Češi v akci: Strýcová přehrála Vinciovou a je ve čtvrtfinále

Barbora Strýcová se i podruhé v sezóně podívá do čtvrtfinále. Na podniku v Sydney si totiž poradila s Robertou Vinciovou 6:2 6:3, kterou porazila počtvrté v řadě. Ve čtvrtfinále by mohla Strýcová narazit na Dánku Wozniackou.

Do utkání vstupovala v roli mírné favoritky Strýcová. Česká tenistka sice před tímto kláním prohrávala 3:4, na vzájemné zápasy přesto závěrečné tři duely vyhrála právě rodačka z Plzně. Vinciová se posledního úspěchu dočkala před pěti lety, když opanovala třísetovou bitvu v Tokiu.

Hned zkraje zápasu se čtvrtfinalistka Wimbledonu z roku 2014 dostala při podání soupeřky k vedení 40-0. Ačkoliv Italka sice zvládla dva brejkboly odehnat, ten třetí však odvrátit nedokázala. Mladší z tenistek ovšem brejk potvrdit nedokázala a tak se diváci dočkali většího rozruchu v páté hře. V této chvíli totiž bývalá sedmá hráčka přišla podruhé v zápase o servis a jelikož se situace o dvě hry později opakovala, šla Češka podávat na vítězství v setu. Osmá hra však přinesla velice zajímavou podívanou, ve které finalistka US Open 2010 nevyužila tři brejkbolové příležitosti. Barbora Strýcová tak mohla slavit zisk prvního setu poté, co v závěrečném gemu využila až šestý setbol, který Vinciová odehrála do sítě.

Začátek druhého setu byl přesnou kopií toho prvního. Strýcová se propracovala ke třem brejkbolům v řadě, její protihráčka se dvakrát ubránila, aby třetí pokus česká tenistka proměnila. Od tohoto okamžiku si hráčky držely svá podání až do stavu 4:2, kdy rodačka z Plzně znovu vzala soupeřce servis. Členka TK Sparty Praha následně mohla utkání uzavřít, jenže zápas nepodávala. O gem později bylo již vše jinak. Italka pošesté v duelu neuspěla na vlastním podání, čímž její soupeřka vyhrála druhý set 6:3.

Barbora Strýcová ve čtvrtfinále narazí na Caroline Wozniackou, která ve druhém kole přehrála Julii Putincevovou po setech 6:0 a 7:5.

Apia International Sydney (ženy, tvrdý povrch, 710 900 USD, 2. kolo dvouhry)
BARBORA STRÝCOVÁ (19.) - Roberta Vinciová (ITA, 18.) 6:2, 6:3

Mirzaová (IND), STRÝCOVÁ - HLAVÁČKOVÁ, Pcheng (CHN)  5:7, 6:1, 10:5

Kingová, Švedovová (USA/KAZ) - Grönefeldová (GER), PESCHKEOVÁ 7:5, 6:3

ASB Classic, Auckland (muži, tvrdý povrch, 508 360 USD, 1. kolo čtyřhry)
Bagnis, Schwartzman (ARG) - Ramos-Vinolas (ESP), VESELÝ  6:3, 6:7(5), 10:7

Hobart International (žemy, tvrdý povrch, 226 750 USD, 1. kolo čtyřhry)
Schuursová (NED), VORÁČOVÁ - Parmentierová, Schiavoneová (FRA/ITA)  6:4, 6:4

CHALLENGER TOUR

Wind Energy Holding Bangkok 2 Open 2017 (muži, tvrdý povrch, 50 000 USD + H, 1. kolo dvouhry)
VÁCLAV ŠAFRÁNEK (255.) - N. Sniram Balaji (IND, 424.)  4:6, 0:6

ITF/FUTURES

Südwestbank Tennis Grand Prix 2017 (muži, tvrdý povrch - hala, 15 000 USD, 1. kolo dvouhry)
PAVEL NEJEDLÝ (620.) - Christoph Negritu (GER, 676.)  6:3, 7:5
DAVID POLJAK (693.) - Duje Kekez (CRO, 885.) 6:7(2), 7:6(4), 6:4

Krawczewicz (AUT), PANÁK - Negritu, Pauffley (GER/GBR) 2:6, 1:6

2017 Daytona Beach 25 000 USD Women's (ženy, antuka, 25 000 USD, 1. kolo dvouhry)
Sofia Keninová (USA, 213.) - MARIE BOUZKOVÁ (255.)

ITF Fort-De-France (ženy, tvrdý povrch, 15 000 USD, 1. kolo dvouhry)
Sanaz Marandová (USA, 437.) - MONIKA KILNAROVÁ (874.) 5:7, 2:6