Denní menu, 2.7.2022: Fruhvirtová překvapivě končí ve čtvrtfinále. Palán vyhrál pětadvacítku

Zatímco ve Wimbledonu pokračoval travnatý grandslam, čeští tenisté měli napilno i na dalších turnajích. Lindu Fruhvirtovou čekalo v americkém Charlestonu odložené čtvrtfinále, na domácí kvalifikantku Manasseovou ovšem recept nenašla. Dominik Palán ve španělském Bakiu vyhrál svou první pětadvacítku v kariéře, když ve finále zdolal ve třech setech domácího Alejandra Moru Canase. Další Češi se představili v Popradu, Stuttgartu, Bernu či Wroclawi.

Palán slaví první letošní titul!
Dominik Palán (586.) ve španělském Bakiu vybojoval první letošní titul a zároveň dosáhl na největší úspěch kariéry! Poprvé totiž vyhrál turnaj kategorie M25, tzv. pětadvacítku. Čtvrtý nasazený, jenž si loni dokráčel pro trofej na patnáctce v Dauhá, zvládl v sobotním finále zdolat po tříhodinové bitvě domácí divokou kartu Alejandra Mora Canase (337.) po setech 6:7(4), 6:4, 7:6(4).

V rozhodujícím setu přitom český tenista přišel o vedení a po ztrátě čtyř gemů v řadě čelil skóre 3:5. V klíčových chvílích však zabral, získal ztracené podání zpět, dotáhl sadu až do zkrácené hry a v ní ke své velké radosti dokonal obrat.

L. Fruhvirtová nečekaně končí ve čtvrtfinále
Linda Fruhvirtová (176.) v sobotu nastoupila v deštěm utrápeném Charlestonu do odloženého čtvrtfinále dvouhry, ale úspěch tentokrát neslavila. V duelu s domácí kvalifikantkou Maegan Manasseovou (713.) se trápila na podání a hned pětkrát jej ztratila. Kvůli tomu za necelou hodinu a půl hry prohrála 2:6, 3:6.

Vrbenský v Bernu prošel do finále
Roli favorita splnil na turnaji ve švýcarském Bernu Michael Vrbenský (513.) a poprvé od února 2020 si zahraje ve finále. Nasazená jednička zdolala v sobotním semifinále domácího Mirka Martineze (672.) po setech 6:4, 6:3. Český tenista se po vítězství pokusí rozšířit svou sbírku titulů z okruhu ITF, které má prozatím na kontě čtyři.

Vítězná série Kučmové skončila ve Stuttgartu
Aneta Kučmová (544.), která od května vyhrála turnaje v Kršku i Banja Luce a vybojovala 15 výher v řadě, o svou vítěznou šňůru v semifinále turnaje ITF ve Stuttgartu přišla. Česká tenistka, jež úspěšně prošla kvalifikací, podlehla po více než dvouhodinové bitvě třetí nasazené Katharině Hobgarské (282.) 4:6, 6:2, 2:6.

Bayerlová neprošla v Německu do finále
Po Anetě Kučmové se do finále ve Stuttgartu neprobojovala ani Michaela Bayerlová (496.). Česká tenistka prohrála s favorizovanou Rakušankou Sinjou Krausovou (250.) 4:6, 5:7.

Rikl vedení proti favoritovi nevyužil
Patrik Rikl (758.) měl velmi dobře rozehrané semifinále v Popradu proti favorizovanému Louisovi Wesselsovi (302.), jehož obral o první set. Pak ale utkání na několik hodin přerušil déšť a po návratu na kurt se už český hráč neprosadil. Wessels převzal taktovku střetnutí a zvítězil po obratu 6:7(8), 6:1, 6:3.

Sisková druhý letošní titul nepřidala
Vítězka letošního deblového turnaje z Pörtschachu, Anna Sisková, si na další turnajový vavřín bude muset počkat. Česká tenistka spolu s Polkou Weronikou Falkowskou totiž neuspěla v sobotním finále na německém podniku ITF ve Stuttgartu. Druhé nasazené podlehly Angele Boludaové a Emily Seiboldové 4:6, 6:7(5).

Nouza si zahraje o premiérový titul
Podruhé v sezoně prošel třiadvacetiletý Petr Nouza (715.) do finále na okruhu ITF. Na turnaji v polské Wroclawi se mu povedlo v sobotním semifinále porazit krajana Václava Šafránka (882.) po setech 6:4, 1:6, 6:1 a zahraje si o svou první singlovou trofej v kariéře.

Barnat s Dudou na titul nedosáhli
Nasazené dvojky Jiří Barnat a Filip Duda na polském turnaji ITF turnajový titul nevybojovali. Ve finále čtyřhry podlehli španělské dvojici Maxovi Alcalovi Gurrimu a Brunovi Pujolu Navarrovi ve dvou setech 4:6, 5:7.