Denní menu, 1.2.2022: Kopřiva si poradil s Turkem Ilkelem, na akcích ITF hráli Nosková, Rosol či Gengel

Vít Kopřiva se podruhé v kariéře kvalifikoval do hlavní soutěže podniku ATP. V indickém Puné, kde tento týden bude obhajovat titul jeho krajan Veselý, v úvodním kole narazil na Cema Ilkela, kterého porazil i podruhé v probíhající sezoně. Další Češi se představí na podnicích ITF. Linda Nosková prohrála v akademii Rafaela Nadala s domácí Španělkou Lazarovou Garcíaovou. Marek Gengel s Lukášem Rosolem potvrdili roli nejvýše nasazeného párem soutěže čtyřhry na pětadvacítce v egyptském Šarm aš-Šajchu. Na úvod oba jmenovaní nezaváhali a porazili kypersko-korejské duo Chrysochos, Lee bez ztráty setu.

Kopřiva uspěl i v úvodním kole
Vít Kopřiva (193.) navázal v indickém Puné na výhry z kvalifikace a postoupil na turnaji kategorie ATP 250 do osmifinále hlavní soutěže! Do utkání s Cemem Ilkelem (183.) sice nevstoupil rodák z Bílovce dobře, když rychle prohrával 1:3, sérií čtyř získaných her ale skóre prvního setu zvrátil a nakonec nad Turkem zvítězil za hodinu a 19 minut 6:4 a 6:2.

Ilkela tak Kopřiva porazil v této sezoně už podruhé a celkově potřetí ze čtyř vzájemných střetnutí. O čtvrtfinále si čtyřiadvacetiletý Čech zahraje proti šestému nasazenému Emilu Ruusuvuorimu (87.) z Finska.

Více se utkání věnujeme zde.

Tata Open Maharashtra, Puné (muži, IND, 493 875 USD, tvrdý povrch)
VÍT KOPŘIVA (193.) – Cem Ilkel (TUR, 183.) 6:4, 6:2

Egypt Men´s Future, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 25 000 USD, tvrdý povrch)
GENGEL, ROSOL – Chrysochos (CYP), D. Lee (KOR) 6:3, 6:2

Rafa Nadal Academy World Tennis Tour by Movistar by LG, Manacor (ženy, ESP, 25 000 USD, tvrdý povrch)
LINDA NOSKOVÁ (256.) – Andrea Lazarová Garcíaová (ESP, 242.) 3:6, 5:7

W25 Tucumán (ženy, ARG, 25 000 USD, antuka)
Fossaová (ITA), Zeballosová (BOL) – B. FRUHVIRTOVÁ, Seguelová (CHI) 6:7(12), 6:2, 5:6 dohrávka 2.2.

III ITF Men´s Villena (muži, ESP, 15 000 USD, tvrdý povrch)
PAVEL NEJEDLÝ (574.) – Ryan Nijboer (NED, 683.) 6:3, 6:4

World Tennis Tour Cancun 2022 (ženy, MEX, 15 000 USD, tvrdý povrch)
LAETITIA PULCHARTOVÁ (778.) – Madison Siegová (USA, 1188.) 1:6, 4:6

Gabriela Riveraová (GUA, 1109.) – KAROLÍNA VLČKOVÁ (1590.) 6:2, 6:3
PETRA CSABI (1162.) – Haine Ogataová (JPN, 1233.) 5:7, 2:6

Cirotteová (FRA), Sysojevová (RUS) – Proctorová (USA), PULCHARTOVÁ 4:6, 6:3, 10:2
K. Kužmová (SVK), VLČKOVÁ – Matoulaová (GRE), Welkerová (GER) 6:3, 1:1 dohrávka 2.2.