Denní menu, 20.11.2022: Macháč titul v Helsinkách nevybojoval. Češi na ITF posbírali tři trofeje

Tomáš Macháč na turnaji v Helsinkách svůj třetí letošní titul z okruhu ATP Challenger Tour nevybojoval. Ve finále proti Leandrovi Riedimu tahal za kratší konec a uhrál pouze čtyři gemy. Na turnajích ITF M25 dokázali během nedělního programu triumfovat Jakub Menšík, Marek Gengel a Dominik Palán.

Macháč poslední krok neučinil
Tomášovi Macháčovi (112.) se nepovedlo ve finských Helsinkách zvládnout nedělní finále a poslední krůček v honbě za ziskem titulu a posunem do první světové stovky neudělal.

Ačkoliv do finále šel v roli favorita se dvěma drtivými vítězstvími v řadě, na Švýcara Leandra Riediho (277.) nestačil. Tentokrát to byl český tenista, komu se vůbec nedařilo najít recept na hru soupeře a za pouhých 71 minut prohrál 3:6, 1:6.

Více se utkání věnujeme zde.

Menšík vyhrál turnaj v Heraklionu
Svou první pětadvacítku v kariéře vyhrál teprve sedmnáctiletý Jakub Menšík (566.)! Český tenista si ve finále turnaje ITF v řeckém Heraklionu poradil s osmým nasazeným Olexandrem Ovčarenkem (427.) z Ukrajiny, kterého porazil ve dvou setech 6:4, 7:6(4). Menšíkovi se v této sezoně povedlo vyhrát už druhý profesionální turnaj, první trofej vybojoval v září v Allershausenu.

Gengel ovládl finále za 56 minut
Marek Gengel (333.) ve finále turnaje v Šarm aš-Šajchu nezaváhal a vybojoval svůj první letošní titul. Na tamní pětadvacítce dokázal v nedělním souboji o titul porazit domácího Amra El-Sayeda (767.) za pouhých 56 minut po setech 6:3, 6:1.

Palán vyhrál druhou pětadvacítku v sezoně
Dvaadvacetiletý Dominik Palán (466.) slaví svůj druhý titul v této sezoně. Po červencovém triumfu v Bakiu vyhrál druhou pětadvacítku v roce 2022, když ve finále v indické Bombaji porazil Rjukiho Macudu (947.) za 107 minut dvakrát 6:4.

Vocel finále v Columbusu skrečoval
Úspěšný kvalifikant Matěj Vocel (-) turnajovou trofej v Columbusu nevybojoval. Ve finále tamní pětadvacítky skrečoval za stavu 6:2, 1:6, 1:3 duel domácímu Alexanderovi Bernardovi (761.).

HPP Open, Helsinky (muži, FIN, 67 960 EUR, tvrdý povrch – hala)
Leandro Riedi (SUI, 277.) – TOMÁŠ MACHÁČ (112.) 6:3, 6:1

Castel Del Monte Open, Andria (muži, ITA, 45 730 EUR, tvrdý povrch – hala)
Luca Fantini (ITA, 1196.) – ANDREW PAULSON (356.) 2:6, 2:6
Denis Istomin (UZB, 478.) – DAVID POLJAK (442.) 2:6, 3:6