Denní menu, 30.11.2021: Svrčina v Antalyi postupuje. Rosol uspěl ve Forli

Hned tři čeští tenisté se v úterý představili na okruhu ATP Challenger Tour. Dalibor Svrčina postoupil po skreči Portugalce Oliveiry do osmifinále turnaje v turecké Antalyi. Dařilo se i Lukášovi Rosolovi, jenž v italském Forli potvrdil roli favorita proti Bosňanu Šetkičovi. Tamtéž naopak skončil kvalifikant Jonáš Forejtek, který prohrál vyrovnanou bitvu s Rakušanem Rodionovem. Další Češi a Češky zápolí na akcích ITF, jedna z nich se koná v Jablonci nad Nisou (dotace 25 tisíc dolarů).

Forejtek padl s favorizovaným Rodionovem
Jonáš Forejtek (306.) svou třetí výhru na halovém challengeru ve Forli nepřidal. Český kvalifikant prohrál v úvodním kole hlavní soutěže s nasazenou čtyřkou Rakušanem Jurijem Rodionovem (141.) 6:7(4), 7:5 a 3:6.

Bitva o místenku v osmifinále trvala dvě hodiny a 28 minut. Dvacetiletý Forejtek vedl v rozhodující sadě už 2:1 s brejkem, pak ale prohrál dvakrát za sebou své podání a ztrátu už navzdory dvěma brejkbolům nedohnal. O dva roky starší Rodionov, jenž si k postupu pomohl 14 esy, tak může vyhlížet osmifinále proti dalšímu českému soupeři Lukášovi Rosolovi (272.).

Rosol potřeboval na výhru necelou hodinu
Pouhých 58 minut se zdržel na kurtu favorizovaný Lukáš Rosol (272.), který přehrál v úvodním kole halového challengeru ve Forli bosenského kvalifikanta Aldina Šetkiče (428.) 6:3 a 6:4.

Šestatřicetiletý Čech v utkání nečelil ani jednomu brejkbolu, k postupu do osmifinále si pomohl hned 12 esy. Jeho dalším protivníkem bude Rakušan Jurij Rodionov (141.).

Svrčina postupuje po skreči soupeře
Dalibor Svrčina (299.) ovládl v úvodním kole challengeru v Antalyi první sadu proti Portugalci Goncalovi Oliveirovi (282.) po 40 minutách 6:4 a následně se jeho protivník rozhodl v utkání nepokračovat. Devatenáctiletý Čech tak postoupil do osmifinále, kde narazí na Brita Ryana Penistona (284.).

Forli 2 (muži, ITA, 44 820 EUR, tvrdý povrch – hala)
Aldin Šetkič (BIH, 428.) – LUKÁŠ ROSOL (272.) 3:6, 4:6
Jurij Rodionov (AUT, 141.) – JONÁŠ FOREJTEK (306.) 7:6(4), 5:7, 6:3

Megasaray Hotels Open, Antalya (muži, TUR, 31 440 EUR, antuka)
DALIBOR SVRČINA (299.) – Goncalo Oliveira (POR, 282.) 6:4 skreč Oliveira