29. 7. 2021
Rozhovory Reprezentace

Krůček ke zlatu! Češky už vědí, co chtějí po finále slyšet

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TOKIA: Fedcupový kapitán Petr Pála vystřelil pěst do vzduchu a spolu se skupinkou Čechů, ve které fandila i Barbora Špotáková, šel obejmout české hrdinky. Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou to dokázaly a v neděli budou hrát v Tokiu o zlaté medaile. „Snad na nás lidi doma budou hrdí a užijí si to s námi. Do teď nás podporovali, přišlo hrozně moc hezkých zpráv, všem chci moc poděkovat a slibuju, že do toho dáme všechno,“ řekla po vítězném semifinále dojatá Krejčíková.

Tahle ruská dvojice je strašila od Wimbledonu, kde právě Kuděrmetovová a Vesninová české favoritky bolestivě vyřadily ve čtvrtfinále. Na olympiádě v Tokiu přišla sladká odplata.

První set semifinálového klání české duo K+S vyhrálo 6:3, jenže ve druhé sadě byly Rusky lepší a Krejčíková se Siniakovou se na chvíli ocitly psychicky dole. V tu chvíli ohromně pomohla hlavně podpora Pály, Špotákové a dalších členů českého týmu, kteří přišli zafandit. 

„Hlavní je se z toho nepos...“ věděla Barbora Krejčíková. 

Druhý set sice Češky nakonec prohrály, do rozhodujícího supertiebreaku už ale nastoupily s obrovskou chutí jako uragán a v obrovské euforii vyhrály celkově 6:3, 3:6 a 10:6. Můžou se tak těšit na jistou olympijskou medaili a nedělní souboj o zlato. 

Čím jste tohle těžké utkání zvládly?

KS: Bojovností, nechaly jsme tam všechno. Byl to strašně těžký zápas. Důležité bylo, že jsme chytly začátek supertiebreaku. Tam jsme hrály fakt dobře. Mám velkou radost.

Co jste rozebíraly před startem supertiebreaku na lavičce? Vypadalo to, že jste se tam po druhém setu navzájem dost uklidňovaly...

BK: Věděly jsme, že začnu na servisu, takže jsme se bavily, kde budu podávat (Krejčíková pak začala esem, pozn.) a co jak zahrajeme. Samozřejmě jsme se bavily i o tom, že budeme makat a bojovat a nedáme Ruskám nic zadarmo. Chtěly jsme hlavně odevzdat maximum. Tohle je o štěstí, hodně o štěstí. Stálo to při nás. Oplatily jsme jim porážku z Wimbledonu, která byla hodně těžká.

Hrály jste třetí supertiebreak na turnaji a potřetí vítězně, je v tom vaše síla?

KS: Koncentrace tam musí být stoprocentní, protože míčky jdou rychle za sebou. Rychle to utíká, každý balonek je důležitý. Snažily jsme se zahrát vše na sto procent. Nechtěly jsme ničeho litovat. Mám obrovskou radost.

Fedcupový kapitán Pála vás z tribuny nabádal, ať hrajete agresivně a nenenecháte se zatlačit do defenzivy. Jak bylo tohle důležité?

BK: Odvaha je hodně důležitá. Hlavní je se z toho nepos....jak říkal jeden náš stříbrný olympionik. (úsměv) Napadlo mě i v zápase, že do toho musíme jít. Že nesmíme hrát pasivně, ale být pořád aktivní. I za cenu chyb, za cenu toho, že zkazíme. Pořád jít, pořád útočit.

Jak celkově důležitá byla podpora členů českého týmu z tribuny?

KS: Je to super, že tam je náš tým. Hodně nás to žene dopředu. Patří jim obrovský dík. Když se hraje bez diváků, je důležitá každá podpora. Byli hodně slyšet.

Teď se můžete těšit na finále a medaili už máte jistou, jaký je to pocit?

BK: Už nám ji nikdo nevezme. V neděli to bude zase náročný, necháme tam všechno. Chtěly bychom samozřejmě dovézt zlato, kéž by to vyšlo, ale je to hrozně daleko. Je ale fajn, že dovezeme aspoň jednu.

KS: Budeme chtít slyšet naši hymnu!

BK: Přesně tak, reprezentujeme naši zemi. Na turnajích sice taky, ale tohle je jiné. Hrajeme pro lidi, snad na nás doma budou hrdí a užijí si to s námi. Do teď nás podporovali, přišlo hrozně moc hezkých zpráv, všem chci moc poděkovat a slibuju, že do toho dáme všechno. Budu v neděli brečet, ať to bude zlato nebo stříbro. Jak jsem brečela po prohře s Belindou v singlu, protože mě to hrozně mrzelo a došly mi síly, tak budu brečet zase. Tak hluboké a emociálně silné to pro mě je.

Jak teď strávíte dva dny volna?

KS: Budu fandit ostatním českým sportovcům a určitě si víc užiju olympijskou atmosféru ve vesnici. 

BK: Já půjdu regenerovat a taky si zahrát, dva dny bez tenisu nejsou ideální. Jinak víceméně stejný program jako Katka. Budu v klubovně, užívat si atmosféru, půjdeme dneska určitě fandit Maky. (semifinále Markéty Vondroušové, pozn.) A máme radost, protože jsme se dozvěděli, že ve střelbě jsme vyhráli zlato a stříbro, klukům moc gratulujeme. Určitě se s nimi v klubovně uvidíme, poblahopřejeme jim a budeme fandit dalším sportovcům, abychom dovezli medailí co nejvíc!

 

Kateřina Siniaková Barbora Krejčíková

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 28.9.2021: Martincová v Chicagu postoupila

Den české státnosti nabídne bohatý program pro naše tenisty a tenistky. Tereza Martincová vstoupila do zbrusu nového turnaje kategorie WTA 500 v Chicagu, kde porazila Kolumbijku…

Juniorské žebříčky ITF: Brenda Fruhvirtová se po dalším titulu přiblížila Top 20

Další parádní týden má za sebou teprve čtrnáctiletá Brenda Fruhvirtová, jež opanovala antukový turnaj prestižní úrovně 1 v belgickém Charleroi-Marcinelle. Triumf jí vynesl 300…

Bartyová se omluvila z Indian Wells. A co zbytek sezóny?

Prestižní turnaj v Indian Wells, startující letos netradičně až 6. října, přišel po Naomi Ósakaové a Sereně Williamsové o další hvězdnou účastnici. Z klání kategorie WTA 1000 se…

Denní menu, 27.9.2021: Vondroušová v Chicagu dominovala, Bouzková a Kr. Plíšková končí

S novým týdnem odstartovaly i nové tenisové akce. Marie Bouzková bohužel nezvládla vstup do premiérového ročníku „pětistovky“ v americkém Chicagu, když prohrála třísetovou bitvu s…

Unikátní ocenění! Slovinská tenistka si vysloužila místo v Guinnessově knize rekordů

Velkého uznání se dočkala po 22 letech Katarina Srebotniková. Někdejší elitní slovinská tenistka se nově dostala mezi držitele Guinnessových světových rekordů za trojici úspěchů z…

Dokonalý týden v Métách. Polský sympaťák získal double a přiblížil se Turnaji mistrů

Jako příklad perfektního týdne může sloužit počínání Huberta Hurkacze na halovém podniku kategorie ATP 250 ve francouzských Métách. Čtyřiadvacetiletý Polák potvrdil roli nasazené…

Další články