18. 4. 2021
Rozhovory WTA

Turnaj vyšel Lindě na výbornou, raduje se Hynek Fruhvirt. Co říká na možný start v Praze?

Hynek Fruhvirt, který pravidelně cestuje se svou talentovanou dcerou Lindou Fruhvirtovou po tenisových turnajích, má v posledních týdnech a měsících spoustu důvodů k radosti. Brzy šestnáctiletá Linda letos posbírala už čtyři trofeje na ženských akcích ITF. A tento týden se dokonce prokousala do čtvrtfinále na podniku WTA v Charlestonu! „Turnaj vyšel Lindě na výbornou a určitě ji posunul na další úroveň,“ pochvaloval si v exkluzivním rozhovoru pro Tenisový svět Hynek Fruhvirt.

Vydřená výhra po skreči nad členkou Top 60 Alizé Cornetovou a posléze úspěšný souboj proti divoké kartě Emmě Navarrové vynesl Lindě Fruhvirtové v Charlestonu postup do jejího premiérového čtvrtfinále na akci WTA.

Nepřekvapí, že jedním z těch, kteří měli z úspěchu talentované Lindy největší radost, byl její otec Hynek. Hlava rodiny Fruhvirtových si cení obzvlášť toho, že jeho dcera v tak nízkém věku držela krok i mezi elitou.

„Určitě největší radost máme ze skutečnosti, že je schopná hrát s kteroukoliv hráčkou na okruhu,“ netajil Fruhvirt, jenž se chce zároveň ze zkušeností posledních dnů poučit.

„Ukázalo se, na čem je nutné zapracovat. Je to především několik úderových věcí,“ přiblížil.

Skvělé tažení Lindy na zelené antuce v Charlestonu se neobešlo bez pozornosti legendární Chris Evertové a také veleúspěšného trenéra Brada Gilberta. „Lindu chválil i ředitel turnaje,“ doplnil prestižní výčet Fruhvirt, jehož dcera na zmíněné akci dosáhla na zajímavý statistický zápis.

„Sdělili nám tam skutečnost, že za posledních patnáct let jsou jen dvě hráčky, které postoupily ve věku patnácti let do čtvrtfinále na této úrovni – kromě Lindy ještě Coco Gauffová. To nás samozřejmě potěšilo,“ poznamenal.

Lindě a také její sestře Brendě na cestě za řadou podobných úspěchů pomáhá také trenér Pavel Šnobel, s nímž spolupracují od poloviny minulého roku. „Postupem času jsme našli společnou řeč, vzájemně se dobře doplňujeme,“ okomentoval slibné spojení Fruhvirt.

Jeho dcera Linda se v pondělí objeví okolo hranice 360. místa v žebříčku WTA. A jak sama uvedla v exkluzivním rozhovoru, rozhodně by ráda stoupala ještě výš. Jednou z jejích zastávek by letos mohl být i červencový turnaj WTA v Praze, kde se bude tentokrát hrát na tvrdém povrchu.

„Plán na červenec zatím nemáme. Nicméně pokud by existovala možnost hrát v Praze, určitě bychom ji uvítali,“ dodal Fruhvirt.

Linda Fruhvirtová

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Takhle to zkrátka nejde. Nespokojená Šwiateková se vzdala účasti na BJKC

Finálový turnaj Poháru Billie Jean Kingové, který se uskuteční od 8. do 13. listopadu ve skotském Glasgow, přišel o jednu ze svých hlavních tváří. Polskému týmu bude scházet…

Odvážný cíl splněn! Je super být konečně ve stovce, raduje se Anastasia Detiuc

Už po sedmnácté zažila Anastasia Detiuc nadšení z deblového titulu na ženském okruhu, když spolu s Miriam Kolodziejovou opanovaly antukový turnaj v italské Parmě. Vůbec poprvé se…

První turnaj a hned titul! Bál jsem se, abychom vůbec byli schopni konkurovat, přiznává Pučálka

Neuvěřitelný příběh napsal na patnáctitisícovém podniku v americkém Albuquerque Jan Pučálka (na snímku vlevo). Student tamější univerzity nastoupil ve dvaceti letech poprvé v…

Doufám, že přijde spousta lidí a poženou mě, přeje si před obhajobou semifinále Kvitová

Už v pondělí čeká Petru Kvitovou na halovém podniku WTA 500 v Ostravě první soutěžní zápas po téměř měsíci. Před domácími příznivci bude rodačka z nedalekého Bílovce startovat…

Žebříčky ATP/WTA: Krejčíková poskočila po triumfu v Tallinnu o čtyři místa, zlepšily se i další Češky

Barbora Krejčíková si po svém vítězném tažení v Tallinnu polepšila v pondělním vydání světového žebříčku o čtyři pozice na 23. místo. Na novém maximu je teprve patnáctiletá Brenda…

Denní menu, 2.10.2022: Krejčíková vybojovala titul v Tallinnu! L. Fruhvirtová se kvalifikovala v Monastiru

Barbora Krejčíková získala v estonském Tallinnu svou první letošní trofej ze dvouhry. Ve finále halové akce kategorie WTA 250 porazila domácí nasazenou jedničku Anett…

Další články