Denní menu, 30.5.2021: Začalo Roland Garros! Kvalifikantka Kolodziejová slaví titul ve Slovinsku, Svrčina v Mostě

Během nedělního dne se na Roland Garros představili celkem čtyři čeští zástupci. Své úvodní utkání má za sebou Petra Kvitová, která ve třech setech udolala Greet Minnenovou z Belgie. Přes první kolo naopak nepřešel Jiří Veselý, nad jehož síly byl Rus Karen Chačanov. Kateřina Siniaková v napínavém derby udolala Marii Bouzkovou. Miriam Kolodziejová (na snímku) ovládla turnaj ITF ve Slovinsku, Dalibor Svrčina slaví trofej v Mostě!

Siniaková si v derby poradila s Bouzkovou
Kateřina Siniaková (68.) potvrdila dobrou formu z nedávného turnaje v Parmě, když v prvním kole Roland Garros udolala další Češku Marii Bouzkovou (52.) 6:0, 4:6 a 6:2.

Siniaková potřebovala na výhru proti nesmírně houževnaté krajance dvě hodiny a 33 minut. O osudu utkání se rozhodovalo v šestém gemu třetího setu, který ukořistila po přibližně 21 minutách boje returnující Siniaková, a dostala se tak do vedení 4:2. Následně získala i dva zbývající gemy zajímavého střetnutí.

Kvitová odvrátila mečbol proti Minnenové!
Petra Kvitová (12.) se v prvním kole Roland Garros pořádně nadřela! Česká lvice vybojovala po dvou hodinách a 16 minutách vítězství 6:7(3), 7:6(5) a 6:1 nad belgickou kvalifikantkou Greet Minnenovou (125.).

Kvitová odvrátila ve druhém setu za stavu 5:6 a 30:40 při svém podání mečbol, když zahrála vítězný bekhend křížem. Následně zvládla i velmi náročný tiebreak, v němž ukořistila poslední tři fiftýny. Rozhodující dějství už bylo plně v režii loňské semifinalistky turnaje.

Veselý v Paříži prohrál s Chačanovem
Jediný český zástupce v hlavní soutěži dvouhry mužů končí na Roland Garros už v prvním kole. Jiří Veselý (71.) prohrál na pařížské antuce s favorizovaným Rusem Karenem Chačanovem (25.) za hodinu a 33 minut 1:6, 2:6 a 3:6.

Ruský tenista si pomohl k jednoznačné výhře 31 vítěznými údery, český reprezentant jich zaznamenal pouze 14. Veselý v duelu zahrál jediné eso.