Denní menu, 23.12.2021: Linda Fruhvirtová je ve čtvrtfinále! Její sestra Brenda dohrála

Brenda a Linda Fruhvirtovy ve čtvrtek opět hrály na turnaji kategorie WTA 125K v jihokorejském Soulu, tentokrát nastoupily do osmifinále. Zatímco šestnáctiletá Linda porazila domácí tenistku Su Jeong Jang ve dvou setech a postoupila do čtvrtfinále, čtrnáctiletá Brenda padla s Japonkou Juki Naitovou. Dominik Palán a Martin Krumich uspěli v osmifinálových zápasech na akci ITF v katarském Dauhá.

Češi v akci

Brenda Fruhvirtová v osmifinále podlehla Naitové
Brenda Fruhvirtová (-) nenavázala na dnešní vítězství své starší sestry Lindy, když v osmifinále akce kategorie WTA 125K v Soulu prohrála s Japonkou Juki Naitovou (262.) za hodinu a 12 minut 4:6 a 2:6.

Čtrnáctiletá Brenda sice v první sadě srovnala ze stavu 1:3 na 3:3, posléze však dvacetiletá Japonka zapsala další tři brejky, jimiž utkání rozhodla. Turnajovou osmičku Naitovou čeká ve čtvrtfinále nasazená jednička Kristina Mladenovicová (98.) z Francie.

Linda Fruhvirtová je v Soulu už ve čtvrtfinále
Linda Fruhvirtová (305.) zvládla na turnaji kategorie WTA 125K v Soulu také své druhé utkání. Šestnáctiletá Češka porazila v dnešním osmifinále domácí nasazenou šestku Su Jeong Jang (215.) po hodině a 43 minutách 7:5 a 6:3.

Fruhvirtová sice v prvním setu neudržela vedení 3:1 na gemy, v závěrečné hře ale brejkem sadu ukončila. Ve druhém dějství si tenistky nejprve vyměnily podání. Talentovaná Češka poté udeřila v šesté hře, kdy uzmula klíčový brejk. Závěr zápasu už si pohlídala. Další soupeřkou Fruhvirtové bude Ruska Jekatěrina Kazjonovová (356.).

Hana Bank Korea Open, Soul (ženy, KOR, 115 000 USD, tvrdý povrch – hala)
LINDA FRUHVIRTOVÁ (305.) – Su Jeong Jang (KOR, 215.) 7:5, 6:3
BRENDA FRUHVIRTOVÁ (-) – Juki Naitová (JPN, 262.) 4:6, 2:6

Sestrám Fruhvirtovým se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

5th Qatar Men's ITF World Tennis Tour, Dauhá (muži, QAT, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Lorenzo Rottoli (ITA, 919.) – DOMINIK PALÁN (1040.) 1:6, 3:6
Dev Javia (IND, 1133.) – MARTIN KRUMICH (712.) 1:6, 1:6