Denní menu, 2.10.2022: Krejčíková vybojovala titul v Tallinnu! L. Fruhvirtová se kvalifikovala v Monastiru

Barbora Krejčíková získala v estonském Tallinnu svou první letošní trofej ze dvouhry. Ve finále halové akce kategorie WTA 250 porazila domácí nasazenou jedničku Anett Kontaveitovou. Nikola Bartůňková prohrála ve finále kvalifikace ostravského AGEL Open s Bernardou Peraovou. Linda Fruhvirtová pronikla do hlavní soutěže turnaje WTA v tuniském Monastiru. Anna Sisková vybojovala deblovou trofej na pětadvacítce ve Slovinsku. Další Češi hrají v kvalifikacích challengerů a podniků ITF.

Krejčíková po 14 měsících slaví titul ve dvouhře!
Barbora Krejčíková (27.) přetavila v estonském Tallinnu svou dobrou formu v zisk první letošní trofeje! Na podniku kategorie WTA 250 porazila v nedělním finále světovou čtyřku Anett Kontaveitovou 6:2, 6:3 a ukončila její halovou neporazitelnost, která čítala 24 výher v řadě.

Šestadvacetiletá Krejčíková, která naposledy zvítězila loni v červenci na Livesport Prague Open, rozšířila svou sbírku singlových titulů na nejvyšším okruhu už na čtyři.

Více se utkání věnujeme zde.

L. Fruhvirtová se kvalifikovala v Monastiru
Tuniský Monastir, který je známý především pořádáním několika desítek turnajů ITF mužů i žen ročně, v pondělí hostí turnaj kategorie WTA 250 a hlavní soutěž si zahraje i Linda Fruhvirtová (77.). České tenistce se povedlo uspět v nedělním finále kvalifikace proti Španělce Rebece Masárové (190.), kterou porazila po tříhodinové bitvě 5:7, 6:1, 7:6(8).

Sedmnáctiletá Češka čelila ve třetím setu hned třem mečbolům, všechny ale dokázala odvrátit a vynutila si rozhodující tiebreak. V něm byla lepší, ale na postup se přesto výrazně nadřela. Masárová dokázala odmazat hned čtyři mečboly a Fruhvirtové se povedlo proměnit až pátý v pořadí za stavu 9:8.

Sisková získala deblový titul v Otočci
Anna Sisková s Jessie Aneyovou, které spolu vyhrály už dvě šedesátky na okruhu ITF, se ve finále pětadvacítky ve slovinském Otočci dočkaly velmi rychlého vítězství. Už po 12 minutách za stavu 3:0 jim duel skrečovaly Irina Chromačevová a Iryna Šymanovičová. Sisková na okruhu ITF získala v této sezoně už třetí triumf, celkově se pak raduje z 13. titulu ve čtyřhře.

Tallinn Open (ženy, EST, 251 750 USD, tvrdý povrch – hala)
Anett Kontaveitová (EST, 4.) – BARBORA KREJČÍKOVÁ (27.) 2:6, 3:6

AGEL Open, Ostrava (ženy, CZE, 757 900 USD, tvrdý povrch – hala)
Bernarda Peraová (USA, 45.) – NIKOLA BARTŮŇKOVÁ (315.) 6:0, 3:6, 6:2

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

Jasmin Open Monastir (ženy, TUN, 251 750 USD, tvrdý povrch)
LINDA FRUHVIRTOVÁ (77.) – Rebeka Masárová (ESP, 190.) 5:7, 6:1, 7:6(8)

Parma Challenger presented by Iren (muži, ITA, 134 920 EUR, antuka)
JAROSLAV POSPÍŠIL (856.) – Oleksandr Ovčarenko (UKR, 437.) 3:6, 5:7

Open de Vendée, Mouilleron Le Captif (muži, FRA, 67 960 EUR, tvrdý povrch – hala)
20:45 Alexandre Reco (FRA, 1306.) – DAVID POLJAK (434.)

BTC Open Otočec 2022 (ženy, SLO, 25 000 USD, antuka)
Chromačevová, Šymanovičová (-) – Aneyová (USA), A. SISKOVÁ 0:3 skreč Chromačevová, Šymanovičová

Santa Marina Cup I, Sozopol (ženy, BUL, 25 000 USD, tvrdý povrch)
GABRIELA ANDREA KNUTSON (575.) – Alexandra Iordacheová (ROU, 1078.) 6:4, 3:6, 10:6

Santa Marina Cup I, Sozopol (muži, BUL, 15 000 USD, tvrdý povrch)
YVO PANÁK (1334.) – Mert Ramadan (BUL, -) 4:6, 4:6
MARTIN BENEŠ (-) – Piotr Czaczkowski (POL, -) 6:3, 6:4
DOMINIK REČEK (1215.) – Dragomir Draganov (BUL, -) 6:4, 6:1
Mihail Ivanov (BUL, -) – DOMINIK KELLOVSKÝ (1613.) 3:6, 0:6