ITS Cup Olomouc: Do finále kvalifikace postoupilo šest českých tenistek

V neděli započal v Olomouci turnaj ITS Cup s dotací 60 tisíc amerických dolarů. Na úvodní hrací den byla naplánována kvalifikace, ve které se objevilo 12 českých tenistek. Do finálového kola bojů o hlavní soutěž jich prošlo celkem šest.

ITS Cup v Olomouci, kde loni po senzačních výkonech triumfovala tehdy ještě patnáctiletá Sára Bejlek, má za sebou úvodní kolo kvalifikace. Do turnaje, na němž bude Bejlek letos titul také obhajovat a v hlavní soutěži se představí takové hráčky jako Kristina Mladenovicová, Maja Chwalinská či Aliona Bolsovová Zadoinovová, stále může projít ještě dalších šest českých hráček.

Vstup do kvalifikace se povedl nasazené dvojce Anetě Kučmové, která porazila 6:1, 6:4 Srbku Bojovičovou. Uspěla rovněž kvalifikační trojka Aneta Laboutková, která své krajance Izabele Heinzové povolila jen jeden gem. Náročný třísetový duel pak vyhrála jedenáctá nasazená Gabriela Andrea Knutson, která v supertiebreaku porazila 10:7 Slovenku Jaruškovou.

Z nenasazených Češek se do finále kvalifikace prodraly Nikola Břečková, Denise Hrdinková a také divoká karta Linda Ševčíková, která deklasovala nasazenou osmičku Diu Jevtimovovou z Bulharska dvakrát 6:1.

Turnaj naopak skončil pro již zmíněnou Heinzovou, Ivanu Šebestovou, Kamilu Neradovou, Denisu Hindovou, Karolínu Kubáňovou a Petru Csabi.

Kvalifikace bude závěrečným kolem pokračovat v pondělí.

Timea Jarušková (SVK, 893.) – GABRIELA ANDREA KNUTSON (652.) 3:6, 6:4, 7:10
Jana Denisenková (LAT, -) – Bojana Klincová (SUI, 715.) 2:6, 1:6
Anika Jašková (SVK, 1149.) – Eszter Mériová (SVK, 755.) 2:6, 0:6
ANETA LABOUTKOVÁ (502.) – IZABELA HEINZOVÁ (-) 6:1, 6:0
Eva Garkušaová (1070.) – Tamara Čurovičová (SRB, 632.) 2:6, 2:6
Tayislya Mordergerová (GER, 544.) – Mia Chudejová (SVK, 1396.) 6:0, 6:3
NIKOLA BŘEČKOVÁ (917.)  – Radka Zelníčková (SVK, 766.) 4:6, 6:3, 10:6
Dia Evtimovová (BUL, 627.) – LINDA ŠEVČÍKOVÁ (1066.) 1:6, 1:6