Denní menu, 22.5.2021: Kopřiva prošel v Bělehradě do finále kvalifikace

Poprvé v kariéře se Vít Kopřiva představil v kvalifikaci turnaje ATP a hned si připsal na své konto vítězství. V srbském Bělehradě zvládl v úvodním kole utkání proti Rusovi Alexeji Vatutinovi, kterého porazil ve třech setech. Na okruhu ITF si čeští tenisté zahráli v Jablonci a Šibeniku dvě semifinálová derby.

Kopřiva premiéru zvládl, zahraje si o hlavní soutěž
Vít Kopřiva (256.) zvládl svou premiéru v kvalifikaci turnaje ATP a v Bělehradě si zahraje o hlavní soutěž. V úvodním kole zdolal český tenista Rusa Alexeje Vatutina (280.) 6:3, 3:6, 6:4 a úspěšně prošel do finále kvalifikace, v níž narazí na favorizovaného Španěla Roberta Carballese-Baenu (97.).

Více se utkání věnujeme zde.

Lehečka prosvištěl do finále v Jablonci
Nasazená jednička Jiří Lehečka zaútočí na turnaji v Jablonci na svůj druhý letošní titul. Rozhodl o tom v semifinálovém souboji se svým krajanem Janem Šátralem, jehož za pouhých 72 minut porazil ve dvou setech 6:3, 6:1.

Viďmanová si zahraje o titul v Šibeniku
Osmnáctiletá Darja Viďmanová si zahraje o svůj premiérový titul mezi profesionálkami. Na turnaji ITF v chorvatském Šibeniku postoupila do finále přes první nasazenou Johanu Markovou, kterou v českém derby porazila 6:4, 3:6, 6:1.

Belgrade Open (muži, SRB, 511 000 EUR, antuka)
Alexej Vatutin (RUS, 280.) – VÍT KOPŘIVA (256.) 3:6, 6:3, 4:6

Jablonec nad Nisou Open 2021 (muži, CZE, antuka, 25 000 USD)
JIŘÍ LEHEČKA (290.) – JAN ŠÁTRAL (384.) 6:3, 6:1