Czech Open: Svrčina vyřadil obhájce titulu a turnajovou jedničku! Veselý se odhlásil

UniCredit Czech Open v Prostějově nabídl v pondělí vyvrcholení kvalifikace i start hlavní soutěže dvouhry. Dalibor Svrčina, který se jako jediný Čech představil v pondělním programu v hlavní soutěži, vyzrál na nasazenou jedničku a obhájce titulu Federica Coriu. Andrew Paulson nastoupil do finále kvalifikace, ale v souboji s Maďaren Maroszanem se nedokázal kvalifikovat do pavouka turnaje. Z turnaje se odpoledne odhlásila nasazená dvojka Jiří Veselý.

Velmi cenný skalp si připsal na UniCredit Czech Open Dalibor Svrčina. V utkání prvního kola prostějovského challengeru si poradil s obhájcem loňského titulu a nasazenou jedničkou Federicem Coriou, kterého porazil po dvou hodinách 6:3, 1:6, 6:2.

Český tenista v úvodním setu dokázal dvakrát stáhnout ztrátu brejku a v šestém gemu odskočit do vedení, které následně na podání uhájil. Skvěle vstoupil rovněž do druhé sady, když prorazil Coriovi servis hned v prvním gemu. Záhy však prohrál šest her v řadě a rozhodnout tak musel třetí set.

V něm český mladík chytil šanci za pačesy a favorizovaného Argentince porazil díky brejkům z šesté a osmé hry. Klíčovou byla i sedmá hra, v níž se Svrčinovi povedlo odvrátit hned šest brejkbolů soupeře.

„Jsem rád, že jsem v prvním kole zvládl tak náročný zápas. Pro hodně lidí je to určitě překvapení,“ uvedl po svém vítězství český tenista, který se ztrátou šesti her v řadě nenechal zlomit. „Nejsem ten typ hráče, co by přestal bojovat, takže jsem do toho šel a věřil jsem si, že třetí set zvládnu. Fyzicky jsem na tom byl docela dobře, věřil jsem v obrat a to se povedlo.“

Veselý v Prostějově hrát nebude
Jiří Veselý, jenž měl na domácím challengeru v Prostějově plnit roli druhého nasazeného, se na UniCredit Czech Open nepředstaví. Ač už byl nalosován do hlavní soutěže a čekal jej v pondělí souboj s Dujem Ajdukovičem, tak se odpoledne před zápasem z turnaje odhlásil.

Paulson se nekvalifikoval
Andrew Paulsonovi (498.) unikl na domácím challengeru v Prostějově postup do hlavní soutěže. Ve finálovém kole kvalifikace český tenista nestačil na Maďara Fabiana Marozsana (336.), jemuž po téměř dvouhodinovém boji podlehl 3:6, 6:4, 3:6.

Czech Open, Prostějov (muži, CZE, 90 280 EUR, antuka)

Jevgenij Donskoj (RUS, 217.) – Thiago Augustin Tirante (ARG, 189.) 6:3, 6:2
Vitalij Sačko (UKR, 240.) – Filip Horanský (SVK, 192.) 2:6, 6:7(6)
Enzo Couacaud (FRA, 184.) – Andrej Martin (SVK, 128.) 6:4, 3:6, 6:3
Dennis Novak (AUT, 150.) – Matheus Pucinelli de Almeida (BRA, 225.) 5:7, 1:3 skreč Novak
Elias Ymer (SWE, 127.) – Zsombor Piroš (HUN, 185.) 6:3, 6:3