Denní menu, 5.3.2022: Češi v Davis Cupu podlehli Argentincům. Svrčina a Nouza postoupili do finále

Čeští tenisoví reprezentanti si letos na finálovém turnaji Davisova poháru nezahrají. Favorizovaní Argentinci opanovali také třetí utkání kvalifikace v Buenos Aires, když Máximo González a Horacio Zeballos ve čtyřhře vyzráli na Tomáše Macháče a Jiřího Lehečku ve dvou setech. Čtvrtý bod pro Argentince poté přidal za rozhodnutého stavu Federico Coria díky výhře nad Vítem Kopřivou. Na české tenisty čekal také bohatý program na okruhu ITF, kde se uskutečnily především semifinálové duely.

L. Fruhvirtová do finále deblu nepostoupila
Linda Fruhvirtová si po boku Rebeccy Marinové v americké Arcadii o deblový titul nezahraje, v semifinále česko-kanadský pár nestačil na americkou dvojici Ashlyn Kruegerová, Robin Montgomeryová a prohrál po setech 2:6, 6:3, 9:11. V supertiebreaku Fruhvirtová s Marinovou prohrávaly už 0:6 a za stavu 4:9 poté dokázaly odvrátit pět mečbolů. Závěr rozhodující zkrácené sady však přeci jen zvládly lépe 17leté Američanky.

Nouza odvrátil mečbol a postoupil do finále
Petr Nouza (919.) vydřel na halovém turnaji v Trentu velmi cenné vítězství, když v semifinále udolal německého favorita Henriho Squira (404.) po dvou hodinách a 20 minutách 7:6(8), 3:6 a 7:6(6).

Třiadvacetiletý Nouza dokonce odvrátil za stavu 5:6 v tiebreaku rozhodujícího setu mečbol! K postupu do finále si pomohl hned 25 esy. Jeho soupeřem v souboji o titul bude Němec Marvin Möller (441.), tedy semifinálový přemožitel Andrewa Paulsona.

„Mám pocit, že rozhodujících chvil bylo strašně moc. Oba jsme byli šíleně vyrovnaní, ale na konci zápasu jsem si pomohl servisem proti mečbolu a na svůj mečbol jsem zahrál solidní výměnu,“ sdělil Tenisovému světu Nouza.

Svrčina vybojoval postup do finále!
Dalibor Svrčina (292.) na turnaji v portugalském Faru potvrdil roli nasazené jedničky a postoupil do finále! Český tenista v sobotu porazil turnajovou pětku Laurenta Lokoliho (397.) 6:4, 6:3 a hned na svém druhém singlovém turnaji v sezoně si zahraje o titul.

Paulson nestačil na Möllera
Andrew Paulson (566.) dohrál na akci ITF v italském Trentu v semifinále. Dvacetiletý Čech se rozloučil s halovým turnajem po porážce 3:6 a 2:6 s Němcem Marvinem Möllerem (441.), který je nasazenou čtyřkou.

Klimovičová v Egyptě do finále neprošla
Linda Klimovičová neuspěla v sobotním semifinále na turnaji v Šarm aš-Šajchu, ve kterém podlehla Rusce Darje Šauhaové 5:7, 6:7(4). Finále na egyptském turnaji ITF si tak nezahraje.

Nosková v Nur-Sultanu končí v semifinále
Česká tenistka Linda Nosková (233.) se v kazašském Nur-Sultanu do finále neprobojovala. V sobotním semifinále prohrála s pátou nasazenou Anastasií Zacharovovou (210.) ve dvou setech 3:6, 4:6.

Paulson získal devátý deblový titul
Andrew Paulson a Francouz Dan Added potvrdili roli nasazených jedniček a ovládli halový turnaj ITF v italském Trentu. Česko-francouzský pár porazil v napínavém finále Němce Tima Handela a Švýcara Yannika Steineggera 6:4, 3:6 a 10:8. Dvacetiletý Paulson má nyní na kontě už devět deblových trofejí z okruhu ITF.

Kolodziejová s Malečkovou slaví deblový titul
Miriam Kolodziejová a Jesika Malečková opanovaly v turecké Antalyi druhý turnaj ITF v řadě. České tenistky dnes nejprve zvládly odložené semifinále proti Japonkám Rině a Jukině Saigovým (6:4, 5:7, 10:6), posléze zvítězily ve finále nad řecko-ruským párem Sapfo Sakellaridiová, Anastasia Zolotarevová 6:2 a 6:4. Kolodziejová s Malečkovou tak rozšířily svou společnou sbírku na čtyři trofeje z okruhu ITF.