RPM Prague Open: Lehečka neuspěl ve čtvrtfinále, Svrčina dohrál v semifinále

Letošní ročník RPM Prague Open (dotace 25 tisíc dolarů) je výrazně ovlivněn nepříznivým počasím, přičemž déšť zpomalil vývoj hlavně v deblovém pavouku. Jiří Lehečka bohužel nedotáhl nadějně rozehrané čtvrtfinále proti Manuelovi Guinardovi a nakonec prohrál ve třech setech. Dalibor Svrčina neuspěl ve vyrovnaném semifinále proti Jackovi Draperovi. Svrčina se posléze představil ještě ve čtvrtfinále čtyřhry po boku Daniela Siniakova.

Svrčina končí na Spojích v semifinále
Finále dvouhry na RPM Prague Open bude letos bez české účasti. Poslední domácí zástupce Dalibor Svrčina (798.) totiž v semifinále akce ITF na pražských Spojích prohrál s Britem Jackem Draperem po dvou hodinách a 40 minutách 7:6(5), 5:7 a 2:6.

Osmnáctiletý Čech ve druhém setu dohnal manko brejku, závěr sady ale nezvládl. Závěrečné dějství už bylo v režii devatenáctiletého britského tenisty. Svrčina si díky postupu do semifinále připíše šest bodů do žebříčku ATP, což mu vynese posun o několik desítek míst vzhůru.

Lehečka na Spojích nezvládl dohrávku
Jiří Lehečka (290.) skončil na turnaji ITF RPM Prague Open ve čtvrtfinále, v němž prohrál s Francouzem Manuelem Guinardem (306.) 7:6(4), 4:6 a 3:6. Utkání na pražských Spojích bylo včera za stavu 7:6(4), 3:4 a 40:40 (bez brejku) přerušeno. Lehečka dnes do poslední chvíle živil naději na úspěch, francouzský tenista využil až svůj šestý mečbol.

Čtvrtfinále dvouhry (dohrávka)
JIŘÍ LEHEČKA (290.) [7] [WC] – Manuel Guinard (FRA, 306.) 7:6(4), 4:6, 3:6
Riccardo Bonadio (ITA, 293.) [5] – Chun-hsin Tseng (TPE, 277.) [4] 2:6, 6:7(4)

Jack Draper (GBR, 322.) – DALIBOR SVRČINA (798.) [WC] 6:7(5), 7:5, 6:2
Chun-hsin Tseng (TPE, 277.) [4] – Manuel Guinard (FRA, 306.) 2:6, 1:6

1. kolo čtyřhry (dohrávka)
PAVLÁSEK, STANĚK [Alt] – Durasovic (NOR), M. Eriksson (SWE) [4] 7:6(3), 7:6(2)

BARNAT, JENÍČEK [WC] – PAVLÁSEK, STANĚK [Alt] 6:7(4), 5:7
Agamenone (ITA), Matuszewski (POL) – SINIAKOV, SVRČINA [WC] 6:4, 3:6, 10:8
Guinard (FRA), Miedler (AUT) [1] – Cornea (ROU), Ignatik (BLR) 6:7(4), 6:1, 10:3