Denní menu, 9.6.2022: Kopřiva vyhrál sedmý zápas v řadě. Jebavý i Voráčová ve čtyřhře dohráli

Renata Voráčová odložený zápas v nizozemském Hertogenboschi nezvládla, společně s Němkou Julií Lohoffovou prohrála proti nasazeným jedničkám. Do čtvrtfinále deblu nepostoupil ani Roman Jebavý. Na antukovém podniku ve španělské Valencii deblové semifinále uhrála dvojice Anastasia Detiuc s Miriam Kolodziejovou. Na challengeru v Bratislavě se z postupu a sedmého vítězství za sebou radoval Vít Kopřiva, další finalista Prostějova Dalibor Svrčina naopak dohrál v osmifinále.

V Hertogenboschi končí také Jebavý
První kolo čtyřhry se v nizozemském Hertogenboschi nevydařilo ani Romanu Jebavému. Český deblista s parťákem Denysem Molčanovem prohráli proti duu Nakashima, Ruusuvuori 3:6, 6:3, 7:10. Jebavý s Molčanovem po nevydařeném úvodním setu ve druhé sadě sice ztratili rychlý brejk, v osmém gemu ovšem po úspěchu na returnu srovnali na 1:1 na sety. V první polovině super tiebreaku měli mírně navrch, v té druhé ovšem byli úspěšnější Nakashima s Ruusuvuorim.

Bratislava: Svrčina dohrál v osmifinále dvouhry
Dalibor Svrčina (173.) na challengeru v Bratislavě nenaváže na nedávnou finálovou účast v Prostějově. Český talent v osmifinále slovenského turnaje prohrál s Ukrajincem Oleksijem Krutychem (301.) po setech dvakrát 4:6. Svrčina přitom do zápasu vstoupil skvěle, v úvodních dvou gemech neztratil jediný fiftýn. Čtyři prohrané gemy v řadě však zapříčinily ztrátu prvního setu. Ve druhé sadě sice za stavu 2:5 poprvé v setu uspěl na returnu, na zvrat v zápase to však už nestačilo.

Voráčová se musela sklonit před jedničkami turnaje
Renata Voráčová na turnaji WTA v nizozemském Hertogenboschi vypadla v úvodním kole čtyřhry. Zkušená Češka a její deblová spoluhráčka Julia Lohoffová nestačily na první nasazený debl Veronika Kuděrmetovová, Elise Mertensová 2:6, 4:6. Voráčová s Lohoffovou v prvním setu nezužitkovaly dva brejkboly, samy naopak dvakrát ztratily servis. Česko-německé duo ve druhém setu drželo s favoritkami krok, v závěrečném gemu jim ale nabídlo mečbol, který neodvrátilo.

Šafářová na třetí semifinále čtyřhry nedosáhla
Zdena Šafářová na turnaji nižší kategorie v tuniském Monastiru skončila ve čtvrtfinále čtyřhry, na třetí semifinále kariéry si tak musí teprve počkat. Osmnáctiletá Češka a její deblová parťačka Mušikaová ve čtvrtek odpoledne padly s párem Ariasová, Curmiová 0:6, 6:1, 7:10.

Sisková vybojovala semifinále deblu
Anna Sisková na "šedesátce" v rakouském Pörtschachu vydřela semifinále čtyřhry. Po boku deblové parťačky Jessie Aneyové porazila dvojici Boskovičová, Gjorčeská 3:6, 6:2, 10:2.

Bratislava: Pavlásek ve čtyřhře přetlačil Nouzu
Adam Pavlásek se probojoval do letošního sedmého semifinále čtyřhry na challengerové úrovni. Český tenista po boku Igora Zelenaye v Bratislavě přehráli debl Petr Nouza, Li Tu 3:6, 7:6(2), 11:9. Pavlásek se Zelenayem po ztrátě prvního setu v závěru druhé sady nevyužili setbol, tiebreak ale jednoznačně opanovali. V super tiebreaku otočili stav 3:5, do semifinále postoupili po třetím využitém mečbolu.

Debl Detiuc, Kolodziejová je v semifinále čtyřhry
Deblová dvojice Anastasia Detiuc, Miriam Kolodziejová si na turnaji WTA ve španělské Valencii zahraje semifinále čtyřhry. Česká dvojice v prvním utkání na turnaji porazila pár Gumulyaová, Y. Sie dvakrát 6:3. Detiuc s Kolodziejovou v první sadě vedly 3:0. V šesté hře sice přišly o podání, za stavu 4:3 ale podruhé udeřily na returnu. Češky ve druhém setu stáhly manko 0:2, i díky čtyřem brejkům v této sadě nakonec postoupily do semifinále.

