Juniorské žebříčky ITF: Havlíčková se vyhoupla do elitní padesátky. Pokračuje vzestup Bejlek

Uplynulý týden na juniorském okruhu nabídl další úspěchy, které navázaly na povedené vystoupení českých juniorů na turnaji v Říčanech. Mezi dívkami se do elitní padesátky vyhoupla Lucie Havlíčková a pokračuje vzestup talentované Sáry Bejlek. Mezi chlapci se do první čtyřicítky vrátil Adam Jurajda.

Šestnáctiletá Havlíčková se stala celkovou vítězkou turnaje v rumunském městě Oradea. Na podniku kategorie J2 vyhrála nejen dvouhru, za což si připsala 200 bodů do žebříčku, ale po boku Sáry Bejlek, kterou porazila ve finále singlu, získala i trofej ze čtyřhry.

Díky svým úspěchům se Havlíčková prokousala poprvé do první padesátky juniorského žebříčku a usadila se na 48. místě.

Již zmíněná Bejlek, která už po turnaji v Říčanech zaznamenala posun o 31 pozic, se po finále singlu v Oradea a zisku deblové trofeje znovu žebříčkem posunula a zapsala nové osobní maximum, kterým je 52. příčka.

Mezi chlapci se povedlo vrátit do první čtyřicítky sedmnáctiletému Adamu Jurajdovi. I ten startoval na turnaji v rumunském Oradea a dokázal se dostat do semifinále singlu i deblu. Bývalý 32. junior světa si díky tomu polepšil o 9 příček na 39. pozici.