18. 4. 2021
Rozhovory WTA

Fruhvirtová po Charlestonu: o pochvale od legendy, zelené antuce i letošních cílech

Linda Fruhvirtová si postupem do čtvrtfinále antukového turnaje WTA v Charlestonu zajistila další výrazný vzestup žebříčkem a také velké uznání v tenisovém prostředí. Česká naděje, která 1. května oslaví teprve své šestnácté narozeniny, se díky svému parádnímu tažení na zelené antuce dočkala i pochvaly od jedné z nejlepších tenistek všech dob Chris Evertové. „Určitě je to čest a moc to potěší. Ona je nejen legendární tenistka, ale i skvělý člověk,“ zmínila v exkluzivním rozhovoru pro Tenisový svět Fruhvirtová.

Pokud si Linda Fruhvirtová stanovovala před začátkem letošní sezóny cíle pro úvodní měsíce, asi jen stěží mohla doufat v tak parádní bilanci. Mladičká Češka si na ženských akcích ITF připsala své první čtyři tituly (z toho dva ze dvouhry). Další dvě trofeje přidala na juniorském podniku úrovně 2 v Santu Domingu, kde ovládla dvouhru i čtyřhru (se sestrou Brendou).

Na parádní formu navázala Fruhvirtová také na akci WTA v Charlestonu, kde jako divoká karta dokráčela senzačně až do čtvrtfinále. „I když se mi poslední zápas nepovedl tak, jak bych si představovala, hodnotím turnaj pozitivně. Byl to velmi dobrý týden,“ uvedla pro Tenisový svět talentovaná tenistka.

Lindo, máte za sebou turnaj v Charlestonu, kde jste zaznamenala účast ve čtvrtfinále. Na co jste z úspěšného tažení nejvíce pyšná?
Nejvíce jsem pyšná na to, že jsem si připsala dvě výhry na akci WTA, že jsem bojovala o každý míček a že jsem předváděla dobré výkony.

Co vám naopak ve hře chybělo, abyste se dostala ještě dál?
K postupu dále mi chyběly zápasové zkušenosti na této úrovni.

I ve čtvrtfinále tak velkého turnaje jste hrála s australskou soupeřkou Astrou Sharmaovou vyrovnaně a ve výměnách ji často přehrávala. Zvýšilo vám to sebevědomí?
Ano, tento turnaj mi dodal sebevědomí a potvrdil mi, že můžu hrát zápasy na takové úrovni a že jdu správným směrem.

K ještě většímu úspěchu v Charlestonu by velmi pravděpodobně pomohlo kvalitnější druhé podání a méně dvojchyb. Soustředíte se momentálně v tréninku právě na servis?
Na servisu jsem momentálně nepracovala, ale bude to určitě jedna z věcí na pořadu dne.

V Charlestonu se hraje na specifické zelené antuce. Jaké jste měla s tímto povrchem zkušenosti před turnajem a jak se vám na zeleném podkladu hrálo?
Jako Evropanka samozřejmě nemám moc zkušeností se zelenou antukou, hrála jsem na ní pouze dva juniorské turnaje. Nicméně snažila jsem se v tom nehledat velkou vědu a zkrátka se s ní sžít.

V průběhu turnaje vás chválila například legendární Chris Evertová. Co na to říkáte?
Určitě je to čest a moc to potěší. Chris Evertová je nejen legendární tenistka, ale i skvělý člověk.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Linda Fruhvirtova (@lindafruhvirtova)

Budete po tomto úspěchu nějak razantně měnit program? Uvidíme vás i na dalších podnicích WTA?
Záleží, kam se dostanu. Přece jen nebudu mít žebříček na to, abych se na turnaje WTA pravidelně dostávala. Kromě toho mám vzhledem k věku omezen počet divokých karet, takže stále budu hrát juniory i ženy (Fruhvirtová může jako šestnáctiletá obdržet nejvýše tři divoké karty do hlavní soutěže turnajů WTA, pozn. red.).

V pondělním vydání žebříčku vyskočíte ze 499. nejspíše na 361. místo. Dokázala byste pojmenovat vaše letošní žebříčkové a turnajové cíle?
Chci si co nejvíce vylepšit ženský žebříček a podat velmi dobré výkony na juniorských grandslamech.

Při cestování po světě vás doprovázejí rodinní příslušníci. Jak je pro vás důležité, že máte své blízké na turnajích s sebou?
Samozřejmě mi moc pomáhají, podpora od rodiny je vždy speciální. Moc si jí vážím.

Cesta Lindy Fruhvirtové turnajem WTA v Charlestonu

1. kolo: LINDA FRUHVIRTOVÁ – Alizé Cornetová (FRA) 6:2, 6:7(7), 4:4 – skreč Cornetová
Osmifinále: LINDA FRUHVIRTOVÁ – Emma Navarrová (USA) 6:4, 6:2
Čtvrtfinále: LINDA FRUHVIRTOVÁ – Astra Sharmaová (AUS) 4:6, 3:6

Linda Fruhvirtová

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Takhle to zkrátka nejde. Nespokojená Šwiateková se vzdala účasti na BJKC

Finálový turnaj Poháru Billie Jean Kingové, který se uskuteční od 8. do 13. listopadu ve skotském Glasgow, přišel o jednu ze svých hlavních tváří. Polskému týmu bude scházet…

Odvážný cíl splněn! Je super být konečně ve stovce, raduje se Anastasia Detiuc

Už po sedmnácté zažila Anastasia Detiuc nadšení z deblového titulu na ženském okruhu, když spolu s Miriam Kolodziejovou opanovaly antukový turnaj v italské Parmě. Vůbec poprvé se…

První turnaj a hned titul! Bál jsem se, abychom vůbec byli schopni konkurovat, přiznává Pučálka

Neuvěřitelný příběh napsal na patnáctitisícovém podniku v americkém Albuquerque Jan Pučálka (na snímku vlevo). Student tamější univerzity nastoupil ve dvaceti letech poprvé v…

Doufám, že přijde spousta lidí a poženou mě, přeje si před obhajobou semifinále Kvitová

Už v pondělí čeká Petru Kvitovou na halovém podniku WTA 500 v Ostravě první soutěžní zápas po téměř měsíci. Před domácími příznivci bude rodačka z nedalekého Bílovce startovat…

Žebříčky ATP/WTA: Krejčíková poskočila po triumfu v Tallinnu o čtyři místa, zlepšily se i další Češky

Barbora Krejčíková si po svém vítězném tažení v Tallinnu polepšila v pondělním vydání světového žebříčku o čtyři pozice na 23. místo. Na novém maximu je teprve patnáctiletá Brenda…

Denní menu, 2.10.2022: Krejčíková vybojovala titul v Tallinnu! L. Fruhvirtová se kvalifikovala v Monastiru

Barbora Krejčíková získala v estonském Tallinnu svou první letošní trofej ze dvouhry. Ve finále halové akce kategorie WTA 250 porazila domácí nasazenou jedničku Anett…

Další články