31. 7. 2021
Zpravodajství

Bronzový úspěch oplakal. A to už jsem myslel na konec kariéry, přiznal úspěšný deblista

Když se rozpadlo jeho spojení s Rakušanem Philippem Oswaldem, netušil, jak se svou kariérou dále naložit. V mysli Novozélaňdana Marcuse Daniella (na snímku vlevo) se dokonce objevily myšlenky na konec kariéry. Uspěchané rozhodnutí však odložil a udělal dobře! Spolu s Michaelem Venusem se postarali o největší úspěch novozélandského tenisu, když v Tokiu vybojovali bronzové medaile.

V pátečním utkání o bronz porazili Daniell s Venusem americkou dvojici Austina Krajiceka a Tennyse Sandgrena 7:6, 6:2. Výhra v Ariake Tennis Parku to byla pro oba sladká, pro Daniella však měla příchuť samotného zlata.

Po skončení zápasu se v něm bouřily emoce, úspěch své dvojice i oplakal. A v rozhovoru pro novozélandský deník 1 NEWS přiznal, že první okamžiky po vítězství byly zdrcující.

„Jen myšlenka, že můžeme přivézt domů medaili a vědět, jaké oběti se kvůli tomu udělaly. Nejen ode mě, ale i od mé rodiny, přátel, mé manželky, oběti, co se dělají už 20 nebo 25 let,“ vyprávěl Daniell, pro nějž cesta k na jeden z tenisových vrcholů v podobě olympijské medaile začala už v dětství.

„Když Mike trefil poslední volej, a já si uvědomil, že je konec a přivezeme placku, všechno to ve mně bouchlo. Mám za sebou pár těžkých měsíců na okruhu a vybojovat takový životní úspěch je něco neskutečně výjimečného. Nemohu se dočkat, až se o to podělím se všemi, které miluji,“ zářil Daniell, jenž se s Venusem postaral o vůbec první novozélandskou medaili v historii olympijského tenisu.

Co se těžkých měsíců na okruhu týče, hovořil zejména o nevalných výsledcích spolu s Philippem Oswaldem, se kterým hrál pravidelně od roku 2019. Po Wimbledonu se nakonec tato dvojice rozpadla a Daniell v tu chvíli přemítal nad svou budoucností.

„Poprvé za posledních deset let jsem přemýšlel nad tím, jestli není čas pověsit raketu na hřebík. A najednou se z těch myšlenek prodere na povrch fakt, že nám na krku visí tohle,“ ukazoval na svou bronzovou medaili. „Je to neuvěřitelně zvláštní,“ dodal se smíchem.

A s úspěchem rázem přišla opět chuť dál bojovat na okruhu a vylepšit své 50. místo na deblovém žebříčku...

Marcus Daniell Michael Venus

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Hrající i nehrající kapitáni. Kdo povede jednotlivé týmy na United Cupu?

Jak už je u týmových soutěží tradicí, také na premiérovém United Cupu bude mít každý účastnický výběr svého kapitána či kapitánku. Domácí Australany povedou na přelomu prosince a…

Stříbrná obhajoba. Češky letos v počtu titulů opět zazářily, lepší byly pouze Američanky

České tenistky i v této sezóně potvrdily, že se řadí mezi absolutní špičku na okruhu WTA. Stejně jako loni a předloni nasbíraly v součtu druhý nejvyšší počet trofejí (15), lepší…

Denní menu, 7.12.2022: Vondroušová v Angers opět neztratila set a postoupila do čtvrtfinále

Markéta Vondroušová si ve středu večer na halovém podniku kategorie WTA 125 ve francouzském Angers zajistila další dvousetovou výhrou postup do čtvrtfinále, tentokrát vyzrála…

Odplata za zákaz pro Rusy a Bělorusy. ATP udělila Britskému tenisovému svazu pokutu

AKTUALIZOVÁNO – Bezmála pět měsíců po vyvrcholení travnaté části sezóny ve Wimbledonu dostal Britský tenisový svaz (LTA) pokutu od ATP za zákaz startu ruských a běloruských…

Rekord pokořen! Britové zakončili fantastický rok se 14 deblovými trofejemi

Pokud můžou být Britové v tenise s něčím spokojení, je to určitě množství kvalitních deblových specialistů. Mezi elitou světového pořadí se nacházejí první Neal Skupski, čtvrtý…

Dvojnásobné české zastoupení! Fanoušci vybrali nejlepší ženský zápas roku

Tenisoví příznivci po celé planetě hlasovali v anketě WTA o nejlepší ženský zápas letošního tenisového ročníku. Se 71 procenty zvítězilo klání, které má hned dvojí českou stopu.

Další články