Denní menu, 17.8.2022: Kvitová postoupila v Cincinnati jako jediná Češka do osmifinále

Zápasy druhého kola pokračoval v americkém Cincinnati prestižní podnik Western & Southern Open. O postup do osmifinále si během středy měly zahrát tři Češky, Marie Bouzková ale nakonec do svého utkání proti domácí Alison Riskeové-Amritrajové kvůli zranění nenastoupila. Petra Kvitová si hladce poradila s Rumunkou Soranou Cirsteaovou, a vylepšila si tak vzájemnou bilanci s tradiční soupeřkou na 6:4. Karolína Plíšková ztroskotala ve dvou setech na Belgičance Elise Mertensové. Úvodní kolo čtyřhry zvládla na stejné akci Lucie Hradecká po boku Indky Sanji Mirzaové, osmifinále bohužel znamenalo konečnou pro Barboru Krejčíkovou s Kateřinou Siniakovou. Tomáš Macháč uspěl v osmifinále challengeru, naopak Jiří Veselý do challengerového čtvrtfinále nepronikl. Řada dalších „našich“ zápolila na podnicích ITF.

Kvitová nedala šanci Cirsteaové
Petra Kvitová (28.) si v jubilejním desátém vzájemném utkání proti Soraně Cirsteaové (40.) připsala šestou výhru. Zkušená Češka předvedla ve druhém kole tisícovky v americkém Cincinnati dominantní výkon a zvítězila za pouhých 65 minut 6:2 a 6:3.

Kvitová odvrátila v jednoznačném duelu oba brejkboly soupeřky a sama uspěla třikrát na returnu. Při svém servisu získala hned 37 ze 49 fiftýnů, k postupu do osmifinále si pomohla také třemi esy (bez jediné dvojchyby). Její další protivnicí bude Tunisanka Ons Džabúrová (5.), která vydřela výhru nad domácí Caty McNallyovou (179.).

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Plíšková prohrála s Mertensovou
Karolína Plíšková (17.) loňské semifinále na podniku WTA 1000 v americkém Cincinnati neobhájí. Třicetiletá Češka nestačila v utkání druhého kola na Elise Mertensovou (33.), s níž prohrála za hodinu a 35 minut 6:7(3) a 3:6.

O čtyři roky mladší Belgičance podlehla Plíšková ve třetím vzájemném střetnutí poprvé. V úvodním setu dotáhla Plíšková dvakrát manko brejku, ve zkrácené hře ale od stavu 3:2 neuhrála ani bod. O výsledku druhého dějství rozhodl jediný brejk ze šestého gemu. Mertensová si o čtvrtfinále zahraje proti Francouzce Caroline Garcíaové.

Bouzková kvůli zranění nenastoupí
Čtyřiadvacetiletá Marie Bouzková (46.) se dnes měla utkat ve druhém kole Western & Southern Open s Alison Riskeovou-Amritrajovou (29.), kvůli zranění v oblasti pravé části trupu ale do zápasu nenastoupí. Dvaatřicetiletá Američanka tak postoupila bez boje do osmifinále prestižní akce kategorie WTA 1000.

Krejčíková se Siniakovou nezvládly vstup do turnaje
Hned po svém úvodním utkání se loučí s deblovým turnajem v Cincinnati Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Nasazené dvojky, jež měly v prvním kole volný los, nestačily ve druhé rundě na americko-australský pár Nicole Melicharová-Martinezová, Ellen Perezová 3:6 a 2:6, když hned čtyřikrát ztratily podání. Američanka s Australankou tak oplatily Češkám porážku ze čtvrtfinále letošního Wimbledonu, kde neudržely vedení 6:1 a 4:2.

Hradecká s Mirzaovou zvládly dramatický supertiebreak
Dokonce mečbolu čelily v napínavém supertiebreaku Lucie Hradecká a Indka Sanja Mirzaová, nakonec ale v prvním kole Western & Southern Open udolaly náhradní soupeřky Caroline Garcíaovou z Francie a Chorvatku Petru Martičovou 1:6, 6:3 a 11:9. Můžou se tak těšit na osmifinále proti nasazeným sedmičkám Ukrajince Ljudmile Kičenokové a Lotyšce Jeleně Ostapenkové.

Veselý neudržel náskok proti Simonovi
Jiří Veselý (67.) sice získal v osmifinále velkého challengeru ve Vancouveru proti Gillesovi Simonovi (193.) hladce první set, nakonec se však s turnajem rozloučil po porážce 6:2, 3:6 a 6:7(0).

Český tenista si v rozhodujícím dějství vypracoval vedení 5:2, utkání proti bývalé světové šestce ale o gem později nedopodával a v následném tiebreaku neuhrál ani jeden míč.

