Češi v akci: Murray nedal Berdychovi šanci, neuspěli Veselý, Rosol ani Michalička

- Jakub Mezlík

Ve čtvrtfinále v Madridu se české jedničce Tomáši Berdychovi postavil druhý hráč žebříčku Andy Murray, kterého ve druhém kole pořádně potrápil Radek Štěpánek. Berdych Britovi tolik problémů nezpůsobil a prohrál 2:6, 3:6.

Úspěšné období nyní prožívá devětadvacetiletý Marek Michalička, který minulý týden došel do semifinále challengeru v Ostravě a o podobnou metu usiloval i nyní ve francouzském Aix En Provence. Po výhrách nad Gonzalezem a Kovalíkem byl ale ve čtvrtfinále nad jeho síly 189. hráč světa Brazilec Thiago Monteiro. Michalička s ním prohrál 3:6, 1:6.

Na stejném turnaji skončil ve čtvrtfinále také nejvýše nasazený Lukáš Rosol. Proti Švédu Ymerovi sice vedl v prvním setu 5:3 a při svém podání měl i dva setboly, nakonec ale prohrál 6:7, 2:6.

Také Jiří Veselý plnil roli turnajové jedničky, na challengeru v Římě ovšem skončil v semifinále na raketě Srba Filipa Krajinoviće. První set prohrál 3:6, ve druhé dokázal stáhnout z 1:5 na 4:5 ale jeho soupeř nakonec udržel nervy a do finále postoupil on.

Na turnaji ITF v maďarském Szegedu svedli český souboj o finále Zdeněk Kolář s Ondřejem Krstevem. Kolář vyhrál první set 6:1 a ve druhém se dostal do vedení 4:2, když jeho soupeř utkání skrečoval. V chorvatském Bolu vybojovaly postup do semifinále obě sestry Pantůčkovy. Pokud by uspěly i ve svých nadcházejících zápasech, mohly by si spolu zahrát o titul.