24. 1. 2022
Zajímavosti Grandslam

Medveděv neudržel nervy a seřval rozhodčího: Já nemůžu jít ani čůrat a jeho nepotrestáte?

Po tři kola Australian Open platilo, že byl Daniil Medveděv na kurtu ledově klidný, soustředil se výhradně na svůj tenis a soupeře na druhé straně kurtu si nevšímal. V osmifinálovém klání s Maximem Cressym už se však Rus neudržel a ve čtvrtém setu upustil stavidlo svých emocí. „Já se nemůžu jít ani vyčůrat a jeho nepotrestáte?“ láteřil Medveděv, když rozhodčí na upmiru nechal soupeře několik sekund otálet před podáním.

Bylo na něm vidět, že čtvrtý set s velmi dobře hrajícím Maximem Cressym si skutečně nepřál. Do té doby měl zápas i své emoce Daniil Medveděv pod kontrolou, když však 24letý Američan proti všem předpokladům ovládl tiebreak třetího setu, dal Rus poprvé na turnaji naplno průchod svým emocím.

„Já se nemůžu jít ani vyčůrat a jeho nepotrestáte? Na časomíře už byla nula a vy čekáte dalších sedm sekund a neřeknete mu vůbec nic?“ ptal se Medveděv nabroušeně umpirového sudího Renauda Lichtensteina. „Pro koho jsou teda ty pravidla? Kdo je vymyslel?“ křikl ještě směrem na supervisora turnaje s dovětkem, že on teď bude dvacet sekund čekat na lavičce a nikdo s tím nic neudělá.

Povídavou náladu měla světová dvojka i mezi výměnami a tentokrát své výlevy směřoval přímo na Cressyho na druhé straně sítě. „Ten chlap má takové štěstí, to není možné. To už je taková nuda!“ zachytily například Medveděva říkat ruchové mikrofony.

Proč Medveděvovi vlastně ruply nervy? Značný podíl na tom jistě měl v dnešní době už velmi netypický herní styl, který Cressy praktikuje. 70. tenista světa totiž používá klasický styl servis – síť a jeho druhé podání má v podstatě stejnou rychlost, jako to první. Prostě nic, s čím by se Medveděv setkával každý den.

Medveděv si navíc během utkání nechal ošetřovat hýžďový sval, takže dá rozum, že chtěl mít zápas co nejdřív za sebou. Není divu, že vypěnil právě krátce po nezvládnuté dramatické koncovce třetího setu, který ztratil 4:7 v tiebreaku.

Čtvrtou sadu favorit utkání nakonec zvládl v poměru 7:5 a může se tak chystat na čtvrtfinále, ve kterém vyzve světovou devítku z Kanady Félixe Augera-Aliassima, jenž si v osmifinále poradil ve čtyřech setech s Chorvatem Marinem Čiličem.

Ke svému nesportovnímu chování se Medveděv posléze vrátil v pozápasovém rozhovoru s reportérkou Eurosportu Barbarou Schettovou: „Během zápasu jsem trochu bláznil,“ přiznal 25letý tenista. „Choval jsem se jako… nechci říkat jeho jméno. Ale použil jsem trochu jeho styl, pokusil jsem se dostat soupeři do hlavy,“ narážel Medveděv pravděpodobně na známého bouřliváka Nicka Kyrgiose. „Soupeř si třeba mohl pomyslet: ‚Co to ten Medveděv povídá?‘ a pak pokazit pár úderů,“ popsal Medveděv svou taktiku, jíž se pokoušel nalomit psychiku soupeře.

„Nejsem spokojený s tím, jak jsem se na kurtu dnes choval. Ale hlavní je, že jsem dokázal pořád bojovat a postoupit,“ uzavřel s úsměvem Medveděv.

Daniil Medveděv Maxime Cressy

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 23.5.2022: Do Roland Garros zasáhnou další tři Češky. Rosol se představí na challengeru

Nový týden bude ve znamení druhého grandslamového turnaje roku French Open. Po úspěšné neděli se na kurtech ve Francii vítězně představila Petra Kvitová, své duely před sebou mají…

Absolventka Bouzková: Studium mě bavilo. A na promoci jsem nesměla chybět!

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PAŘÍŽE – Na první pohled to byla ta samá Marie Bouzková jako dříve. Tentokrát už se ale usměvavá česká tenistka proháněla po dvorci číslo 6 v areálu…

Jablonec nad Nisou Open: O finále kvalifikace bude bojovat 21 Čechů

V ústranní Roland Garros v pondělí pokračuje kvalifikace na turnaj nižší kategorie ITF v Jablonci nad Nisou. Do akce se poprvé dostanou nejvýše nasazení hráči, včetně trojky…

Roland Garros: Dokonalý český den! V úvodním kole uspěly Muchová, Siniaková i Bouzková

Předposlední květnovou neděli odstartovala hlavní soutěž grandslamového Roland Garros. V úvodní hrací den byla na programu jako už tradičně první várka zápasů prvního kola mužů i…

Denní menu, 22.5.2022: Tři Češky zahájily vítězně Roland Garros! Paulson v Mostě získal titul

Začal druhý grandslam sezóny, je tady francouzské Roland Garros! První hrací den byly na programu také zápasy tří českých tenistek. A všechny tři, jmenovitě Karolína Muchová,…

Jablonec nad Nisou Open: Mužský ITF turnaj začal kvalifikací, dál jde 17 Čechů

Na českém území se rozjíždí další mužský ITF turnaj, tentokrát se hraje v Jablonci nad Nisou. Dnes měl antukový podnik s dotací 25 000 dolarů na programu kvalifikaci, do jejího…

Další články