Macháč dominoval proti Addedovi
Tomáš Macháč (158.) zvládl na challengeru v polském Grodzisku Mazowieckém bez problémů i svůj druhý zápas. V osmifinále porazil po dominantním výkonu dvakrát 6:2 Dana Addeda (290.) a prolétl do pátého letošního čtvrtfinále.

Francouzskému protivníkovi nepovolil pátý nasazený Čech během 72 minut ani jeden brejkbol. O semifinále si berounský rodák zahraje s Markem Topem (495.) z Německa, jenž ve středu vyřadil z akce třetího nasazeného Rakušana Rodionova.

Deblistka Voráčová ve Vancouveru končí
Renata Voráčová a Němka Julia Lohoffová skončily na akci kategorie WTA 125 ve Vancouveru ve čtvrtfinále, kde podlehly australskému páru Lizette Cabreraová, Priscilla Honová 3:6 a 2:6.

Western & Southern Open, Cincinnati (ženy, USA, 2 527 250 USD, tvrdý povrch)
Sorana Cirsteaová (ROU, 40.) – PETRA KVITOVÁ (28.) 2:6, 3:6
MARIE BOUZKOVÁ (46.) – Alison Riskeová-Amritrajová (USA, 29.) bez boje
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (17.) – Elise Mertensová (BEL, 33.) 6:7(3), 3:6

Osmifinále čtyřhry
Melicharová-Martinezová (USA), Perezová (AUS) – KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ 6:3, 6:2

HRADECKÁ, Mirzaová (IND) – Garcíaová (FRA), Martičová (CRO) 1:6, 6:3, 11:9

Odlum Brown VanOpen, Vancouver (ženy, CAN, 115 000 USD, tvrdý povrch)
Lohoffová (GER), VORÁČOVÁ – Cabreraová, Honová (obě AUS) 3:6, 2:6

Odlum Brown VanOpen, Vancouver (muži, CAN, 159 360 USD, tvrdý povrch)
Gilles Simon (FRA, 193.) – JIŘÍ VESELÝ (67.) 2:6, 6:3, 7:6(0)

Kozerki Open, Grodzisk Mazowiecki (muži, POL, 67 960 USD, tvrdý povrch)
TOMÁŠ MACHÁČ (158.) – Dan Added (FRA, 290.) 6:2, 6:2

Muttenz Open by Rado (muži, SUI, 25 000 USD, antuka)
Adam Moundir (MAR, 719.) – ŠTĚPÁN PECÁK (-) 7:5, 7:6(4)
Jakub Paul (SUI, 455.) – LUKÁŠ ROSOL (336.) 3:2 dohrávka 18.8.

Jakupi (SUI), Skender (GER) – PAULSON, PECÁK odloženo na 18.8.
ROSOL, VRBENSKÝ – Iamachkine (PER), Mora (FRA) odloženo na 18.8.

Vrnjačka Banja Open 2022 (ženy, SRB, 25 000 USD, antuka)
ANETA KUČMOVÁ (358.) – Čihiro Muramacuová (JPN, 350.) 6:0, 6:2

Open Teniszvölgy Kupa, Mogyoród (ženy, HUN, 25 000 USD, antuka)
ANNA SISKOVÁ (264.) – Ilay Yoruková (TUR, 581.) 2:6, 2:6
Victoria Munteanová (FRA, 611.) – BRENDA FRUHVIRTOVÁ (318.) 3:6, 1:6

Bulgaruová (ROU), B. FRUHVIRTOVÁ – Hajašiová, Morisakiová (obě JPN) 7:5, 4:6, 10:4

Bad Waltersdorf Open I (muži, AUT, 15 000 USD, antuka)
Frane Ninčevič (CRO, 1065.) – DANIEL ORLITA (-) 3:6, 6:1, 5:7
Niklas Waldner (AUT, 1817.) – YVO PANÁK (-) 3:6, 1:6
Lorenzo Bocchi (ITA, 703.) – VOJTĚCH VLKOVSKÝ (1732.) 7:5, 6:0
Lucas Miedler (AUT, 309.) – JAKUB MENŠÍK (872.) 6:4, 5:7, 7:6(3)
HYNEK BARTOŇ (1550.) – Lukas Krainer (AUT, 577.) 4:6, 6:2, 6:7(2)
PAVEL NEJEDLÝ (704.) – Matič Dimič (SLO, -) 6:3, 2:6, 6:4

Überlingen Open (muži, GER, 15 000 USD, antuka)
Florian Broska (GER, 1207.) – FILIP DUDA (841.) 4:6, 6:2, 3:6
Mariano Kestelboim (ARG, 710.) – DANIEL SINIAKOV (1262.) 6:4, 6:1