24. 1. 2022
Zajímavosti Grandslam

Medveděv neudržel nervy a seřval rozhodčího: Já nemůžu jít ani čůrat a jeho nepotrestáte?

Po tři kola Australian Open platilo, že byl Daniil Medveděv na kurtu ledově klidný, soustředil se výhradně na svůj tenis a soupeře na druhé straně kurtu si nevšímal. V osmifinálovém klání s Maximem Cressym už se však Rus neudržel a ve čtvrtém setu upustil stavidlo svých emocí. „Já se nemůžu jít ani vyčůrat a jeho nepotrestáte?“ láteřil Medveděv, když rozhodčí na upmiru nechal soupeře několik sekund otálet před podáním.

Bylo na něm vidět, že čtvrtý set s velmi dobře hrajícím Maximem Cressym si skutečně nepřál. Do té doby měl zápas i své emoce Daniil Medveděv pod kontrolou, když však 24letý Američan proti všem předpokladům ovládl tiebreak třetího setu, dal Rus poprvé na turnaji naplno průchod svým emocím.

„Já se nemůžu jít ani vyčůrat a jeho nepotrestáte? Na časomíře už byla nula a vy čekáte dalších sedm sekund a neřeknete mu vůbec nic?“ ptal se Medveděv nabroušeně umpirového sudího Renauda Lichtensteina. „Pro koho jsou teda ty pravidla? Kdo je vymyslel?“ křikl ještě směrem na supervisora turnaje s dovětkem, že on teď bude dvacet sekund čekat na lavičce a nikdo s tím nic neudělá.

Povídavou náladu měla světová dvojka i mezi výměnami a tentokrát své výlevy směřoval přímo na Cressyho na druhé straně sítě. „Ten chlap má takové štěstí, to není možné. To už je taková nuda!“ zachytily například Medveděva říkat ruchové mikrofony.

Proč Medveděvovi vlastně ruply nervy? Značný podíl na tom jistě měl v dnešní době už velmi netypický herní styl, který Cressy praktikuje. 70. tenista světa totiž používá klasický styl servis – síť a jeho druhé podání má v podstatě stejnou rychlost, jako to první. Prostě nic, s čím by se Medveděv setkával každý den.

Medveděv si navíc během utkání nechal ošetřovat hýžďový sval, takže dá rozum, že chtěl mít zápas co nejdřív za sebou. Není divu, že vypěnil právě krátce po nezvládnuté dramatické koncovce třetího setu, který ztratil 4:7 v tiebreaku.

Čtvrtou sadu favorit utkání nakonec zvládl v poměru 7:5 a může se tak chystat na čtvrtfinále, ve kterém vyzve světovou devítku z Kanady Félixe Augera-Aliassima, jenž si v osmifinále poradil ve čtyřech setech s Chorvatem Marinem Čiličem.

Ke svému nesportovnímu chování se Medveděv posléze vrátil v pozápasovém rozhovoru s reportérkou Eurosportu Barbarou Schettovou: „Během zápasu jsem trochu bláznil,“ přiznal 25letý tenista. „Choval jsem se jako… nechci říkat jeho jméno. Ale použil jsem trochu jeho styl, pokusil jsem se dostat soupeři do hlavy,“ narážel Medveděv pravděpodobně na známého bouřliváka Nicka Kyrgiose. „Soupeř si třeba mohl pomyslet: ‚Co to ten Medveděv povídá?‘ a pak pokazit pár úderů,“ popsal Medveděv svou taktiku, jíž se pokoušel nalomit psychiku soupeře.

„Nejsem spokojený s tím, jak jsem se na kurtu dnes choval. Ale hlavní je, že jsem dokázal pořád bojovat a postoupit,“ uzavřel s úsměvem Medveděv.

Daniil Medveděv Maxime Cressy

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Sportovec roku: Do finále pronikly čtyři české tenistky

Pětašedesátý ročník Sportovce roku má za sebou úvodní kolo hlasování. Do finálového druhého kola se mezi desítku nejlepších dostaly dokonce hned čtyři české tenistky. Novináři do…

Odměna za vydařenou sezonu. Sinner byl nominován na dvě ocenění

Italský tenista Jannik Sinner byl odměněn za nejlepší sezonu své dosavadní kariéry. Od ATP se dočkal nominací na dvě ocenění za rok 2023. Vedle ceny za fair-play byl nominován…

Denní menu, 29.11.2023: Forejtek postoupil už do čtvrtfinále, Kolář v Japonsku dohrál

Kvalifikant Jonáš Forejtek nadále vítězí na antukovém challengeru ve španělském Maspalomas. Český mladík otočil osmifinálový souboj s nasazenou čtyřkou Ivanem Gachovem a zapsal už…

Dvouměsíční improvizace místo dlouhé stopky. Belgičan svérázně čelil zranění

Takové zranění, jakým je přetržení vazu v zápěstí, za standardních okolností vyřadí tenistu ze hry na dlouhé měsíce. Belgičan Zizou Bergs (153.) i s tímto handicapem hrál, ze…

Čtvrtý úspěšný tříseťák! Forejtek na challengeru otočil souboj s nasazenou čtyřkou

Jonáš Forejtek (627.) si připsal už čtvrté vítězství na antukovém challengeru ve španělském Maspalomas a i tentokrát uspěl po třísetové bitvě. Český kvalifikant porazil v…

Jsou nezávislí smluvní partneři. ATP ani WTA nebudou za exhibici v Rusku hráče trestat

Tenisté a tenistky, kteří se rozhodnou od 1. do 3. prosince odehrát exhibiční turnaj v ruském Petrohradu, nebudou profesionálními okruhy nijak popotahováni. ATP i WTA vydaly…

Další články