Denní menu, 26.9.2021: Lehečka vybojoval druhý titul z Challengeru. Macháč zahájil kvalifikaci v Sofii

Hlavním tahákem nedělního dne byl Jiří Lehečka. Za necelé dva měsíce dvacetiletý tenista se na challengeru v Bukurešti představil ve třetím letošním finále této kategorie, ve kterém získal druhou trofej ze singlu. Do kvalifikace na ATP v bulharské Sofii úspěšně vstoupil Tomáš Macháč.

Macháč vstoupil do kvalifikace v Sofii výhrou
Tomáš Macháč (138.) úspěšně zahájil svou pouť kvalifikací turnaje ATP v bulharské Sofii, když si v úvodním kole poradil s Polákem Kacperem Žukem (168.), jehož porazil 6:4, 6:2. Sedmý nasazený si v pondělním finálovém kole zahraje o svou čtvrtou účast v hlavní soutěži turnaje nejvyšší kategorie (včetně dvou grandslamových hlavních soutěžích) proti Ukrajinci Iljovi Marčenkovi (152.).

Lehečka slaví druhou trofej z challengeru
Jiří Lehečka (195.) na challengeru v Bukurešti slaví druhý letošní titul z této kategorie v singlu, celkově v dosavadním roce triumfoval už počtvrté. Devatenáctiletý Čech ve finále porazil Slováka Filipa Horanského (204.) 6:3, 6:2.

Více se utkání věnujeme zde.

Poljak se v Rumunsku nekvalifikuje
David Poljak (475.) na challengeru v rumunském Sibiu vypadl už v úvodním kole kvalifikace. Českého tenistu překvapil Jan Bondarevskij (590.), se kterým Poljak prohrál 5:7, 6:3, 3:6.

Sofia Open (muži, BUL, 481 270 USD, tvrdý povrch)
Kacper Žuk (POL, 168.) – TOMÁŠ MACHÁČ (138.) 4:6, 2:6

Open d'Orléans (muži, FRA, 132 280 EUR, tvrdý povrch)
Maxime Janvier (FRA, 218.) – MAREK GENGEL (445.) 6:2, 7:5