WTA

Zbývá poslední místo. Turnaj mistryň poznal šestou a sedmou účastnici

- Radek Štohl

Na Turnaj mistryň zbývá už poslední místo. V texaském Fort Worthu si zahrají také Běloruska Aryna Sabalenková a Ruska Darja Kasatkinová (na snímku). Zatímco Sabalenková bude na závěrečném turnaji sezony hrát podruhé v kariéře, Kasatkinovou mezi osmi nejlepšími tenistkami sezony čeká premiéra.

Mexický turnaj v Guadalajaře některým tenistkám přináší velmi dobré zprávy. V průběhu týdne si letenku do Texasu zajistily osmnáctiletá Cori Gauffová a o 11 let starší Caroline Garcíaová.

Do Fort Worthu se po průběhu dalších bojů v Mexiku podívají rovněž Aryna Sabalenková a Darja Kasatkinová, čemuž nahrály prohry Jeleny Ostapenkové, Madison Keysové a Danielle Collinsové.

Sabalenková si účast v Texasu zajistila díky finále ve Stuttgartu a Hertogenboschi, semifinále v Římě, Cincinnati nebo na US Open, kde padla až s Igou Šwiatekovou. Loni na Turnaji mistryň skončila v základní skupině.

Kasatkinová letošní sezonu zahájila semifinálovými účastmi na Melbourne Summer Set 2 a v Sydney. Po hlušším čtyřměsíčním období vybojovala semifinále v Římě a na French Open, v první polovině srpna ovládla turnaj v San Jose. Na konci prázdnin zvítězila i v kanadském Granby.

O titul z Turnaje mistryň ve dvouhře budou bojovat Iga Šwiateková, Uns Džábirová, Jessica Pegulaová, Cori Gauffová, Caroline Garcíaová a nově Aryna Sabalenková a Darja Kasatkinová.

O poslední místence se v přímém souboji rozhodne mezi Veronikou Kuděrmetovovou a Mariou Sakkariovou. Čtvrtfinále v mexické Guadalajaře je na programu v sobotu ve dvě hodiny ráno středoevropského času.

POSLEDNÍ MÍSTO ZBÝVÁ TAKÉ V DEBLU
Téměř jasno je také o účastnicích deblového turnaje. Jistotu mají Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou, Gabriela Dabrowská s Giulianou Olmosovou, Ljudmila Kičenoková s Jelenou Ostapenkovou, Veronika Kuděrmetovová s Elise Mertensovou, Cori Gauffová s Jessicou Pegulaovou i I-fan Sü s Čao-süan Jang.

Sedmou dvojicí se naposledy staly Desirae Krawczyková s Demi Schuursovou. Posledním párem bude buď debl Nicole Melicharová-Martinezová, Ellen Perezová, nebo Anna Danilinová, Beatriz Haddadová Maiaová.

Turnaj mistryň se koná od 31. října do 6. listopadu.