Denní menu, 17.7.2022: Siniaková v Hamburku vyřadila světovou dvanáctku! Vrbenský slaví titul

Kateřina Siniaková v úvodním kole turnaje v německém Hamburku poprvé v kariéře porazila Darju Kasatkinovou a přes světovou dvanáctku pronikla do osmifinále! V německém Kasselu vybojoval svůj druhý letošní titul Michael Vrbenský, jenž na tamním podniku porazil domácího Sebastiana Fanselowa. Svou cestu za obhajobou loňské semifinálové účasti odstartoval ve švýcarském Gstaadu Vít Kopřiva, který v první rundě kvalifikace přehrál Rakušana Paula Endera. Další Češi a Češky hráli na okruhu ITF.

Siniaková porazila světovou dvanáctku!
Cenný skalp si v úvodním kole turnaje WTA v Hamburku připsala na své konto Kateřina Siniaková (93.). Při svém nedělním vstupu do hlavní soutěže si poradila se světovou dvanáctkou Darjou Kasatkinovou, kterou porazila po více než dvouapůlhodinové bitvě 6:2, 2:6, 6:4.

Se Siniakovou, která s Kasatkinovou prohrála až doposud všechny čtyři vzájemné zápasy, to přitom nevypadalo vůbec dobře a ve třetím setu prohrávala 2:4. Okamžitým rebrejkem v sedmé hře se ale vrátila do zápasu.

V osmém gemu čelila dalšímu brejkbolu, ale tentokrát ztrátu podání nepřipustila a naopak sama se potřetí v řadě prosadila na returnu v devátém gemu. Zlomenou Kasatkinovou, která byla velmi blízko vítězství, následně vyřadila druhým využitým mečbolem při svém podání.

Vrbenský vyhrál pětadvacítku v Kasselu
Michael Vrbenský (465.) dokázal v německém Kasselu vybojovat svůj druhý letošní titul a první trofej na turnaji kategorie ITF M25 od roku 2019. Ve finálové bitvě s domácí nasazenou pětkou Sebastianem Fanselowem zvítězil po 163 minutách 7:5, 6:7(3), 6:2.

Utkání mohl zakončit o poznání dříve, ve druhém setu vedl už 5:1 a postupně si vypracoval hned šest mečbolů, ale Fanselow v kritických chvílích zabral, několikrát mu navíc Vrbenský pomohl dvojchybou, a dokázal prostřední dějství otočit.

Co český tenista nedokázal v sadě druhé, to se mu naopak povedlo v rozhodujícím setu. Znovu si vybudoval se dvěma brejky vedení 5:1 a v osmé hře proměnil esem svůj v pořadí sedmý mečbol.

Více se utkání věnujeme zde.

Kopřiva zahájil misi v Gstaadu výhrou
Vít Kopřiva (128.) má před sebou hodně náročný úkol. Obhájit ve švýcarském Gstaadu loňské semifinále, kam se prodral z kvalifikace. I letos začíná už v bojích o hlavní soutěž a první překážku má zdárně za sebou, když divokou kartu Paula Endera (-) z Rakouska porazil hladce 6:1, 6:2. Ve finále kvalifikace turnaje ATP se utká s nasazenou trojkou Nicolasem Jarrym (118.).

Hamburg European Cup (ženy, GER, 251 750 USD, antuka)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (93.) – Darja Kasatkinová (12.) 6:2, 2:6, 6:4

EFG Swiss Open Gstaad (muži, SUI, 534 555 EUR, antuka)
Paul Ender (AUT, -) – VÍT KOPŘIVA (128.) 1:6, 2:6