Denní menu, 27.7.2021: Kr. Plíšková v Srbsku postupuje. Kolář zvládl české derby

Kristýna Plíšková si na menší akci WTA v srbském Bělehradě poradila s Chorvatkou Tenou Lukasovou, a postoupila tak do osmifinále. Roman Jebavý uspěl v úvodním kole čtyřhry na turnaji ATP v Kitzbühelu po boku Nizozemce Matweho Middelkoopa. Markéta Vondroušová skolila v osmifinále olympijského turnaje v Tokiu domácí hvězdu Naomi Ósakaovou! Naopak Karolína Plíšková, Barbora Krejčíková a Tomáš Macháč v japonské metropoli končí. Zdeněk Kolář přehrál na challengeru v Poznani Jonáše Forejtka ve dvou setech.

Kr. Plíšková potvrdila roli favoritky
Kristýna Plíšková (132.) si na turnaji WTA v Bělehradu zahraje druhé kolo dvouhry. Česká tenistka v úvodním zápase na turnaji přehrála hráčku startující na divokou kartu Tenu Lukasovou (277.) 6:1, 6:4. Plíšková v úvodním setu získala tři brejky, na začátku druhé sady poprvé ztratila podání. Vydařil se jí však rebrejk, za stavu 3:3 a 4:4 navíc odvrátila celkem pět šancí soupeřky. V závěrečném gemu naopak na returnu využila druhý mečbol.

Jebavý je v deblovém čtvrtfinále
Roman Jebavý a Nizozemec Matwe Middelkoop potvrdili v úvodním kole čtyřhry na turnaji ATP v Kitzbühelu roli nasazených trojek, když porazili venezuelsko-novozélandské duo Luis David Martinez, Artem Sitak 6:7(5), 6:4 a 10:1. Jebavý s Middelkoopem ztratili jediný míček v supertiebreaku až za stavu 5:0. Jejich soupeři ve čtvrtfinále budou Němec Andre Begemann a Slovák Igor Zelenay.

Poljak nestačil na Ejupovice
Kvalifikant David Poljak (461.) prohrál v úvodním kole hlavní soutěže challengeru v Poznani s Němcem Elmarem Ejupovicem (421.) po hodině a 24 minutách 2:6 a 4:6. Český tenista ve druhém setu ještě dotáhl ztrátu brejku a srovnal na 4:4, poslední dva gemy utkání ale nezvládl.

Kolář v derby porazil Forejtka
Už šestou výhru v řadě si připsal Zdeněk Kolář (182.), který v úvodním kole challengeru v Poznani přehrál krajana Jonáše Forejtka (320.) po hodině a 33 minutách dvakrát 6:4.

Šampion z nedávného Concord Iasi Open uspěl v prvním setu díky jedinému brejku z deváté hry. Ve druhé sadě se Kolář dostal do vedení 3:1. Přestože Forejtek srovnal na 3:3, závěr duelu patřil opět zkušenějšímu ze dvojice českých tenistů. Kolář se utká v osmifinále s Argentincem Pedrem Cachínem (275.).

Vrbenský v Terstu nestačil na Cobolliho
Michael Vrbenský (286.) se rozloučil s antukovým challengerem v italském Terstu už po úvodním kole, v němž nestačil na domácího Flavia Cobolliho (331.) po hodině a 54 minutách 6:7(6) a 3:6.

Vrbenský vedl v prvním setu 5:2 na gemy, o náskok brejku ale přišel. V klíčovém tiebreaku si vypracoval luxusní náskok 6:2, ten ale nevyužil. Ve druhém dějství rozhodl italský tenista o svém úspěchu jediným brejkem ve druhém gemu.

Lehečka pokračuje na vítězné vlně
Jiří Lehečka (213.) navázal v polské Poznani na dobrou formu z Tampere, kde si o víkendu došel pro premiérový challengerový titul v kariéře, a porazil v úvodním kole 6:3 a 7:5 Tristana Lamasineho (252.) z Francie.

V prvním dějství vedl Čech už 5:0 a měl setbol. Pak si vybral slabší chvilku, více než tři gemy ale soupeři nedovolil. Ve druhé sadě už se hrál vyrovnanější tenis. Oba aktéři si střežili svá podání, a to až do stavu 5:5, kdy se Lehečka blýskl důležitým brejkem. Následně mladoboleslavský rodák otočil na servisu gem z 0:30 a mohl se radovat z postupu do osmifinále. V tom narazí 213. tenista žebříčku ATP na Australana Aleksandara Vukice (223.).

