Denní menu, 12.6.2021: Krejčíková vybojovala titul na Roland Garros! Nosková ovládla juniorku

Barbora Krejčíková v sobotu nastoupila do finále Roland Garros, ve kterém porazila Rusku Anastasii Pavljučenkovovou a poprvé v kariéře dosáhla ve dvouhře až na samotný grandslamový vrchol! Šestnáctiletá Linda Nosková zvítězila ve dvouhře juniorek, když ve finále na dvorci číslo 14 přemohla Rusku Eriku Andrejevovou. Lukáš Rosol neuspěl v prvním kole kvalifikace travnatého turnaje ATP v Queen’s Clubu. Tereze Martincové dnes odpoledne skrečovala soupeřka první kvalifikační kolo na travnatém podniku WTA v Birminghamu.

Krejčíková se stala grandslamovou šampionkou
Barbora Krejčíková to dokázala! Česká tenistka ve finále Roland Garros slaví životní úspěch a ve 25 letech se stala grandslamovou šampionkou! V sobotní bitvě s další finálovou debutantkou Anastasijí Pavljučenkovovou opět prokázala pevné nervy a zdolala svou soupeřku po setech 6:1, 2:6, 6:4. Úspěch českého tenisu korunovala v juniorce šestnáctiletá Linda Nosková, která ve finále dvouhry přemohla Rusku Eriku Andrejevovou. V Paříži se bude hrát také finále mužské čtyřhry a dalších juniorských kategorií.

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

Martincové v Birminghamu soupeřka skrečovala
Úspěšný vstup do kvalifikace turnaje v Birminghamu má za sebou Tereza Martincová (94.). V úvodním kole jí skrečovala Dalila Jakupovičová (300.) za stavu 4:2 v prvním setu.

Rosol se v Queen’s Clubu nekvalifikuje
Lukáš Rosol (186.) se dnes představil v kvalifikaci travnatého turnaje ATP v Queen’s Clubu, do hlavní soutěže se ale nepodívá. Zkušený český tenista prohrál v prvním kvalifikačním kole s Rakušanem Sebastianem Ofnerem (171.) po hodině a 22 minutách 2:6, 6:3 a 3:6. Pětadvacetiletý Ofner si k postupu pomohl třinácti esy.

Krumich padl ve vyrovnaném semifinále
Osmnáctiletý Martin Krumich (971.) prohrál v semifinále turnaje ITF v Antalyi s Argentincem Franciscem Comesanem (774.) po dvou hodinách a 48 minutách boje 4:6, 6:3 a 4:6. Český mladík v rozhodující sadě jednou dohnal manko brejku, na další úspěch argentinského hráče na returnu už ale nenašel odpověď.

Bayerlová v semifinále neuspěla
Michaela Bayerlová (653.) podlehla v semifinále akce ITF v Heráklionu Mexičance Marii Portillové Ramirezové (756.) 4:6 a 1:6. Česká tenistka tahala od začátku za kratší konec, když v první sadě prohrávala postupně 0:2 a 2:5. V utkání ztratila hned pětkrát servis, sama si připsala dva proměněné brejkboly. Dvaadvacetiletá Bayerlová tak v Heráklionu nezopakuje finálovou účast z minulého týdne.

Bayerlová získala deblový titul
Michaela Bayerlová a Jessie Aneyová slaví v řeckém Irakliu zisk deblového titulu. Čtvrté nasazené porazily ve finále izraelskou dvojici Nicole Khirinovou a Shavit Kimchiovou po setech 6:4, 6:4. Česká tenistka v Řecku vybojovala už svou čtvrtou trofej ze čtyřhry.

Grandslam

Roland Garros (FRA, 34 367 216 EUR, antuka)
Finále ženské dvouhry
BARBORA KREJČÍKOVÁ (33.) – Anastasija Pavljučenkovová (RUS, 32.) [31] 6:1, 2:6, 6:4

Finále dvouhry juniorek
LINDA NOSKOVÁ (655.) – Erika Andrejevová (RUS, 631.) 7:6(3), 6:3

Podrobněji se Roland Garros věnujeme v samostatném článku.

cinch Championships, Queen’s (muži, GBR, 1 290 135 eur, tráva)
LUKÁŠ ROSOL (186.) – Sebastian Ofner (AUT, 171.) 2:6, 6:3, 3:6

Viking Classic Birmingham (ženy, GBR, 235 238 USD, tráva)
TEREZA MARTINCOVÁ (94.) – Dalila Jakupovičová (SLO, 300.) 4:2 skreč Jakupovičová

Antalya Series (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
MARTIN KRUMICH (971.) – Francisco Comesana (ARG, 774.) [Q] 4:6, 6:3, 4:6

W15 Heráklion (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)
Maria Jose Portillová Ramirezová (MEX, 756.) – MICHAELA BAYERLOVÁ (653.) [4] 6:4, 6:1

Khirinová, Kimčiová (obě ISR) – Aneyová (USA), BAYERLOVÁ [4] 4:6, 4:6