Svijany Open: Macháč si zajistil účast ve čtvrtfinále. Svrčina neuspěl

Liberecký challenger Svijany Open nabídl ve čtvrtek další čtyři osmifinálové zápasy ve dvouhře. Dalibor Svrčina nenašel recept na ve formě hrajícího Slováka Alexe Molčana, když získal jen tři gemy. Tomáš Macháč přehrál Srba Nikolu Milojeviče ve dvou setech. Roman Jebavý a Slovák Igor Zelenay postoupili po obratu do semifinále čtyřhry.

Macháč vyřadil obhájce titulu Milojeviče
Tomáš Macháč (150.) si připsal v osmifinále challengeru Svijany Open v Liberci cennou výhru 6:2 a 7:6(7) nad obhájcem titulu Nikolou Milojevičem (161.) ze Srbska.

Dvacetiletý Čech prohrával ve druhém setu už 3:5 a k tomu čelil setbolu na returnu, náročnou pasáž zápasu ale zvládl. V tiebreaku nakonec využil až svůj šestý mečbol. Utkání bylo během druhého setu dvakrát přerušeno kvůli dešti. Macháč si zahraje v pátečním čtvrtfinále s Rakušanem Geraldem Melzerem (1180.).

Svrčina se do čtvrtfinále nepodívá
Liberecký challenger končí pro Dalibora Svrčinu (441.) v osmifinále. Český tenista se v souboji se Slovákem Alexem Molčanem (153.) nedokázal opřít o své podání, které si v utkání ani jednou neudržel, a tři brejky, kterých dosáhl, mu nijak nepomohly. Mladý Čech nakonec prohrál ve dvou setech 2:6, 1:6.

Jebavý a Zelenay otočili deblové čtvrtfinále
Už o set a brejk prohrávali Roman Jebavý a Slovák Igor Zelenay ve čtvrtfinále čtyřhry na libereckém challengeru Svijany Open, nakonec ale zvítězili nad filipínsko-americkým párem Ruben Gonzales, Hunter Johnson 4:6, 6:4 a 10:3. Utkání trvalo hodinu a devět minut. Na Jebavého a Zelenaye čeká v semifinále polské duo Karol Drzewiecki, Kamil Majchrzak.

Kamil Majchrzak (POL, 116.) – Mohamed Safwat (EGY, 176.) 6:2, 6:2
DALIBOR SVRČINA (441.) – Alex Molčan (SVK, 153.) 2:6, 1:6
Evan Furness (FRA, 302.) – Gerald Melzer (AUT, 1150.) 4:6, 2:6
TOMÁŠ MACHÁČ (150.) – Nikola Milojevič (SRB, 161.) 6:2, 7:6(7)

Balaji, Kadhe (IND) – Blancaneaux, Janvier (FRA) 5:7, 4:6
Polmans, Reid (AUS) – Griekspoor, Stevens (NED) 7:5, 6:7(4), 10:6
Drzewiecki, Majchrzak (POL) - Romboli (BRA), Vega Hernandez (ESP) 7:6(8), 7:6(6)
Gonzales (PHI), Johnson (USA) – JEBAVÝ, Zelenay (SVK) 6:4, 4:6, 3:10