RPM Prague Open: Lehečka se Svrčinou jsou ve čtvrtfinále, Rikl a Šátral končí

Antukový podnik RPM Prague Open 2021 měl ve čtvrtek na programu, mimo jiné, osmifinálová utkání dvouhry. Postup si zajistil Jiří Lehečka (na snímku), který přehrál dvakrát 6:4 Nizozemce De Jonga. Odpoledne jej doplnil Dalibor Svrčina, kterému skrečoval za stavu 6:3, 3:0 bývalý 25. hráč světa Mischa Zverev. Na čtvrtfinále neúspěšně útočili Patrik Rikl a Jan Šátral. Prahu od rána trápilo špatné počasí, hrát se začalo na jednom kurtu až krátce před polednem.

Lehečka znovu neztratil set
Prvním čtvrtfinalistou se na Spojích stal Jiří Lehečka (290.). Devatenáctiletý Čech přehrál v sychravém počasí dvakrát 6:4 Jespera De Jonga (324.) z Nizozemska a neztratil sadu ani při svém druhém vystoupení na turnaji. Nasazená sedmička ztratila v utkání jen jednou vlastní servis, na příjmu pak „loupil“ favorizovaný Lehečka třikrát.

Svrčina Zvereva přehrával, soupeř mu skrečoval
Výborně rozehrál osmifinálový duel Dalibor Svrčina, který byl v souboji s bývalým 25. hráčem světa jasně lepším tenistou. Český mladík si postupně vypracoval vedení 6:3, 3:0, než mu za tohoto skóre soupeř kvůli problémům se zády utkání skrečoval.

Rikl neudržel vedení proti nasazené jedničce
Skvěle měl rozehraný osmifinálový zápas Patrik Rikl, který ale své vedení proti turnajové jedničce Thai-Sonovi Kwiatkowskému neudržel a s favorizovaným Američanem prohrál 6:4, 6:7(5), 2:6.

Ve druhém setu vedl český tenista už dokonce 5:2 a šel podávat na vítězství, jenže následně prohrál dvakrát servis, a ač se herně opět zvedl a ve 12. hře odvrátil dva setboly, v tiebreaku se proti soupeři neprosadil. V rozhodujícím setu pak nevyužil ani jeden ze čtyř brejkbolů.

Šátral další výhru nepřidal
Úspěšný domácí kvalifikant Jan Šátral, který na RPM Prague Open dosáhl hned čtyř výher, tu pátou nakonec nepřidal. V utkání s Britem Jackem Draperem prohrál za 54 minut hry ve dvou setech 2:6, 1:6.

„Soupeř se líp popasoval s počasím, taky dobře podával,“ hodnotil pro Tenisový svět Šátral. „Bolela mě záda a v takové zimě je nejsem schopný rozhýbat. Myslel jsem hlavně na to, aby se mi nic nestalo, protože soupeř se hned na začátku zápasu málem zranil,“ doplnil zkušený Čech, kterého v následujících týdnech čekají turnaje ITF v Jablonci nad Nisou a v Mostě.

Manuel Guinard (FRA, 306.) – Vladimir Ignatik (BLR, 342.) 6:4, 5:7, 6:4

JIŘÍ LEHEČKA (290.) – Jesper De Jong (NED, 324.) 6:4, 6:4
Franco Agamenone (ITA, 484.) – Lucas Miedler (AUT, 303.) 4:6, 3:6
Mischa Zverev (GER, 273.) – DALIBOR SVRČINA (798.) 3:6, 0:3 skreč Zverev
Riccardo Bonadio (ITA, 293.) – Holger Vitus Nodskov Rune (DEN, 314.) 6:2, 4:6, 6:2
Thai-Son Kwiatkowski (USA, 223.) – PATRIK RIKL (647.) 4:6, 7:6(5), 6:2
Jack Draper (GBR, 322.) – JAN ŠÁTRAL (387.) 6:2, 6:1
Sasi Kumar Mukund (IND, 320.) – Chun-hsin Tseng (TPE, 277.) 2:3 odloženo
Manuel Guinard (FRA, 306.) – Viktor Galovič (CRO, 329.) 3:4 odloženo