Denní menu, 26.7.2022: Čtyři Češky postoupily v Praze! Deblistka Voráčová uspěla ve Varšavě

Livesport Prague Open pokračoval v úterý dalšími zápasy úvodního kola. Postup do osmifinále si zajistily domácí teenagerky Lucie Havlíčková, Dominika Šalková a Linda Nosková a s nimi také obhájkyně titulu Barbora Krejčíková. Jiří Veselý se měl po dvouměsíční odmlce vrátit na antuku, v chorvatském Umagu ale nakonec proti Argentinci Delbonisovi nenastoupil. Jonáš Forejtek, Lukáš Rosol i Michael Vrbenský skončili na challengeru v italském San Benedettu v úvodním kole. Už sedmou challengerovou porážku v řadě utrpěl ve švýcarském Zugu Zdeněk Kolář.

Voráčová v Polsku po obratu postupuje
Deblistka Renata Voráčová vstoupila vítězně do podniku WTA 250 v polské Varšavě. V páru s domácí Paulou Kaniaovou-Choduňovou otočila střetnutí úvodního kola s britským párem Alicia Barnettová, Olivia Nichollsová. Vyrovnaný zápas vygradoval rozhodujícím supertiebreakem, v němž Češka s Polkou čelily za stavu 7:9 dvěma mečbolům, duel ale otočily sérií čtyř vyhraných výměn v řadě a triumfovaly poměrem 3:6, 7:5 a 11:9.

Deblista Jebavý skončil v prvním kole
Roman Jebavý a Denys Molčanov dohráli na antukové akci ATP v Umagu v úvodním kole čtyřhry. V něm česko-ukrajinská dvojice podlehla americkému tandemu Nathaniel Lammons, Jackson Withrow 6:2, 4:6 a 6:10, když ve druhém setu nevyužila ani jeden z pěti brejkbolů.

Kolář neukončil sérii porážek ani v Zugu
Zdeněk Kolář (134.) schytal na antukovém podniku ve švýcarském Zugu už pátou porážku v řadě a celkově sedmou na challengerovém okruhu. Pátý nejvýše nasazený účastník turnaje nepotvrdil roli papírového favorita ani proti Ottu Virtanenovi (295.), jenž se do hlavní soutěže dostal až jako šťastný poražený z kvalifikace. S finským tenistou z konce třetí světové stovky prohrál rodák z Bystřice nad Pernštejnem dvakrát 4:6, když na příjmu nezískal za celý zápas ani jeden brejk.

V San Benedettu neuspěl ani Vrbenský
Po Jonášovi Forejtkovi a Lukášovi Rosolovi vypadl v úvodním kole antukového challengeru v italském San Benedettu také Michael Vrbenský (404.). Český kvalifikant nestačil ve večerním utkání na Portugalce Frederica Ferreiru Silvu (249.) po hodině a půl hry 3:6 a 4:6.

Forejtek nestačil na Vavassoriho
Jednadvacetiletý Jonáš Forejtek (219.) se rozloučil s antukovým challengerem v italském San Benedettu už po prvním kole, kde nestačil na domácího Andreu Vavassoriho (245.) po necelých dvou hodinách 4:6, 6:3 a 1:6. Český tenista sice vstoupil do rozhodujícího setu brejkem, poté ale sbíral gemy pouze jeho soupeř. Forejtek si tak připsal čtvrtou porážku v řadě.

Rosol prohrál s Marozsánem
Lukáš Rosol (329.) se v italském San Benedettu dostal do hlavní soutěže jako náhradník, jeho pouť ale skončila hned v úvodním kole. Paradoxně ho z turnaje vyřadil jeho deblový parťák Fábián Marozsán (255.). Dvaadvacetiletý Maďar potvrdil roli papírového favorita a zvítězil za 68 minut bez ztráty servisu 6:3 a 6:4.

O výsledku obou setů rozhodl shodně jediný brejk. V prvním dějství se zrodil ve čtvrtém gemu. Brněnský rodák stáhl manko 0:40, poté ale prohrál skrze shodu. Ve druhém setu „loupil“ Marozsán na příjmu hned v úvodní hře.

