Denní menu, 25.3.2022: Fruhvirtová slaví životní výhru, postupuje také Kvitová. Bouzková končí

Na Miami Open bylo z pohledu českého fanouška opět velmi rušno. Do třetího kola se povedlo postoupit po životním zápase Lindě Fruhvirtové, své utkání zvládla ve třech setech také Petra Kvitová. Marie Bouzková se naopak s turnajem ve druhém kole loučí, stejně jako Markéta Vondroušová, která kvůli virovému onemocnění do svého zápasu ani nenastoupila. Zrušeno bylo rovněž utkání Kateřiny Siniakové po boku Australanky Storm Sandersové v soutěži čtyřhry. Jonáš Forejtek, Dalibor Svrčina a Marek Gengel nastoupili do čtvrtfinále na challengerech, přičemž uspěl jen první zmíněný tenista. Zdeněk Kolář na stejném okruhu postoupil do deblového finále. Další Češi a Češky hráli na akcích ITF.

Kvitová v Miami postupuje, Bouzková naopak končí
Petra Kvitová (32.) zvládla vstup do turnaje v Miami, když ve druhém kole porazila Francouzku Claru Burelovou (82.) po setech 6:1, 3:6 a 6:3. Prvním setem Češka prolétla za pouhých 24 minut, v tom druhém jí ale nevyšel úvod a nakonec ho prohrála. Ve třetím setu pak Kvitová získala o jeden brejk více než soupeřka a zajistila si postup do třetího kola, kde vyzve americkou kvalifikantku Lauren Davisovou (94.).

S turnajem se naopak loučí Marie Bouzková (86.), která po vyrovnaném boji padla se Španělkou Paulou Badosaovou (6.) dvakrát 5:7. Zatímco první set rozhodl jediný brejk Španělky v jedenáctém gemu, v tom druhém sice Bouzková dokázala Badosaové dvakrát podání vzít, sama ho ovšem ztratila ve třech případech.

L. Fruhvirtová slaví životní výhru
Linda Fruhvirtová (279.) zaznamenala na turnaji kategorie WTA 1000 v Miami největší výhru své kariéry. Šestnáctiletá Češka ve 3. kole zaskočila dvacátou nasazenou Elise Mertensovou (24.) z Belgie, kterou porazila za dvě hodiny po setech 7:5, 2:6 a 6:1.

Starší ze sesterského dua využila v utkání všechny čtyři brejkboly, naopak sama jich odvrátila devět z celkového počtu dvanácti. Talentovaná Fruhvirtová si v další fázi zahraje buď s bývalou světovou jedničkou Azarenkovou (16.), nebo Alexandrovovou (54.). Obě jmenované aktuálně ze známých důvodů startují pod neutrální vlajkou.

Vrbenského čeká deblové finále
Michael Vrbenský postoupil po boku Itala Riccarda Bonadia do finále čtyřhry na turnaji ITF v chorvatské Opatiji. Česko-slovenská dvojice v semifinále přehrála polsko-maďarské duo Clas, Valkusz za hodinu a šestatřicet minut po setech 6:4, 5:7, 12:10.

Vrbenský s Bonadiem v supertiebreaku prohrávali už 3:7, následně však získali čtyři po sobě jdoucí výměny na svou stranu. Dramatickou koncovku si už pohlídali.

Forejtek potvrdil roli favorita
Jonáš Forejtek (327.) v roli velkého favorita porazil zkušeného Maleka Džazírího (347.) za hodinu a dvaadvacet minut po setech 7:6(5), 6:1 a postoupil do semifinále challengeru v Lille.

V prvním setu si oba hráči drželi podání a o jeho osudu musel rozhodnout tiebreak, který po velkém boji získal český hráč. Forejtek následně kraloval i ve druhém setu, kdy hned třikrát získal podání soupeře a bez problémů si dokráčel pro postup.

