Ostra Group Open: Svrčina postoupil do semifinále, ostatní Češi končí

Hned tři Češi se objevili ve čtvrtfinále dvouhry na antukovém challengeru Ostra Group Open by Moneta. Zdeněk Kolář nejprve vyzval Francouze Evana Furnesse, jemuž ve třech setech podlehl. Následovalo derby mezi Daliborem Svrčinou a Jonášem Forejtkem, ze kterého vzešel vítězně první zmíněný. Adam Pavlásek a Slovák Igor Zelenay v deblovém semifinále nestačili na americko-nizozemské duo Reese, Verbeek.

Svrčina ovládl české derby
Vítězem českého čtvrtfinálového derby se stal v Ostravě Dalibor Svrčina (213.). Devatenáctiletý teenager v něm na domácí půdě porazil o dva roky staršího krajana Jonáše Forejtka (272.) za dvě hodiny a pět minut 6:3, 5:7 a 6:4. Po Spartě tak bude Svrčina útočit na finále i v Komenského sadech. V sobotu si o něj zahraje proti Britu Penistonovi (227.).

Kolář nedopodával zápas a v Ostravě končí
Zdeněk Kolář (137.) si semifinále na challengeru v Ostravě nezahraje. Český tenista ve čtvrtfinále nestačil na Francouze Evana Furnesse (278.), jemuž podlehl za dvě hodiny a dvaačtyřicet minut po setech 3:6, 6:2 a 6:7(6).

Rodák z Bystřice nad Pernštejnem byl ve třetí sadě dvě výměny od vítězství, jenže za stavu 5:3 a 30-15 utkání nedopodával. Rozhodnout musel tiebreak, ve kterém Kolář sice odvrátil dva mečboly za stavu 4:6 a srovnal, další dva míče ovšem nezvládl a prohrál 6:8.

Pavlásek v Ostravě dohrál
Česko-slovenská dvojice Adam Pavlásek, Igor Zelenay na challengeru v Ostravě svůj druhý letošní titul nepřidá. Pavlásek se Zelenayem v semifinále turnaje podlehli americko-nizozemskému duu Hunter Reese, Sem Verbeek, a to za hodinu a dvaadvacet minut po setech 2:6, 6:7(2).

Čech se Slovákem v zápase darovali svým soupeřům hned deset brejkbolů. Sedm z nich odvrátili, na vítězství to ale nestačilo.

Ostra Group Open by Moneta, Ostrava (muži, CZE, 45 730 EUR, antuka)
Constant Lestienne (FRA, 185.) – Vitalij Sačko (UKR, 243.) 7:5, 6:7(3), 7:5
Mats Rosenkranz (GER, 380.) – Ryan Peniston (GBR, 227.) 4:6, 5:7
ZDENĚK KOLÁŘ (137.) – Evan Furness (FRA, 278.) 3:6, 6:2, 6:7(6)
DALIBOR SVRČINA (213.) – JONÁŠ FOREJTEK (272.) 6:3, 5:7, 6:4

PAVLÁSEK, Zelenay (SVK) – Reese (USA), Verbeek (NED) 2:6, 6:7(2)