Denní menu, 29.1.2023: K+S vyhrály Australian Open, Nosková se kvalifikovala v Lyonu

České deblistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková znovu po roce zvítězily na Australian Open, když ve finále porazily ve dvou setech japonský pár Šuko Aojamaová, Ena Šibaharaová. Jedná se již o sedmý grandslamový titul tohoto sehraného páru. Linda Nosková vyhrála finále kvalifikace turnaje WTA v Lyonu proti Viktorii Kužmové. Ve finále čtyřhry na challengeru v Belgii Roman Jebavý a Adam Pavlásek neuspěli.

Nosková se kvalifikovala v Lyonu
Linda Nosková (58.) má za sebou úspěšnou kvalifikaci na turnaji WTA v Lyonu. Ve finálovém kole si poradila se slovenskou tenistkou Viktorií Kužmovou (119.) za pouhých 53 minut po setech 6:1, 6:3. Noskové se povedlo soupeřce hned pětkrát sebrat servis a nijak se nenechala rozhodit ani tím, že ve druhém setu ztratila jedno podání, čímž přišla o vedení 2:1.

Jebavý s Pavláskem titul nevybojovali
Challenger v belgickém Ottignies-Louvain-la-Neuve radost z prvenství českým tenistům Romanu Jebavého s Adamem Pavláskem nakonec nepřinesl. Druzí nasazení prohráli finálové utkání s Romainem Arneodem a Samem Weissbornem ve dvou setech 4:6, 3:6.