Kopřiva v Bratislavě postoupil do čtvrtfinále
Vít Kopřiva (146.) na challengeru v Bratislavě postoupil do čtvrtfinále dvouhry. Čtyřiadvacetiletý Čech neztratil set ani ve druhém zápase na turnaji, v osmifinále přehrál Švýcara Johana Niklese (281.) 6:1, 6:4. Sedmý nasazený Kopřiva po třech brejcích v úvodním setu ve druhém dějství vedl 3:0. Za stavu 5:3 sice poprvé v zápase přišel o podání, díky následnému rebrejku a druhému proměněnému mečbolu vyhrál sedmý zápas v řadě.

Libema Open, Hertogenbosch (muži, NED, 725 540 USD, tráva)
JEBAVÝ, Molčanov (UKR) – Nakashima (USA), Ruusuvuori (FIN) 3:6, 6:3, 7:10

Libema Open, Hertogenbosch (ženy, NED, 251 750 USD, tráva)
V. Kuděrmetovová, Mertensová (BEL) – Lohoffová (GER), VORÁČOVÁ 6:2, 6:4

BBVA Open Internacional de Valencia (ženy, ESP, 115 000 USD, antuka)
Gumulyaová (IDN), Y. Sie (TPE) – DETIUC, KOLODZIEJOVÁ 3:6, 3:6

Kooperativa Bratislava Open (muži, SVK, 67 960 EUR, antuka)
VÍT KOPŘIVA (146.) – Johan Nikles (SUI, 281.) 6:1, 6:4
Oleksij Krutych (UKR, 301.) – DALIBOR SVRČINA (173.) 6:4, 6:4

NOUZA, Tu (AUS) – PAVLÁSEK, Zelenay (SVK) 6:3, 6:7(2), 9:11
Erler, Miedler (oba AUT) – KOPŘIVA, POSPÍŠIL 6:2, 6:4

W60 Pörtschach (ženy, AUT, 60 000 USD, antuka)
Boskovičová (CRO), Gjorčeská (MKD) – Aneyová (USA), A. SISKOVÁ 6:3, 2:6, 2:10

Sarajevo Open 2022 (muži, BIH, 15 000 USD, antuka)
Bilješko (CRO), Pavlovic (FRA) – Bittoun Kouzmine (FRA), VRBENSKÝ 6:7(4), 6:7(1)

Bytom Cup (muži, POL, 15 000 USD, antuka)
DAVID POLJAK (410.) – Yann Wojcik (POL, 854.) 4:6, 6:2, 7:5
Maciej Rajski (POL, 750.) – JAKUB MENŠÍK (948.) 1:6, 6:4, 5:7
DANIEL SINIAKOV (1127.) – Michael Agwi (IRL, -) 5:7, 3:1 odloženo na 10.6.

Romios, Daly Walkin (oba AUS) – BARNAT, DUDA odloženo na 10.6.
Mikula, Wojcik (oba POL) – MENŠÍK, Pieczkowski (POL) odloženo na 10.6.

Hai Dang Tennis Cup, Tay Ninh (muži, VIE, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Takuja Kumasaka (JPN, 1523.) – DOMINIK PALÁN (637.) 2:6, 2:6

T. Huang (TPE), PALÁN – Cavrak (AUS), Ch. Lo (TPE) 6:4, 6:3

Magic Hotel Tours, Monastir (ženy, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Ariasová (ESP), Curmiová (MLT) – Mušikaová (JPN), ŠAFÁŘOVÁ 6:0, 1:6, 10:7

Banja Luka Ladies Open 2022 (ženy, BIH, 15 000 USD, antuka)
Doga Turkmenová (TUR, 1074.) – ANETA KUČMOVÁ (585.) 2:6, 0:6
Aurora Zantedeschiová (ITA, 593.) – DENISA HINDOVÁ (912.) 7:6(5), 3:6, 3:6

Amarielová (ROU), ŠEVČÍKOVÁ – Böhnerová (GER), Pintová (ITA) 6:4, 3:6, 6:10
Keranovicová (SWE), Simevaová (MKD) – KUČMOVÁ, ŠEBESTOVÁ 3:2 skreč. Kučmová, Šebestová