Denní menu, 14.7.2022: Siniaková v Budapešti neudržela vedení, Lehečka postupuje v Jasech

Kateřina Siniaková na turnaji WTA v Budapešti dohrála v osmifinále. Nad její síly byla Italka Elisabetta Cocciarettová. Na stejném turnaji končí ve čtvrtfinále čtyřhry Renata Voráčová. Jiří Lehečka prošel mezi nejlepší osmičku v rumunských Jasech, v osmifinále naopak končí Dalibor Svrčina.

Siniaková nevyužila vedení, v Budapešti končí
Duel plný brejků nepřinesl Kateřině Siniakové (93.) v maďarské Budapešti vůbec štěstí. S Elisabettou Cocciarettovou (118.) totiž prohrála po velkém boji 5:7, 6:4, 5:7, když se jí nepovedlo utkání doservírovat.

Česko-italský souboj nabídnul divákům hned 19 brejků, přičemž o jeden víc zaznamenala Cocciarettová. Siniaková přitom byla blízko úspěchu. Přestože v prvním setu nevyužila vedení 5:3 a čtyřmi ztracenými hrami v řadě o úvodní dějství přišla, v rozhodujícím setu byla několikrát na koni.

Hned třikrát totiž uskočila do vedení o brejk, ale pokaždé o svůj náskok hned v následujícím gemu přišla. Cocciarettová po srovnání na 5:5 definitivně převzala iniciativu, podržela si podání a ve 12. gemu na returnu dokázala čistou hrou zápas zakončit.

Lehečka vybojoval postup do čtvrtfinále
Jiřímu Lehečkovi (70.) se povedlo v osmifinále challengeru v Jasech potvrdit roli favorita a vybojoval postup mezi nejlepší osmičku. Český tenista si po 131 minutách poradil s Rusem Andrejem Čepelevem (403.), kterého porazil po setech 6:4, 4:6, 6:4.

Nasazená jednička se několikrát dostala v rozhodujícím setu do obtíží, musela odvracet hned tři brejkboly a jeden z nich měl Čepelev v deváté hře. Nakonec to byl ale Lehečka, kdo se na returnu prosadil, v desátém gemu přes dvě shody se mu povedlo proměnit v pořadí druhý mečbol.

Svrčina nevyužil mečbol, padl po velké bitvě
Téměř tři a půl hodiny se rval o postup v rumunských Jasech Dalibor Svrčina (172.). V souboji s Lucianem Darderim (215.) ale nakonec neuspěl a s Italem prohrál 7:5, 5:7, 6:7(6).

Český tenista několikrát sahal po vítězství, respektive se mu výrazně přiblížil. Ve druhém setu se dostal do vedení 3:2 s výhodou brejku, o kterou ale hned v šesté hře přišel a následně nevyužil brejkbol v devátém gemu. Ve třetí sadě prohrával už 2:5, odvrátil ale dva mečboly, vynutil si rozhodující tiebreak a v něm měl sám za stavu 6:5 šanci zápas ukončit. Svůj mečbol ovšem neproměnil a nakonec zkrácenou hru prohrál 6:8.

Voráčová se do semifinále nepodívá
Renata Voráčová si semifinále na turnaji WTA v Budapešti nezahraje. Ve čtvrtfinále spolu s Američankou Ingrid Neelovou nestačily na polsko-belgickou dvojici Katarzynu Piterovou a Kimberley Zimmermannovou, s nimiž prohrály 4:6, 6:4, 7:10. Voráčové se tím pádem nepovede navrátit do první stovky světového žebříčku a v pondělí bude figurovat nejlépe na 102. místě.

Hungarian Grand Prix, Budapešť (ženy, HUN, 251 750 USD, antuka)
Elisabetta Cocciarettová (ITA, 118.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (93.) 7:5, 4:6, 7:5

Piterová (POL), Zimmermannová (BEL) – Neelová (USA), VORÁČOVÁ 6:4, 4:6, 10:7

Concord Iasi Open, Jasy (muži, ROU, 90 280 EUR, antuka)
Luciano Darderi (ITA, 215.) – DALIBOR SVRČINA (172.) 5:7, 7:5, 7:6(6)
JIŘÍ LEHEČKA (70.) – Andrej Čepelev (403.) 6:4, 4:6, 6:4