28. 7. 2021
Zpravodajství Reprezentace

Peklo v Tokiu! Soupeřku Vondroušové odvezli z kurtu na vozíku

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TOKIA: Nehezké scény se děly po prvním setu čtvrtfinálového zápasu mezi Markétou Vondroušovou a Paulou Badosaovou. Velké vedro a obrovská vlhkost dohnaly obě hráčky na pokraj naprostého fyzického vyčerpání. Španělská tenistka to nakonec nezvládla a na lavičce se fyzicky zhroutila. Posléze ani nedokázala z kurtu odejít po svých, pořadatelé ji museli odvézt na vozíčku.

Tokio, 13:00, teplota vzduchu 33 stupňů, vlhkost kolem 70 % a rozpálený beton na jednom z menších kurtů, kde není možné mezi výměnami najít ani kousek stínu.

Ještě před zápasem Vondroušové s Badosaovou bylo jasné, že podmínky pro tenis jsou tu vskutku nelidské. A nepomohl ani slunečník u lavičky a z trubek proudící uměle vytvářený studený vzduch. 

Už zkraje prvního setu obě tenistky ztěžka oddechovaly a po delších výměnách se pravidelně dostávaly vyčerpáním do předklonu, ve kterém pod stále pražícím sluncem chtěly během pár sekund najít alespoň trochu oddychu.

Byl to boj, který s tenisem už přestával mít tolik společného. Šlo spíš o to, kdo vydrží déle. Jenže nešlo couvnout, hrálo se o olympijské medaile – životní příležitost. 

Markéta Vondroušová naštěstí po tenisové stránce zvládla první set lépe (6:3), a i když obrovsky vyčerpaná, měla psychickou výhodu.

To Španělka Badosaová už to po prohraném setu nevydržela. Ztěžka usedla na lavičku a začalo být zle. Přišly problémy s dechem a mladá tenistka ještě víc zrudla v obličeji, nastoupit musel přivolaný doktor.

Když ale Badosaová nezvedala hlavu a nejevila známky zlepšení, bylo jasné, že v zápase už pokračovat nebude. 

Markéta Vondroušová přišla soupeřku na lavičku obejmout a utěšit, Španělka už ale příliš nevnímala. Následně ji doktoři položili na záda a snažili se ji dostat z kolapsu.

„Byla to hrůza, strašné. Bere to hrozně moc sil. Nedivím se, že odpadla. Bylo to maso,“ řekla po zápase Vondroušová.

KOMPLETNÍ OHLASY S MARKÉTOU VONDROUŠOVOU ZDE

Badosaová se na vlastní nohy nepostavila a z kurtu ji nakonec museli odvézt na invalidním vozíku s mokrým ručníkem přes hlavu. 

Nejednalo se o jediný případ kolapsu v olympijském tenisovém parku. Přibližně o hodinu později odváželi záchranáři kolem centrálního kurtu jednu z pracovnic organizačního týmu. 

Paula Badosaová Markéta Vondroušová

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Vždyť Petra Kvitová na to dojela taky. Jako její velký fanoušek jsem byl naštvaný/smutný, ale tohle je o zdraví. Obecně z olympiády nemám dobrý pocit.

Denní menu, 26.9.2021: Lehečka usiluje o druhý letošní titul. Macháč se zkusí dostat na turnaj ATP

Hlavním tahákem nedělního dne bude Jiří Lehečka. Za necelé dva měsíce dvacetiletý tenista se na challengeru v Bukurešti představí ve třetím letošním finále této kategorie, ve…

Moneta Pardubice Open: Neděle nabídne finálový zápas dvouhry

Závěrečný den turnaje nabízí Moneta Pardubice Open. Během neděle se uskuteční vůbec poslední utkání, bude se bojovat o titul ze dvouhry. Do něj se probojovali Němec Henri Squire …

Kvitovou dostihla v semifinále únava. Od rána jsem se necítila v ideální kůži, litovala

Petra Kvitová v boji o své druhé letošní finále neuspěla. Na domácím turnaji v Ostravě prohrála v sobotním semifinále s Estonkou Anett Kontaveitovou 0:6, 4:6, když ji dostihla…

Kaderka byl znovuzvolen prezidentem Tennis Europe. Je to výraz obrovské podpory, těší jej

Prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka byl dnes na 47. pravidelném výročním zasedání organizace Tennis Europe v Lucembursku znovuzvolen prezidentem Evropské tenisové…

J&T Banka Ostrava Open: Kvitová končí před branami finále

Světová desítka Petra Kvitová na domácím turnaji WTA 500 v Ostravě končí v semifinále. V souboji o postup do finále podlehla Estonce Anett Kontaveitové po setech 0:6, 4:6. Druhou…

Denní menu, 25.9.2021: Kvitová v Ostravě dohrála, Lehečka vyzrál na nasazenou jedničku

Světová desítka Petra Kvitová na domácím turnaji WTA 500 v Ostravě končí v semifinále. V souboji o postup do finále podlehla Estonce Anett Kontaveitové po setech 0:6, 4:6. Jiří…

Další články