Turnaj mistrů: Djokovič zahájil akci v Turíně výhrou nad Ruudem. Rubljov porazil Tsitsipase

Turnaj mistrů v italském Turíně pokračoval druhým hracím dnem. Svou premiéru v turínské hale prožila světová jednička Novak Djokovič. V úvodní rundě Srb porazil Nora Caspera Ruuda. Ve večerním utkání Andrej Rubljov přehrál Stefanose Tsitsipase.

Světová jednička Novak Djokovič si na letošním Turnaji mistrů připsala první vítězství. V souboji s Norem Casperem Ruudem (8.) se Srbovi povedlo zvítězit 7:6(4), 6:2.

Favoritovi zápasu se v prvním setu podařilo stáhnout ztrátu jednoho brejku, vyrovnat z 1:3 na 3:3 a po několika desítkách minut zvládl i rozhodující tiebreak. Ve druhé sadě už Djokovič dominoval, soupeři prorazil dvakrát podání a dokráčel si hladce pro první výhru v základní skupině.

Večerní zápas mezi Andrejem Rubljovem a Stefanosem Tsitsipasem lépe zvládl prvně jmenovaný, který po hodině a půl hry zvítězil dvakrát 6:4. Ruský tenista v obou setech získal po jednom brejku, soupeři za celý zápas naopak nenabídl jedinou šanci na prolomení podání.