Kopřiva marně usiloval o velký comeback
Vít Kopřiva (199.) se s challengerovým turnajem v polské Poznani rozloučil už po prvním kole dvouhry. Český tenista, který uplynulý týden postoupil do semifinále turnaje ATP v Gstaadu, v úterý prohrál tříhodinovou bitvu se sedmým nasazeným Kazachem Dmitrijem Popkem (189.), kterému nakonec podlehl 4:6, 6:4, 5:7. Kopřiva ve třetím setu už prohrával 1:5, po srovnání na 5:5 ale nevyužil gembol a znovu přišel o podání.

Svrčina ve Španělsku postupuje po skreči favorita
Dalibor Svrčina (519.) po úspěšné kvalifikaci španělského challengeru v Segovii na turnaji nekončí. V prvním kole hlavní soutěže přešel přes pátého nejvýše nasazeného Portugalce Frederica Ferreiru Silvu (179.), který utkání za stavu 6:4 pro Svrčinu skrečoval. Českého mladíka v dalším střetnutí čeká Argentinec Renzo Olivo (218.).

KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ – Badosaová, Sorribesová Tormová (obě ESP) 6:2, 5:7, 10:5

Generali Open, Kitzbühel (muži, AUT, 419 470 EUR, antuka)
Martinez (VEN), Sitak (NZL) – JEBAVÝ, Middelkoop (NED) 7:6(5), 4:6, 1:10

Belegrade Ladies Open (ženy, SRB, 115 000 USD, antuka)
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (132.) – Tena Lukasová (CRO, 277.) 6:1, 6:4

Poznaň Open (muži, POL, 66 640 EUR, antuka)
VÍT KOPŘIVA (199.) – Dmitrij Popko (KAZ, 189.) 4:6, 6:4, 5:7
JIŘÍ LEHEČKA (213.) – Tristan Lamasine (FRA, 252.) 6:3, 7:5
ZDENĚK KOLÁŘ (182.) – JONÁŠ FOREJTEK (320.) 6:4, 6:4
Elmar Ejupovic (GER, 421.) – DAVID POLJAK (434.) 6:2, 6:4

Citta di Trieste Challenger (muži, ITA, 44 820, antuka)
Flavio Cobolli (ITA, 331.) – MICHAEL VRBENSKÝ (286.) 7:6(6), 6:3

Open Castilla y Leon, Segovia (muži, ESP, 66 640 EUR, tvrdý povrch)
1. koloo dvouhry
Frederico Ferreira Silva (POR, 179.) – DALIBOR SVRČINA (519.) 4:6, skreč Ferreira Silva

Kozerki Open 2021, Grodzisk Mazowiec (ženy, POL, 60 000 USD, antuka)
Amina Anšbaová (RUS, 325.) – TEREZA SMITKOVÁ (399.) 2:6, 1:6

Tamarindo Open, Portoviejo (muži, EKV, 25 000 USD, antuka)
Cristian Rodriguez (COL, 487.) – DOMINIK PALÁN (913.) 4:6, 4:6

WTT Telavi Open 2021 (muži, GEO, 25 000 USD, antuka)
ONDŘEJ HORÁK (1842.) – Alexander Boborykin (RUS, 1658.) 2:6, 6:3, 5:10

Vejle (ženy, DEN, 15 000 USD, antuka)
Jantje Tilbuergerová (GER, 835.) – DENISA HINDOVÁ (944.) 6:3, 6:1
Vilma Krebsová Hyllestedová (DEN, -) – DARJA VIĎMANOVÁ (745.) 3:6, 1:6

KAREISOVÁ, Melgersová (NED) – Hansenová, Laursenová (obě DEN) 6:7(2), 7:6(4), 10:6
Khirinová (ISR), VIĎMANOVÁ – Nugrohová (INA), Park (KOR) 6:3, 6:1

Internacionais de Tenis de Castelo Branco (muži, POR, 15 000 USD, tvrdý povrch)
GENGEL, LANGMAJER – Giacomini (ITA), Thirouin (FRA) 7:5, 1:6, 4:10

Novi Sad 1 (muži, SRB, 15 000 USD, antuka)
TADEÁŠ PAROULEK (919.) – Rrezart Cungu (MNE, 1130.) 7:5, 3:6, 4:10

Knaff (LUX), Pavel (ROU) – Broom (GBR), PAROULEK 2:6, 6:7(5)