Denní menu, 6.3.2022: Svrčina ani Nouza titul na turnajích ITF nezískali

Hned dva čeští tenisté dnes bojovali o titul na turnajích kategorie ITF 25. O vůbec první takto výrazný úspěch se pokoušel Petr Nouza, ale v Trentu ve finále proti Němci Marvinu Möllerovi neuspěl. Dalibor Svrčina pro změnu neuspěl v portugalském Faru proti Francouzi Clementu Taburovi. Další české reprezentanty čekají na turnajích ITF kvalifikační boje.

Svrčina ve Faru ve finále neuspěl
Dalibor Svačina svůj třetí kariérní titul nezískal, v portugalském Faru podlehl ve finále Francouzi Clementu Taburovi 4:6, 2:6. Zápas začal Svrčina hned brejkem soupeřova podání, ten ale nedokázal potvrdit a poté, co ztratil v desátém gemu podání znovu, o úvodní sadu přišel. Ve druhém setu český tenista prohrával už 0:5. Kanára nakonec odvrátil, ale porážku odvrátit nedokázal.

Nouza v Trentu titul nezískal
Petr Nouza v italském Trentu svůj premiérový titul v kariéře nezískal, ve finále turnaje ITF 25 podlehl Němci Marvinu Möllerovi po hodině a 12 minutách 3:6, 4:6. Nouza celý zápas nenašel recept na servis soupeře a sám naopak v obou setech pokaždé jednou o podání přišel.

Trentino, Trento (muži, ITA, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
PETR NOUZA (919.) – Marvin Möller (GER, 441.) 3:6, 4:6

31º Faro WTT Portugal 2 (muži, POR, 25 000 USD, tvrdý povrch)
DALIBOR SVRČINA (292.) – Clement Tabur (FRA, 523.) 4:6, 2:6