Kuchyně Gorenje Open: Dvě Češky se kvalifikovaly, další čtyři zvládly vstup do hlavní fáze

Na pražských Spojích pokračoval druhým hracím dnem ženský antukový podnik Kuchyně Gorenje Open, jehož dotace činí 60 tisíc amerických dolarů. Na čtyřech kurtech byla nejprve dohrána kvalifikace, kterou prošly Barbora Michálková s Ivanou Šebestovou. Po poledni poté odstartovala v metropoli hlavní soutěž, do níž zasáhlo dalších šest domácích tenistek. Zatímco Miriam Kolodziejová, Linda Klimovičová, Nikola Bartůňková a Dominika Šalková postoupily do druhého kola, Julie Štruplová a Tereza Smitková na turnaji dohrály.

Kolodziejová je první Češkou ve 2. kole
První domácí tenistkou, která zvládla první kole hlavní soutěže Kuchyně Gorenje Open, je Miriam Kolodziejová (382.). Pětadvacetiletá Češka na úvod turnaje přehrála britskou šťastnou poraženou z kvalifikace Amandu Carrerasovou (502.) za pouhých 55 minut dvakrát 6:2.

Na Kolodziejovou čeká ve druhém kole Turkyně Cagla Buyukakcayová (266.), jež měla v první rundě jako nasazená osmička volný los.

Klimovičová se zdržela na kurtu jen 35 minut
Osmnáctiletá Linda Klimovičová (757.) si vypracovala v prvním kole Kuchyně Gorenje Open vedení 6:1 a 1:0 nad Caijsou Wildou Hennemannovou (335.), když její švédská soupeřka utkání po pouhých 35 minutách skrečovala.

Držitelka divoké karty Klimovičová tak postoupila do druhé rundy, kde vyzve nasazenou trojku Mariu Lourdes Carleovou z Argentiny (174.).

Vstup do turnaje zvládla i Bartůňková
Už čtvrtou Češkou, která uspěla v prvním kole hlavní soutěže, je Nikola Bartůňková (328.). Šestnáctiletá naděje udolala na úvod o osm let starší Rumunku Ilonu Georgianu Ghioroaieovou (358.) po dvou a půl hodině boje 4:6, 7:6(5) a 6:3, přestože v jednu chvíli prohrávala už 4:6 a 2:4. Další soupeřkou Bartůňkové bude Běloruska Věra Lapková (300.), jež plní roli nasazené šestnáctky.

Šalková otočila souboj s Turatiovou
Do druhého kola na turnaji Kuchyně Gorenje Open pronikla také osmnáctiletá Dominika Šalková (362.), která vydřela po dvou hodinách a 41 minutách vítězství 6:7(5), 6:4 a 6:3 nad Italkou Annou Turatiovou (396.).

Šalková nabrala po prohraném tiebreaku manko 1:3 ve druhém setu, poté ale napínavý souboj otočila, přičemž v závěru využila svůj čtvrtý mečbol. Její protivnicí ve druhém kole bude nasazená patnáctka Chilanka Daniela Seguelová (292.).

Smitková prohrála bitvu s Mintegiovou Del Olmovou
Přesně dvě a půl hodiny bojovala o postup na turnaji Kuchyně Gorenje Open zkušená Tereza Smitková (438.), jež nakonec v prvním kole podlehla španělské teenagerce Ane Mintegiové Del Olmové (543.) 6:7(3), 6:1 a 5:7.

Sedmadvacetiletá Smitková sice v závěrečné sadě smazala proti vítězce loňské juniorky na Wimbledonu obří manko 1:5, poté ale nezvládla poslední dva gemy utkání.

Štruplová favoritku nezaskočila
První domácí tenistkou, která vstoupila na Spojích do hlavní soutěže, byla Julie Štruplová (876.). Teprve sedmnáctiletá Češka divokou kartu v postup do druhého kola nepřetavila. V souboji s o osm let starší Rebeccou Šramkovou (291.) sice byla v úvodním setu hned třikrát o brejk napřed, nakonec ale slovenské favoritce podlehla 5:7 a 2:6.

Kuchyně Gorenje Prague Open, Praha (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)
Misaki Macudaová (JPN, 449.) – Angelina Wirgesová (GER, 791.) 6:3, 6:3
Luisa Meyerová auf der Heideová (GER, 431.) – Alexandra Osborneová (AUS, 690.) 6:3, 7:6(4)

Ane Mintegiová Del Olmová (ESP, 543.) – TEREZA SMITKOVÁ (438.) 7:6(3), 1:6, 7:5
JULIE ŠTRUPLOVÁ (876.) – Rebecca Šramková (SVK, 291.) 5:7, 2:6
Andrea Gamizová (VEN, 356.) – Matilda Mutavdzicová (GBR, 378.) 4:6, 6:4, 6:0
MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (382.) – Amanda Carrerasová (GBR, 502.) 6:2, 6:2
Caijsa Wilda Hennemannová (SWE, 335.) – LINDA KLIMOVIČOVÁ (757.) 1:6, 0:1 skreč Hennemannová
Anna Turatiová (ITA, 396.) – DOMINIKA ŠALKOVÁ (362.) 7:6(5), 4:6, 3:6
Ilona Georgiana Ghioroaieová (ROU, 358.) – NIKOLA BARTŮŇKOVÁ (328.) 6:4, 6:7(5), 3:6