Gengel do semifinále nepostoupil
Marek Gengel (431.) v roli mírného outsidera nestačil na Slováka Filipa Horanského (199.), se kterým ve čtvrtfinále challengeru ve švýcarském Bielu prohrál za hodinu a čtyři minuty po setech 4:6, 3:6.

Nicméně i samotná účast mezi osmičkou nejlepších byla pro českého tenistu velkým úspěchem, který ho posune poprvé do TOP 400 světového žebříčku.

Kolář si zahraje o deblový titul
Zdeněk Kolář postoupil po boku Itala Andrei Vavassoriho na challengeru v chorvatském Zadaru do finále. Česko-italská dvojice v semifinále porazila domácí duo Poljičak, Serdarušič za hodinu a třináct minut po setech 6:4, 6:4.

Český tenista si tak zahraje podruhé v letošní sezoně o titul ve čtyřhře. Poprvé to bylo v australském Traralgonu, kde se mu podařilo s Francouzem Guinardem i celý podnik ovládnout.

Svrčina v Zadaru dohrál
Dalibor Svrčina (271.) nestačil ve čtvrtfinále challengeru v chorvatském Zadaru na Poláka Daniela Michalského (337.), jemuž podlehl za hodinu a pětadvacet minut po setech 3:6, 1:6.

Český tenista přitom nezačal vůbec špatně, soupeři hned vzal podání a ujal se vedení 3:0. Jenže od toho momentu vyhrál v zápase jen jeden jediný gem. Svrčina ale smutnit nemusí, příští týden totiž zapíše své nové žebříčkové maximum, a to přibližně 243. příčku.

Vrbenský letos poprvé postoupil do semifinále
Michael Vrbenský (402.) porazil ve čtvrtfinále turnaje ITF v chorvatské Opatiji domácího kvalifikanta Domagoje Bilješka (1172.), a to za hodinu a osmatřicet minut po setech 6:2, 6:4.

Český tenista naposledy postoupil do semifinále některého z turnajů vloni, přesněji na květnovém challengeru v Praze.

Siniakov dohrál ve čtvrtfinále
Cesta Daniela Siniakova (1295.) antukovým turnajem ITF v turecké Antalyi skončila ve čtvrtfinále, v němž nestačil na Japonce Jukiho Močizukiho (585.) po hodině a půl hry 1:6 a 5:7. Devatenáctiletý Čech si ve druhém setu vypracoval vedení 5:3, od té doby ale sbíral gemy už pouze jeho soupeř.

Ve čtvrtfinále uspěla i Klimovičová
Hned dvě české naděje si zahrají na turnaji ITF v Šarm aš-Šajchu semifinále! Po Dominice Šalkové uspěla ve čtvrtfinále i Linda Klimovičová (1238.), která ve svém čtvrtfinále porazila Švýcarku Bojanu Klincovovou (860.) za hodinu a 26 minut 6:2 a 6:4. Sedmnáctiletá Klimovičová otočila ve druhém setu nepříznivý stav 2:4. Její soupeřkou ve druhém kariérním semifinále na ženském okruhu bude Číňanka Fang-čou Liou (552.).

Šalková prosvištěla do semifinále
Talentovaná Dominika Šalková (732.) porazila ve čtvrtfinále podniku ITF v egyptském Šarm aš-Šajchu Američanku Dashu Ivanovovou (605.) po hodině a 11 minutách 6:4 a 6:2. Sedmnáctiletá Češka si díky výhře nad nasazenou pětkou zajistila podruhé v kariéře místenku v semifinále profesionálního turnaje (poprvé se jí to povedlo loni v Přerově). O svou premiérovou účast ve finále si zahraje proti Mariji Tkačevové (532.).

Miami Open presented by Itaú (ženy, USA, 8 369 455 USD, tvrdý povrch)
Elise Mertensová (BEL, 24.) – LINDA FRUHVIRTOVÁ (279.) 5:7, 6:2, 1:6
Clara Burelová (FRA, 82.) – PETRA KVITOVÁ (32.) 1:6, 6:3, 3:6