Hopman Cup: Češi padli s Američany, mix se proměnil v exhibici pro diváky

- Jan Vojkůvka

Nový ročník Hopman Cupu zahájil v Perthu zápas mezi českými a americkými tenisty. Duo Adam Pavlásek a Lucie Hradecká však na silně složený pár Jack Sock, Coco Vandewegheová, nestačilo a prohrálo 0:3 na zápasy.

Utkání proti Spojeným státům odstartovala ženská dvouhra, v níž Lucie Hradecká narazila na 36. hráčku světa Coco Vandewegheovou, která se ukázala být nad její síly. Američanka ani jednou nepřipustila ztrátu svého servisu a naopak české tenistce sebrala podání v průběhu utkání hned třikrát. Hradecká si sice vypracovala dva brejkboly, ale ani jeden využít nedokázala a prohrála 4:6, 2:6.

O poznání dramatičtější byla třísetová bitva Adama Pavláska s Jackem Sockem, ale i v tomto střetnutí se z vítězství nakonec radoval favorizovaný Američan, který vyhrál 7:5, 3:6, 6:3. Utkání se neslo ve znamení kvalitních servisů, když o vítězích v každé sadě rozhodl jediný brejk.

V závěrečné smíšené čtyřhře se aplikoval herní systém FAST4 Tennis, o kterém jsme vás informovali v tomto článku. I mix pak vyhráli Američané Sock s Vandewegheovou a to po výsledku 2:4, 4:2, 4:1. V utkání navíc šlo již spíše o zábavu než o výsledek jako takový.


Hopman Cup, skupina B
Česko - USA 0:3
Lucie Hradecká - Coco Vandewegheová 4:6, 2:6
Adam Pavlásek - Jack Sock 5:7, 6:3, 3:6
Pavlásek, Hradecká - Sock, Vandewegheová 4:2, 2:4, 1:4

Austrálie - Španělsko  1:2
Darja Gavrilovová - Lara Arruabarrenová 5:7, 1:6
Nick Kyrgios - Feliciano Lopez 6:3, 6:4
Kyrgios, Gavrilovová - Lopez, Arruabarrenová  0:4, 2:4