19. 8. 2021
Zpravodajství

Rozplakal Ósakaovou, teď je pod palbou kritiky. Novináři a jeho rodině dokonce vyhrožují smrtí

Tenisté moc dobře ví, o čem je řeč. Za své výkony jsou mnohdy zhrzenými sázkaři uráženi, je jim vyhrožováno smrtí, či jsou jim přány nevyléčitelné nemoci. Tentokrát je pod palbou podobných vzkazů novinář Paul Daugherty. Důvodem je otázka z tiskové konference, po které se Naomi Ósakaová rozplakala. A to fanatičtí příznivci japonské hráčky nechtějí nechat bez odezvy.

Zdá se to jako špatný vtip. Stejně, jako když tenistům píší „fanoušci“, jejichž IQ dosahuje záporných hodnot a jediné, čeho jsou schopní, je urážet a vyhrožovat. Nyní však do útoku vyrazili fanoušci Naomi Ósakaové.

K jejich mobilizaci došlo poté, co novinář Paul Daugherty ze Cincinnati Enquirer položil japonské tenistce otázku, jakou hledá rovnováhu v tom, kdy se jí příčí mluvit s médii a kdy naopak z této komunikace (například na sociálních médiích) profituje.

Po odpovědi Ósakaová odešla v slzách a tisková konference musela být přerušena. Agent japonské tenistky popsal celou situaci jako šikanu své svěřenkyně. Kupříkladu žurnalista New York Times Ben Rothenberg popsal Daughertyho otázku jako agresivní a zveřejnil i jeho jméno. To se okamžitě začalo šířit sociálními platformami jako lavina.

Využili toho fanoušci Ósakaové, kteří si vůbec neberou servítky. Daughertyho, v lepším případě, posílají do patřičných míst. V horším případě vyhrožují jemu i celé jeho rodině smrtí, o čemž informoval web Tennis World.

Dění kolem japonské hráčky začíná připomínat skutečně špatnou mexickou či jihoamerickou telenovelu. Sama Ósakaová se snaží soustředit na tenis a zvládla utkání druhého kola proti Cori Gauffové, kterou porazila ve třech setech.

Někteří její příznivci, místo aby slavili její úspěch, se však dopouští činů, které jsou odsouzeníhodné. A je jedno, jestli se takové vzkazy týkají hráčů samotných, nebo novinářů, jejichž otázky někdy tenistům nesednou.

Naomi Ósakaová

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Hrající i nehrající kapitáni. Kdo povede jednotlivé týmy na United Cupu?

Jak už je u týmových soutěží tradicí, také na premiérovém United Cupu bude mít každý účastnický výběr svého kapitána či kapitánku. Domácí Australany povedou na přelomu prosince a…

Stříbrná obhajoba. Češky letos v počtu titulů opět zazářily, lepší byly pouze Američanky

České tenistky i v této sezóně potvrdily, že se řadí mezi absolutní špičku na okruhu WTA. Stejně jako loni a předloni nasbíraly v součtu druhý nejvyšší počet trofejí (15), lepší…

Denní menu, 7.12.2022: Vondroušová v Angers opět neztratila set a postoupila do čtvrtfinále

Markéta Vondroušová si ve středu večer na halovém podniku kategorie WTA 125 ve francouzském Angers zajistila další dvousetovou výhrou postup do čtvrtfinále, tentokrát vyzrála…

Odplata za zákaz pro Rusy a Bělorusy. ATP udělila Britskému tenisovému svazu pokutu

AKTUALIZOVÁNO – Bezmála pět měsíců po vyvrcholení travnaté části sezóny ve Wimbledonu dostal Britský tenisový svaz (LTA) pokutu od ATP za zákaz startu ruských a běloruských…

Rekord pokořen! Britové zakončili fantastický rok se 14 deblovými trofejemi

Pokud můžou být Britové v tenise s něčím spokojení, je to určitě množství kvalitních deblových specialistů. Mezi elitou světového pořadí se nacházejí první Neal Skupski, čtvrtý…

Dvojnásobné české zastoupení! Fanoušci vybrali nejlepší ženský zápas roku

Tenisoví příznivci po celé planetě hlasovali v anketě WTA o nejlepší ženský zápas letošního tenisového ročníku. Se 71 procenty zvítězilo klání, které má hned dvojí českou stopu.

Další články