Denní menu, 23.10.2022: Bouzková v Mexiku podlehla Sakkariové, B. Fruhvirtová vyhrála další trofej

Marie Bouzková absolvovala na turnaji kategorie WTA 1000 v mexické Guadalajaře dohrávku semifinále proti řecké favoritce Marii Sakkariové, jíž nakonec podlehla po setech 5:7 a 4:6. Na Bouzkovou čeká díky semifinálové účasti výrazný vzestup žebříčkem. Brenda Fruhvirtová vybojovala na turnaji ITF v Santa Margheritě už osmý letošní titul, když ve finále deklasovala nasazenou jedničku Ylenu In-Albonovou ze Švýcarska.

Bouzková v dohrávce semifinále neuspěla
Marie Bouzková (38.) nedosáhla v semifinále tisícovky v Guadalajaře na vytoužený obrat proti Marii Sakkariové (6.). Favorizovaná Řekyně, jež v noci před přerušením kvůli dešti stihla ukořistit první set, si v nedělní dohrávce zajistila vítězství 7:5, 6:4 a postup do finále, kde ji čeká za několik hodin Američanka Jessica Pegulaová (5.).

Čtyřiadvacetiletá Bouzková sice ve druhé sadě smazala manko 1:4, v posledním gemu ale opět ztratila podání, když neodolala v pořadí třetímu mečbolu agresivně hrající Sakkariové. Navzdory porážce může být česká bojovnice se svým počínáním v Guadalajaře spokojená, kvalitní turnajový výsledek by ji měl vynést na 30. místo žebříčku WTA.

B. Fruhvirtová slaví osmý titul!
Brenda Fruhvirtová (159.) je na turnajích ITF W25 nezastavitelná! Patnáctiletá Češka si podmanila už osmou letošní pětadvacítku, když ve finále s Ylenou In-Albonovou (138.) předvedla dominantní výkon. Švýcarskou nasazenou jedničku deklasovala za 72 minut 6:0, 6:1 a dál pokračuje ve vylepšování svého osobního maxima ve světovém žebříčku.