Australian Open: Krejčíková opět dominovala, Martincová nestačila na Giorgiovou

Středeční program Australian Open nabídl dva singlové zápasy s českým zastoupením. Tereza Martincová podlehla po srdnatém boji favorizované Italce Camile Giorgiové. První českou postupující do třetího kola dvouhry se následně v aréně Margaret Courtové stala Barbora Krejčíková, která si dle očekávání poradila s Číňankou Si-jü Wang. Soupeřku z druhé světové stovky připravila nasazená čtyřka celkem sedmkrát o servis a vylepšila triumfem 6:2 a 6:3 své turnajové maximum. V deblu slaví postup duo Marie Bouzková, Lucie Hradecká.

Krejčíková proti Si-jü Wang nezaváhala
Babora Krejčíková (4.) prolétla na Australian Open do 3. kola. Při svém druhém vystoupení na turnaji strávila na kurtu jen o deset minut více než v úvodní rundě s Němkou Petkovicovou a porazila za hodinu a 17 minut Číňanku Si-jü Wang (139.) 6:2 a 6:3.

V obou sadách zaznamenala česká favoritka o dva brejky více než její protivnice – v té první bodovala na příjmu třikrát a ve druhé dokonce čtyřikrát. „Byl to záludný mač. Soupeřka jde nahoru, opravdu dobře podává a hraje rychle. Jsem velmi spokojená s tím, jak jsem zápas zvládla. Jsem nadšená, že se mi tak daří. Věřím, že to tak půjde dál, protože pro úspěch dělám všechno,“ sdělila Krejčíková.

O postup do osmifinále si brněnská rodačka zahraje v souboji vítězek Roland Garros proti Jeleně Ostapenkové (27.) z Lotyšska.

Rozhovor s Barborou Krejčíkovou si můžete přečíst zde.

Martincová vypadla s Giorgiovou
Tereza Martincová (47.) končí při své premiéře v hlavní soutěži Australian Open ve druhém kole. V tom nestačila sedmadvacetiletá Češka na o tři roky starší Camilu Giorgiovou (33.). S italskou ranařkou prohrála pražská rodačka 2:6 a 6:7(2).

Duel byl dlouho jednoznačnou záležitostí. Giorgiová získala v úvodním dějství dva brejky a stejně si počínala také ve druhém setu, kdy šla za stavu 5:2 podávat na vítězství. Martincová do té doby ani jednou neuspěla na příjmu, rázem ale zvládla čtyřmi gemy v řadě skóre otočit a zápas zdramatizovat. Za stavu 6:5 bohužel nedotáhla na příjmu vedení 30:0, a rozhodnout tak musel tiebreak. Do něj vstoupila Giorgiová, jež v duelu vyprodukovala celkem 11 dvojchyb, čtyřmi získanými body v řadě a náskok už si s přehledem pohlídala.

„Je to vždy hodně o ní, nehraje se moc výměn, což nemám úplně ráda. Ona to moc dobře věděla, a proto se snažila fiftýny utnout z prvního míče. Tohle byla asi největší střelkyně, proti které jsem kdy hrála,“ nechala se slyšet Martincová, která nastoupila s obvázaným pravým kolenem.

„Když srovnám dnešní zápas a ten předchozí, tak o bolesti v koleni jsem samozřejmě stále věděla, ale byla o dost přijatelnější. I když se mi obtížněji reaguje na return a celkově nejsem tak výbušná,“ dodala Martincová, jež bude v Melbourne pokračovat po boku krajanky a kamarádky Markéty Vondroušové ještě ve čtyřhře.

Rozhovor s Terezou Martincovou si můžete přečíst zde.

Bouzková s Hradeckou vstoupily do Australian Open vítězně
Marie Bouzková s Lucií Hradeckou porazily v úvodním kole čtyřhry na Australian Open 6:3 a 6:4 Rumunku Irinu Baraovou a Gruzínku Jakatěrinu Gorgodzeovou. V úvodním setu se turnajové desítky dostaly po dvou brejcích do vedení 5:1. Následně poprvé ztratily servis, o dva gemy později ale dopodávaly dějství čistou hrou. Ve druhé sadě nabraly Češky manko 2:4, aby se nakonec blýskly sérií čtyři vyhraných gemů v řadě a slavily postup.

Veselý s Nišiokou v deblu nepřekvapili
Náhradníci Jiří Veselý a Japonec Jošihito Nišioka dohráli na Australian Open v prvním kole čtyřhry. Česko-japonský pár podlehl třetí nejvýše nasazené dvojici Marcel Granollers, Horacio Zeballos po 56 minutách 3:6 a 2:6. Veselý s Nišiokou sice vedli 3:1 na gemy, poté už ale dominovali favorité utkání.

Vybrané zápasy třetího hracího dne

1. kolo dvouhry mužů
Soonwoo Kwon (KOR, 54.) – Denis Shapovalov (CAN, 14.) 6:7(6), 7:6(3), 7:6(6), 5:7, 2:6
Sebastian Korda (USA, 43.) – Corentin Moutet (FRA, 100.) 3:6, 6:4, 6:7(2), 7:5, 7:6(6)
Carlos Alcaraz (ESP, 33.) – Dušan Lajovič (SRB, 39.) 6:2, 6:1, 7:5
Yannick Hanfmann (GER, 126.) – Rafael Nadal (ESP, 6.) 2:6, 3:6, 4:6
Stefan Kozlov (USA, 169.) – Matteo Berrettini (ITA, 7.) 1:6, 6:4, 4:6, 1:6
Mackenzie McDonald (USA, 55.) – Aslan Karacev (RUS, 15.) 6:3, 2:6, 2:6, 3:6
Hubert Hurkacz (POL, 10.) – Adrian Mannarino (FRA, 69.) 4:6, 2:6, 3:6
Gaël Monfils (FRA, 20.) – Alexandr Bublik (KAZ, 37.) 6:1, 6:0, 6:4
Alexander Zverev (GER, 3.) – John Millman (AUS, 80.) 6:4, 6:4, 6:0