Denní menu, 22.11.2022: B. Fruhvirtová vyhrála v Montevideu, Paulson a Svrčina uspěli na challengerech

Patnáctiletá Brenda Fruhvirtová pokračuje ve své pouti na antukových turnajích kategorie WTA 125 v Jižní Americe. Šampionka osmi letošních akcí ITF začala v uruguayském Montevideu výhrou nad dvaadvacetiletou Argentinkou Marií Lourdes Carleovou. Dalibor Svrčina zvládl divoké první kolo na halovém challengeru v italské Andrii. Vstup do hlavní fáze má tamtéž zdárně za sebou také kvalifikant Andrew Paulson. Postup do osmifinále v Andrii naopak nevybojoval šťastný poražený z kvalifikace David Poljak. Zdeněk Kolář nestačil na challengeru v japonském Jokkaiči na domácího favorita Josukeho Watanukiho ve dvou setech. Další Češi a Češky zápolili tradičně na podnicích ITF.

Češi v akci

B. Fruhvirtová prošla v Montevideu do osmifinále
Brenda Fruhvirtová (130.) pokračuje na své pouti po turnajích série WTA 125K Series. Po chilské Colině a argentinském Buenos Aires se představila v uruguayském Montevideu, kde úspěšně prošla skrz brány prvního kola. Postup do osmifinále vybojovala v souboji s Argentinkou Marií Lourdes Carleovou (147.), kterou porazila za 74 minut 6:3, 6:2.

V dalším kole se tak může těšit na utkání s šestou nasazenou Ukrajinkou Katerynou Bajndlovou (111.).

Paulson prosvištěl do osmifinále
Andrew Paulson (368.) zvládl na halovém challengeru v Andrii souboj dvou úspěšných kvalifikantů a postoupil po výhře 6:3 a 6:2 nad Mathysem Erhardem (360.) z Francie do osmifinále.

Český favorit vstoupil do zápasu ztraceným podáním, po zbytek duelu už ale na příjmu „loupil“ pouze on. V obou dějstvích připravil jednadvacetiletý Paulson stejně starého protivníka o podání dvakrát a v poklidu si dokráčel pro pohodlné vítězství.

Svrčina postupuje po skreči soupeře
Dalibor Svrčina (226.) postoupil při své letošní halové premiéře v italské Andrii do challengerového osmifinále. Favorizovaný Mattia Bellucci (155.) mu utkání po dvou hodinách a 39 minutách za stavu 4:6, 7:6(9), 4:2 a 40:0 z pohledu Čecha skrečoval.

Ostravský rodák byl přitom velmi blízko vyřazení. Ve druhém setu musel dotahovat manko brejku a ve zkrácené hře odvracet rovnou tři mečboly. V rozhodujícím dějství Svrčina rychle prohrával 0:2, třemi hrami v řadě ale skóre otočil. Domácí tenista se posléze nechal ošetřit, po sérii deseti prohraných výměn ale zápas vzdal.

Kolář favorita nepřekvapil
Zdeněk Kolář (249.) se nadále výsledkově trápí, tentokrát prohrál v prvním kole challengeru v japonském Jokkaiči s domácí nasazenou trojkou Josukem Watanukim (173.) po hodině a půl boje 2:6 a 4:6. Šestadvacetiletý Kolář se dostal v utkání k jedinému brejkbolu, který zůstal nevyužitý. Sám přišel o podání ve třech případech.

WTA 125

Montevideo Open (ženy, URU, 115 000 USD, antuka)
Maria Lourdes Carleová (ARG, 147.) – BRENDA FRUHVIRTOVÁ (130.) 3:6, 2:6

Castel Del Monte Open, Andria (muži, ITA, 45 730 EUR, tvrdý povrch – hala)
Mattia Bellucci (ITA, 155.) – DALIBOR SVRČINA (226.) 6:4, 6:7(9), 2:4 0-40 skreč Bellucci
Mathys Erhard (FRA, 360.) – ANDREW PAULSON (368.) 3:6, 2:6
Michail Kukuškin (KAZ, 223.) – DAVID POLJAK (442.) 6:4, 6:4

Yokkaichi Challenger, Jokkaiči (muži, JPN, 53 120 USD, tvrdý povrch)

ZDENĚK KOLÁŘ (249.) – Josuke Watanuki (JPN, 173.) 2:6, 4:6

M25 Heraklion (muži, GRE, 25 000 USD, tvrdý povrch)
ADAM JURAJDA (1356.) – Alexander Orlov (SUI, -) 7:5, 6:1

DANIEL SINIAKOV (1001.) – Daniel Cukierman (ISR, 396.) 1:6, 4:6