Wimbledon: Krejčíková i Kvitová končí před branami osmifinále. Šwiateková přišla o vítěznou šňůru

All England Club nabídne v sobotu všechny zbývající zápasy třetího kola dvouhry. Singlová pouť skončila pro Barboru Krejčíkovou, která nevyužila vedení 1:0 na sety proti Ajle Tomljanovicové, i Petru Kvitovou. Zkušenější z českých hráček podlehla Španělce Paule Badosaové. Marie Bouzková po postupu do osmifinále dvouhry nedokázala dosáhnout na stejný výsledek ve čtyřhře a končí ve druhém kole. Lucie Hradecká končí ve smíšené čtyřhře hned v prvním kole. V Londýně odstartovala také juniorka, do které v sobotu naskočilo sedm českých talentů. Z postupu do další části turnaje se radovali Jakub Menšík, Hynek Bartoň, Linda Klimovičová a Nikola Bartůňková.

Kvitová v útočném utkání nestačila na Badosaovou
Petře Kvitové (26.) se nepovedlo najít recept na agresivně hrající Paulu Badosaovou (4.) ze Španělska a ve Wimbledonu končí ve třetím kole. Česká tenistka prohrála s nasazenou čtyřkou ve dvou setech 5:7, 6:7(4).

Kvitová se snažila hrát svůj standardní riskantní tenis, k vítězství jí ale nepomohlo ani 34 vítězných úderů. Zároveň se totiž dopustila hned 31 nevynucených chyb a v klíčových okamžicích se k ní štěstí otočilo zády.

To se projevilo už v prvním setu, v němž si výhodu brejku vypracovala už v první hře a postupně se prodrala do vedení 5:3. Nedostala se totiž ani k setbolu, o vedení přišla a po čtyřech prohraných hrách v řadě ztratila úvodní dějství.

Ve druhém setu si sice svědomitě držela podání a soupeřce nenabídla ani jeden brejkbol, ale sama neproměnila hned devět šancí na brejk, což se ukázalo jako zlomové. V tiebreaku totiž rychle přišla o podání, Badosaová obdobné zaváhání nepřipustila a zvítězila 7:4.

„Kdybych vyhrála set, mohl být zápas úplně jinačí. Nicméně už před tím jsem na servisu tahala za kratší konec. Paula začala od prvního brejku líp returnovat a tlačila mě. I když jsem podala dobře, ona dostala míč zpátky. Ale ten set jsem mohla dotáhnout, o tom žádná. Stejně tak jsem mohla vyhrát tiebreak ve druhém setu. Chyběl mi kousek,“ shrnula Kvitová.

Krejčíková se do osmifinále nepodívá
Wimbledonská dvouhra pro Barboru Krejčíkovou (14.) letos skončila před branami osmifinále. Česká tenistka nevyužila vedení nad Australankou Ajlou Tomljanovicovou (44.) a prohrála 6:2, 4:6, 3:6.

Po zisku úvodní sady se Krejčíkové přestalo tolik dařit na returnu, a byť se jí povedlo za stavu 0:2 ve druhé sadě získat ztracené podání zpět, další brejk už v utkání nepřidala. Tomljanovicová na svou stranu strhnula prostřední dějství v desáté hře a ve třetím setu dosáhla na klíčový brejk v šestém gemu. V devátém gemu sice ještě musela odvracet dva brejkboly Krejčíkové, s těžkými okamžiky se ale popasovala dobře a zápas přes dvě shody zakončila.

„Celý zápas jsem hrála dobře. Porážka mě mrzí, ale beru to pozitivně. Ona je dobrá hráčka, loni tu byla ve čtvrtfinále. Začala se zlepšovat a já začala dělat víc chyb,“ uvedla Krejčíková.

Krejčíková však na Wimbledonu ještě své působení nekončí. Spolu s Kateřinou Siniakovou prošla do osmifinále čtyřhry, v němž Češky prozatím na své soupeřky čekají.

Šwiateková senzačně přišla o vítěznou šňůru
Světová jednička Iga Šwiateková přišla o svou dlouhou neporazitelnost hodně nečekaně už ve třetím kole Wimbledonu! Po vyhraných 37 zápasech a 6 turnajích byla nad její síly zkušená Francouzka Alizé Cornetová, se kterou prohrála ve dvou setech 4:6, 2:6.

Mladá Polka, která svou vítěznou šňůru započala už v únoru na turnaji v katarském Dauhá, se do problémů dostala už ve druhém kole, kdy na travnatém grandslamu překvapivě ztratila set v souboji s Lesley Pattinamaovou Kerkhoveovou. Ve čtvrtek se jí povedlo ještě situaci zachránit. V sobotu proti Cornetové se to už nepodařilo.

Bouzková se loučí se čtyřhrou ve 2. kole
Marie Bouzková se do osmifinále ženské čtyřhry nepodívá. Spolu se Slovenkou Terezou Mihalíkovou prohrály utkání druhého kola s americkými tenistkami Danielle Collinsovou a Desirae Krawczykovou 1:6, 3:6.

Vybrané zápasy 6. hracího dne

3. kolo dvouhry mužů
Cristian Garin (CHI, 43.) – Jenson Brooksby (USA, 34.) 6:2, 6:3, 1:6, 6:4
Jack Sock (USA, 103.) – Jason Kubler (AUS, 99.) 2:6, 6:4, 7:5, 6:7(4), 3:6
Richard Gasquet (FRA, 69.) – Botic Van De Zandschulp (NED, 25.) 5:7, 6:2, 6:7(7), 1:6
Alex De Minaur (AUS, 27.) – Liam Broady (GBR, 132.) 6:3, 6:4, 7:5
Alex Molčan (SVK, 51.) – Taylor Fritz (USA, 14.) 4:6, 1:6, 6:7(3)
Brandon Nakashima (USA, 56.) – Daniel Elahi Galan Riveros (COL, 109.) 6:4, 6:4, 6:1
Nick Kyrgios (AUS, 40.) – Stefanos Tsitsipas (GRE, 5.) 6:7(2), 6:4, 6:3, 7:6(7)
Lorenzo Sonego (ITA, 54.) – Rafael Nadal (ESP, 4.) 1:6, 2:6, 4:6