Denní menu, 23.11.2022: Macháč porazil Cobolliho a zajistil si derby, Nosková uspěla v Lucembursku

Finalista posledního turnaje v Helsinkách Tomáš Macháč odstartoval ve středu svou pouť na halovém challengeru v italské Andrii. Dvaadvacetiletý Čech si na úvod poradil s domácím Flaviem Cobollim ve dvou setech, a zajistil si tak osmifinálový duel s Daliborem Svrčinou. Právě Svrčina a s ním David Poljak se bok po boku neúspěšně představili v prvním kole čtyřhry, kde získali jen tři gemy. Další „naši“ hráli na podnicích ITF. Linda Nosková, která je nejvýše nasazenou účastnicí na pětadvacetitisícovém podniku v Lucembursku, zvládla nástrahy úvodního kola.

Macháč si zajistil souboj se Svrčinou
Tomáš Macháč (104.) vstoupil do závěrečného halového challengeru sezony v Andrii vítězně. Finalista posledního turnaje v Helsinkách přehrál v utkání úvodního kola za hodinu a 36 minut 7:6(3) a 6:2 domácího Itala Flavia Cobolliho (161.). V prvním setu přišla nasazená trojka dvakrát o výhodu brejku a vedení 5:3, nakonec ale Macháč ovládl zkrácenou hru. Po té se Cobolli nechal ošetřit a po návratu na kurt už byl jeho výkon poloviční. Macháč dvěma brejky rychle odskočil do trháku 5:1 a o dva gemy později celý zápas ukončil. V osmifinále vyzve v ryze českém derby krajana Dalibora Svrčinu (226.).

Castel Del Monte Open, Andria (muži, ITA, 45 730 EUR, tvrdý povrch – hala)
Flavio Cobolli (ITA, 161.) – TOMÁŠ MACHÁČ (104.) 6:7(3), 2:6

POLJAK, SVRČINA – Libietis (LAT), Margaroli (SUI) 0:6, 3:6

M25 Heraklion (muži, GRE, 25 000 USD, tvrdý povrch)
ADAM JURAJDA (1367.) – Matthew Dellavedova (AUS, 591.) 3:6, 7:5, 3:6