Denní menu, 9.11.2022: Macháč postoupil do čtvrtfinále, Bejlek skončila

Jiří Lehečka na juniorském Turnaji mistrů v Miláně svůj druhý skupinový zápas nezvládl, proti Brandonu Nakashimovi neuhrál ani set. Sára Bejlek na podniku WTA 125 v chilské Colině neúspěšně bojovala o čtvrtfinále s o dva roky starší Ruskou Šnajderovou, někdejší juniorskou světovou dvojkou. Tomáš Macháč zvládl osmifinále v Bratislavě, stopku mu nevystavil ani ho Travaglia. Do soutěže ve čtyřhře vstoupilo tamtéž celkem sedm českých deblistů, pět z nich postoupilo do čtvrtfinále. Včetně Lukáše Rosola, který po boku Maďara Marozsána vyřadil nasazené jedničky.

Bejlek uhrála jen čtyři gemy
Sára Bejlek (189.) na turnaji WTA 125 v chilské Colině prohrála osmifinále dvouhry. Talentovaná Češka ve středečním večerním klání jednoznačně nestačila na Dianu Šnajderovou (182.) 3:6, 1:6. Bejlek v první sadě stahovala manko ze stavu 0:3, a i když soupeřce vzala podání, srovnat nedokázala. V závěru setu naopak nezužitkovala dva brejkboly. Šestnáctiletá Češka ve druhém dějství třikrát přišla o podání, se dvouhrou se rozloučila.

Macháč v osmifinále potvrdil roli favorita
Tomáš Macháč (117.) bez ztráty setu postoupil do čtvrtfinále dvouhry challengeru v Bratislavě. Dvaadvacetiletého Čecha v osmifinále nezastavil Ital Stefano Travaglia (311.), kterého Macháč přehrál 6:4, 7:6(4). Čtvrtému nasazenému v prvním setu stačil jediný brejk. Ve druhém sice prohrával 0:2, otočil však na 4:2. Za stavu 5:4 podával na vítězství v utkání, což se mu nevydařilo. Set dokráčel do zkrácené hry, ve které úřadoval Macháč.

Lehečka padl s Nakashimou
Jiří Lehečka (74.) druhý zápas na Turnaji mistrů do 21 let nezvládl. Český talent ve středečním podvečerním duelu nestačil na favorizovaného Brandona Nakashimu (49.) 1:4, 3:4(2), 2:4. Lehečka od začátku zápasu tahal za kratší konec, ve druhém setu se v šestém gemu probojoval k prvnímu brejku, po kterém si vynutil zkrácenou hru. V té ale i vinou čtyřech ztracených míčků při vlastním podání padl. Závěrečné dějství začal nadějně, vedl 2:0, ve zbývajících gemech zápasu ovšem neuspěl. Jednadvacetiletý Čech se v závěrečném utkání základní skupiny střetne s domácím Matteem Arnaldim (134.).

Nouza s Paulsonem uspěli v českém derby
Petr Nouza s Andrew Paulsonem zapsali postup do čtvrtfinále čtyřhry na challengeru v Bratislavě. Česká dvojice ve středečním derby uspěla proti deblu Vít Kopřiva, Jaroslav Pospíšil dvakrát 6:3. Nouza s Paulsonem si přivodili menší komplikace za stavu 6:3, 4:2, kdy po brejku v šestém gemu poprvé v zápase přišli o podání. Okamžitě ale vybojovali rebrejk, na servisu poté neztratili ani fiftýn.

Jebavý s Pavláskem zvládli první kolo čtyřhry
Roman Jebavý s Adamem Pavláskem na challengeru v Bratislavě postoupili do čtvrtfinále čtyřhry. České duo ve středečním odpoledním střetnutí porazilo pár Lomakin, Ševčenko 7:5, 6:2. Jebavý s Pavláskem v prvním setu prohrávali 1:3, za stavu 4:5 na poslední chvíli uspěli na returnu, zbytek sady zvládli ve svůj prospěch. Ve druhé sadě už na podání přišli o pouhý míček, soupeřům naopak dvakrát vzali servis.

Rosol vyřadil ve čtyřhře nasazené jedničky
O velké překvapení se na halovém challengeru v Bratislavě postarali Lukáš Rosol společně s Maďarem Fabiánem Marozsánem. Oba jmenovaní porazili v úvodním kole čtyřhry nejvýše nasazené Rakušany Alexandera Erlera s Lucasem Miedlerem, kteří na konci října ovládli bez ztráty jediného setu halovou pětistovku ve Vídni. Národnostně smíšený pár zvítězil 6:4, 6:7(2) a 10:6.

Intesa Sanpaolo Next Gen ATP Finals, Milán (muži, ITA, 1 400 000 USD, hala – tvrdý povrch)