Plava Laguna Croatia Open Umag (muži, CRO, 597 900 EUR, antuka)
JIŘÍ VESELÝ (66.) – Federico Delbonis (ARG, 123.) zrušeno, Veselý odstoupil

JEBAVÝ, Molčanov (UKR) – Lammons, Withrow (oba USA) 6:2, 4:6, 6:10

Livesport Prague Open (ženy, CZE, 251 750 USD, tvrdý povrch)
BARBORA PALICOVÁ (373.) – LUCIE HAVLÍČKOVÁ (787.) 2:6, 6:7(5)
Ylena In-Albonová (SUI, 123.) – DOMINIKA ŠALKOVÁ (421.) 1:6, 4:6
Natalia Vichljancevová (265.) – LINDA NOSKOVÁ (112.) 2:6, 1:3 skreč Vichljancevová
Anna Blinkovová (142.) – BARBORA KREJČÍKOVÁ (18.) 3:6, 1:6

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

BNP Paribas Poland Open, Varšava (ženy, POL, 251 750 USD, antuka)
Barnettová, Nichollsová (obě GBR) – Kaniaová-Choduňová (POL), VORÁČOVÁ 6:3, 5:7, 9:11
Chwaliňská (POL), MALEČKOVÁ – Babosová (HUN), Eikeriová (NOR) odloženo na 27.7.

Finaport Zug Open (muži, SUI, 134 920 EUR, antuka)
ZDENĚK KOLÁŘ (134.) – Otto Virtanen (FIN, 295.) 4:6, 4:6

Open Castilla y Leon, Segovia (muži, ESP, 67 960 EUR, tvrdý povrch)
Carr (IRL), PALÁN – Cervantes, Roca Batalla (oba ESP) 3:6, 7:6(2), 6:10

San Benedetto Tennis Cup, (muži, ITA, 45 730 EUR, antuka)
JONÁŠ FOREJTEK (219.) – Andrea Vavassori (ITA, 245.) 4:6, 6:3, 1:6
LUKÁŠ ROSOL (329.) – Fábián Marozsán (HUN, 255.) 3:6, 4:6
MICHAEL VRBENSKÝ (404.) – Frederico Ferreira Silva (POR, 249.) 3:6, 4:6

Serena Wines 1881 Tennis Cup "Internazionali Del Fvg", Cordenons (ženy, ITA, 60 000 USD, antuka)
ANNA SISKOVÁ (240.) – Sada Nahimanaová (BDI, 286.) 3:6, 2:6

Tbilisi Open (muži, GEO, 25 000 USD, tvrdý povrch)
Aljaksandr Ljaonenka (1201.) – DAVID POLJAK (401.) 3:6, 2:6

BMW-AHG-CUP, Horb (ženy, GER, 25 000 USD, antuka)
Sapfo Sakellaridiová (GRE, 404.) – GABRIELA ANDREA KNUTSON (599.) 6:2, 6:3

Makarovová, Reyngoldová – KNUTSON, Munteanová (FRA) 6:2, 5:7, 10:4

M15 Meridiana 1, Novi Sad (muži, SRB, 15 000 USD, antuka)
TADEÁŠ PAROULEK (977.) – Milan Drinič (SRB, -) 6:2, 6:2

La Vela, Serafini (oba ITA) – Benítez Chavarriaga (COL), PAROULEK 3:6, 6:7(5)

Kottingbrunn Open (muži, AUT, 15 000 USD, antuka)
Ivanovski (MKD), JURAJDA – Halmenschlager (BRA), Mugelli (ITA) 6:3, 1:6, 10:6

Lodž Cup (muži, POL, 15 000 USD, antuka)
Thiago Cigarran (ARG, 1377.) – ŠTĚPÁN PECÁK (-) 6:4, 6:4
Michael Agwi (IRL, 1460.) – VOJTĚCH VLKOVSKÝ (1867.) 6:1, 6:2
JIŘÍ JENÍČEK (1617.) – JAN JERMÁŘ (-) 7:5, 6:2

Cigarran, Hess (oba ARG) – Kielan (POL), NOUZA 1:6, 0:6
Gola (ITA), Parizzia (SUI) – DUDA, Wörner (GER) 7:6(6), 6:2
JENÍČEK, VLKOVSKÝ – Rajski, Wojcik (oba POL) 6:4, 4:6, 8:10
Bocchi, Campana (oba ITA) – JERMÁŘ, PECÁK odloženo na 27.7.

Magic Tours, Monastir (ženy, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Marianna Zakarljuková (UKR, 798.) – ZDENA ŠAFÁŘOVÁ (1361.) 2:6, 4:6

M. Čchen (CHN), ŠAFÁŘOVÁ – Ozekiová, Takajamaová (obě JPN) 6:4, 6:2

Kottingbrunn Open (ženy, AUT, 15 000 USD, antuka)
Martina Capurrová Tabordaová (ARG, 454.) – LINDA KLIMOVIČOVÁ (876.) 6:1, 1:6, 2:6

J. Šan (CHN), VLČKOVÁ – Capurrová Tabordaová (ARG), M. Gómezová (MEX) 6:4, 7:6(3)