Denní menu, 19.8.2021: Češky v Cincinnati nadále vítězí, do čtvrtfinále proklouzly rovnou tři

Barbora Krejčíková neztratila ani ve třetím utkání na turnaji v Cincinnati servis a zdolala ve třech setech žebříčkovou sousedku Garbiňe Muguruzaovou ze Španělska. Mezi osm nejlepších prolétla na stejné akci Petra Kvitová, jež povolila Tunisance Ons Džabúrové jen tři gemy. Karolína Plíšková na pátý pokus konečně přemohla neoblíbenou Jessicu Pegulaovou. Proti americké protivnici se turnajová šampionka z roku 2016 blýskla ve druhém setu málo vídaným obratem z 0:5. Končí naopak Karolína Muchová, kterou znovu zradil "prokletý" břišní sval. Olomoucká rodačka zápas proti olympijské vítězce Belindě Bencicové zkraje druhého dějství skrečovala.

Krejčíkové vyšla odveta proti Muguruzaové
Barbora Krejčíková (10.) oplatila v Cincinnati Garbiňe Muguruzaové (9.) březnovou porážku z finále podniku v Dubaji a postoupila na akci kategorie WTA 1000 do čtvrtfinále. Žebříčkovou sousedku zdolala pětadvacetiletá Češka za 2 hodiny a 24 minut po setech 6:1, 6:7(5) a 6:2.

Úvodní sada byla jasnou záležitostí, strojově hrající Krejčíková v ní povolila Španělce jediný gem. Druhé dějství bylo vyrovnané a dospělo bez jediného brejku do zkrácené hry. Češka měla za stavu 5:4 k dispozici dva servisy, pak ale prohrála tři výměny v řadě. Rozhodující okamžik třetího setu se zrodil v šestém gemu, kdy se Krejčíková na příjmu radovala z brejku. O dvě hry později pak vítězka letošního Roland Garros zakončila zápas po maratonském gemu na příjmu, když využila celkově sedmý mečbol.

Krejčíková ani při svém třetím vystoupení na turnaji neztratila servis, ačkoliv již čelila celkem patnácti brejkbolům. O semifinále si rodačka z Ivančic u Brna zahraje proti světové jedničce Ashleigh Bartyové z Austrálie.

Kvitová nedala Džabúrové šanci
Petra Kvitová (11.) smetla na betonu v Cincinnati za pouhých 63 minut Ons Džabúrovou (20.) 6:1, 6:2 a neztratila s o pět let mladší Tunisankou sadu ani ve třetím vzájemném střetnutí. Jednatřicetiletá Češka je tak na akci kategorie WTA 1000 bez ztráty setu už ve čtvrtfinále.

O vyrovnání turnajového maxima z let 2012 a 2018 bude dvojnásobná wimbledonská šampionka usilovat proti Angelique Kerberové (22.) z Německa, s níž se utká už pošestnácté v kariéře. Na vzájemná utkání vede Kvitová těsně 8:7.

Plíšková konečně vyzrála na Pegulaovou
Třetí českou čtvrtfinalistkou se na podniku v Cincinnati stala Karolína Plíšková (4.). Ta po čtyřech letošních nezdarech na pátý pokus konečně vyzrála na neoblíbenou Jessicu Pegulaovou, kterou porazila 6:4 a 7:6(5). Ve druhém dějství se turnajová vítězka z roku 2016 blýskla fantastickým obratem z 0:5 (v tom prvním otáčela ze stavu 1:4) a zajistila si tak postup mezi osm nejlepších účastnic akce. Další soupeřkou bude české jedničce nebezpečná Španělka Paula Badosaová (29.).

Více se utkání věnujeme v samostatném článku.

Muchová v Cincinnati skrečovala
Karolína Muchová (23.) si čtvrtfinále podniku v Cincinnati nezahraje. Českou tenistku v souboji s olympijskou vítězkou Belindou Bencicovou (12.) opět trápil problémový břišní sval a musela tak duel za stavu 5:7 a 1:2 skrečovat. Olomoucká rodačka zvládla v úvodním dějství dotáhnout z 3:5 na 5:5, pak ale nezvládla koncovku. V úvodu druhého setu se Muchová držela za břicho a po třech gemech se rozhodla utkání vzdát.

Krejčíková se Siniakovou jsou v semifinále
Barbora Krejčíková nadále vítězí rovněž ve čtyřhře. Po boku krajanky Kateřiny Siniakové postoupila v Cincinnati do semifinále deblu. V repríze finále Roland Garros porazily české tenistky 6:4 a 6:3 americko-polskou dvojici Bethanie Matteková-Sandsová, Iga Šwiateková a zaznamenaly už dvacátou společnou výhru z posledních 22 zápasů.

Peschkeová v Cincinnati končí
Květa Peschkeová a Ellen Perezová se v osmifinále čtyřhry na turnaji WTA v Cincinnati neprosadily. V souboji s australsko-činskou dvojicí Samanthou Stosurovou a Šuaj Čang prohrály ve třech setech 3:6, 6:3, 6:10.

Western & Southern Open, Cincinnati (ženy, USA, 1 835 490 USD, tvrdý povrch)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (10.) – Garbine Muguruzaová (ESP, 9.) 6:1, 6:7(5), 6:2
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (6.) – Jessica Pegulaová (USA, 30.) 6:4, 7:6(5)
PETRA KVITOVÁ (12.) – Ons Džabúrová (TUN, 22.) 6:1, 6:2
KAROLÍNA MUCHOVÁ (23.) – Belinda Bencicová (SUI, 11.) 5:7, 1:2 skreč