Češi v akci: Schmid v Egyptě získal titul. Do finále kvalifikace v Itálii postoupili Jaloviec s Michnevem

- David Soumar

Fed Cup, start Turnaje mistrů... Neděle je pro tenisové příznivce znovu nabitá. O cenné body do žebříčku se ale hráči perou i mimo „hlavní bojiště“. V Itálii startuje hlavní soutěží challenger v Brescie, Michal Schmid pak vybojoval titul na turnaji Futures v Egyptě.

V matných výkonech pokračuje Robin Staněk, který se stále více propadá žebříčkem a ani na turnaji v italské Brescii si nijak svou bilanci posledních měsíců nevylepší. Ve druhém kvalifikačním kole vypadl s Němcem Ruepkem, členem druhé světové tisícovky, který ho porazil 3:6, 7:5, 6:1.

O poznání více se dařilo v Itálii Marku Jaloviecovi, který se prokousal do finále kvalifikace přes Chorvata Marcana. Vítězství ve třech setech se sice nerodilo snadno, ale Jaloviec neztratil ani jedno podání a vyhrál 6:2, 6:7 (6), 6:3, když pouze ve druhé sadě dokázal Marcan udržet všechna svá podání a byl i šťastnější v tiebreaku. Jaloviec však prokazuje, že nadále má výbornu formu na halových turnajích a zabojuje o svou premiérovou účast v hlavní soutěži na Challenger Tour.

Na svého krajana navázal Petr Michnev. Rovněž ve skvělé formě hrající tenista si poradil ve dvou setech s domácím Ghedinem a může tak navázat na úspěšné poslední týdny, kdy vybojoval na futurech dva tituly, jedno finále a tento týden na challengeru v Bratislavě vybojoval postup do druhého kola.

Na turnají v egyptském Šarm aš-Šajchu vybojoval Michal Schmid svůj první letošní titul, když ve finále přehrál Rusa Safjullina 6:3, 0:6, 7:6 (5).