Denní menu, 30.7.2022: Semifinálové derby v Praze, Malečková ve Varšavě do finále neprošla

Livesport Prague Open čekal předposlední den, během nějž z pikantního semifinálového derby postoupila přes Lindu Noskovou do souboje o titul Marie Bouzková. Na turnaji WTA ve Varšavě nedokázaly Jesika Malečková s domácí Majou Chwaliňskou uspět v semifinále čtyřhry. Lukáš Rosol v deblu na challengeru v San Benedettu titul nakonec nezískal. Zdeněk Kolář s Adamem Pavláskem naopak zvládli ve švýcarském Zugu v sobotu vyhrát semifinále i finále a slaví druhý společný titul.

Kolář s Pavláskem vybojovali titul v Zugu
Challenger ve švýcarském Zugu se stal kořistí českých tenistů Zdeňka Koláře a Adama Pavláska. V sobotním finále se jim povedlo porazit polsko-finský pár Karola Drzewieckiho a Patrika Niklase-Salminena 6:3, 7:5.

Česká dvojice svým prvenstvím navázala na první společný titul v roku 2019, kdy Kolář s Pavláskem triumfovali v Koblenzi.

Více se utkání věnujeme zde.

Rosol titul v San Benedettu nevybojoval
Lukáš Rosol s Fabianem Marozsanem byli velmi blízko zisku trofeje na challengeru v italském San Benedettu. Česko-maďarská dvojice však nakonec v dramatické koncovce duelu s Ukrajinci Vladyslavem Manafovem a Olegem Prihodkem prohráli těsně 6:4, 3:6, 10:12. V samotném závěru supertiebreaku měli Rosol s Marozsanem i mečbol, ale využít se jim jej nepovedlo a Manafov s Prihodkem ziskem tří míčků v řadě skóre otočili.

Malečková se do deblového finále nepodívá
Jesika Malečková a Maja Chwaliňská na turnaji WTA v polské Varšavě postup do finále nevybojovaly. V souboji s kazašsko-německou dvojicí Danilinaovou a Friedsamovou prohrály ve dvou setech 6:7(3) a 0:6.

Sedmadvacetiletá Malečková však může být se svým vystoupením v Polsku nadmíru spokojená. Vítězka 16 deblových titulů na okruhu ITF se na turnaji WTA vůbec poprvé v kariéře probila do semifinále čtyřhry. Odměnou jí za to bude posun na 139. místo světa, což bude její nové kariérní maximum.

Nouza vybojoval v Lodži deblovou trofej
Třiadvacetiletý Petr Nouza se dokázal rychle oklepat ze semifinálové porážky ve dvouhře a své působení v polské Lodži zakončil ziskem turnajového titulu! Ve čtyřhře spolu se Szymonem Kielanem z Polska uspěli v duelu s prvními nasazenými Milošem Karolem a Lukášem Pokorným, které porazili 7:5, 6:4.

Nouza vybojoval už čtvrtou letošní deblovou trofej a celkově šestnáctý titul na okruhu ITF.

Paroulek prošel v Srbsku do finále
Tadeáš Paroulek (977.) na turnaji ITF v Novém Sadu zvládl semifinálový souboj dvou kvalifikantů a poprvé od října 2018 si zahraje o titul. Dvaadvacetiletý Čech v sobotním utkání porazil Bulhara Petra Nestěrova 6:4, 6:3.

Nouza v semifinále neuspěl
Petrovi Nouzovi (667.) se na turnaji v polské Lodži nepovedlo projít do nedělního finále. V semifinále s nasazenou čtyřkou Maksem Kasnikowskim (603.) prohrál 0:6, 6:7(1).

Klimovičová do finále neprošla
Linda Klimovičová na turnaji ITF v Kottingbrunnu končí těsně před branami finále. V duelu s Italkou Dalilou Spiteriovou prohrála po téměř třech hodinách boje 4:6, 7:5, 4:6.

BNP Paribas Poland Open, Varšava (ženy, POL, 251 750 USD, antuka)
Chwaliňská (POL), MALEČKOVÁ – Danilinaová (KAZ), Friedsamová (GER) 6:7(3), 0:6

Livesport Prague Open (ženy, CZE, 251 750 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (66.) – LINDA NOSKOVÁ (112.) 7:6(4), 6:3