Most Open 2021: Svrčina v derby zdolal Rikla, Bolardt po třech gemech skrečoval

Na turnaji ITF v Mostě bylo v pátek na programu singlové čtvrtfinále. Postup mezi čtyřku nejlepších vybojoval Dalibor Svrčina, který v derby porazil ve dvou setech svého krajana Patrika Rikla. Pouhých devět minut pobyl na kurtu Antonín Bolardt, jenž vstupoval do utkání s Argentincem Díazem Acostou se zraněným stehnem. Český kvalifikant se rozhodl zápas za stavu 0:3 skrečovat. Na závěr programu se uskutečnily semifinálové zápasy čtyřhry. O postup do finále neúspěšně usilovala dvojice Krumich, Vrbenský.

Svrčina v derby zdolal Rikla
Postup do semifinále na turnaji v Mostě slaví na divokou kartu startující Dalibor Svrčina (744.). V souboji se svým krajanem Patrikem Riklem (658.) se mu povedlo zvítězit 7:6(4), 6:4.

V prvním setu přitom prohrával s Riklem 0:3 se ztrátou dvou brejků, následně 3:5 s jedním brejkem dole a ztrátě prvního setu čelil i za stavu 5:6, když v jedenácté hře znovu přišel o podání. Se všemi problémy se ale vypořádal a ve druhé sadě už byl lepším hráčem na kurtu.

Osmnáctiletý Čech si zahraje v této sezoně už třetí semifinále, ve kterém tentokrát vyzve Američana Alexe Rybakova (431.).

Bolardt odehrál jen tři gemy
Antonín Bolardt (-) páté vítězství na turnaji v Mostě nepřidal. Český kvalifikant nastoupil do pátečního čtvrtfinále proti Facundovi Díazu Acostovi (389.) se zraněním stehenního svalu, které si přivodil v koncovce čtvrtečního zápasu se Švédem Erikssonem, a po třech odehraných gemech a devíti minutách pobytu na kurtu zápas skrečoval.